W załącznikach nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązujacy od 25 września.
od_25_wrzesnia_Trasa_I_Okreg_SP_Pszenno.docxod_25_wrzesnia_II_Trasa_pszenno.docx
W załącznikach nowy rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązujacy od 25 września.
od_25_wrzesnia_Trasa_I_Okreg_SP_Pszenno.docxod_25_wrzesnia_II_Trasa_pszenno.docx
15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Był kropkowy tor przeszkód oraz mnóstwo kreatywnych prac plastycznych. Dzieci wysłuchały także książki "The Dot" P. Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. I właśnie taki jest sens The Dot Day, bo choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji, a przede wszystkim starym się uwierzyć we własne możliwości!
Kolejny rok włączamy się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Choć tym razem utwór niełatwy nawet dla licealistów, czyli "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, chyba udało się przybliżyć uczniom starszych klas (6-8) klimat nadniemeńskiego Korczyna i okolic. Były więc czytane fragmenty dot. wątku miłosnego poprzedzone prezentacją, a wszystko to splecione barwną opowieścią pani Izabeli Kozioł - nauczycielki języka polskiego. Zgadywanka na zakończenie spotkania pokazała, że uczniowie całkiem sporo zapamiętali Brawo dla najuważniejszych słuchaczy
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem przywozów i odwozów.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września o gdz. 9.00. Jeśli pogoda dopisze, uroczystość odbędzie się na dworze. W razie deszczu spotykamy się w sali gimnastycznej.
23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystego apelu tradycyjnie uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły w ręce swoich młodszych kolegów, następnie uczniowie klas 4-8, którzy otrzymali w tym roku świadectwo z wyróżnieniem, odebrali nagrody książkowe z rąk wychowawców i pana dyrektora. Nagrodzeni zostali także przedstawiciele klas ósmych, którzy przez lata reprezentowali szkołę na wszelkich zawodach sportowych, a także ósmoklasistki, promujące szkołę swą działalnością artystyczną (pod opieką pana Tadeusza Szarwaryna). Na koniec Przewodniczący Rady Rodziców, pan Paweł Paterak, skierował szczególne słowa podziękowania do rodziców ósmoklasistów, którzy przez lata wspierali szkołę poprzez aktywną działalność w Radzie. Wśród nich znalazł się m.in. pan Bartłomiej Całka, któremu "za wielki dar serca, oddanie, troskę o uczniów naszej szkoły i wieloletnie zaangażowanie w działalność Rady Rodziców poprzez pełnienie funkcji Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady oraz działania wspierające całą społeczność szkoły" podziękował także dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn.
Po uroczystym spotkaniu uczniowie udali się do klas, gdzie z rąk swoich wychowawców odebrali świadectwa i oficjalnie rozpoczęli wakacje.
Życzymy wszystkim udanych, niezapomnianych, pełnych wrażeń, ale także bezpiecznych wakacji i urlopów. Do zobaczenia 4 września!
Dziś najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka".
Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy i bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas wakacyjnego odpoczynku. Na spotkaniu zwrócono również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Młodzi uczniowie mieli okazję obejrzeć animowane filmy instruktażowe poświęcone różnym aspektom bezpiecznego poruszania się po drodze, wspólnie rozwiązywać zagadki oraz praktycznie poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w mini-miasteczku ruchu drogowego. Ogromną atrakcją dla dzieci było również spotkanie z maskotką krokodylka. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki edukacyjno-odblaskowe.
Bardzo dziękujemy!
Projekt "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka" jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego współfinansowanego z Funduszy Europejskich.
21 czerwca w Lutomi Dolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla gminnych prymusów, sportowców, osobowości szkolnych.
55 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia za wyniki w nauce, a jeden uczeń także stypendium sportowe.
Prymusem Szkoły została Maria Grabska z klasy VIII a (średnia ocen 5,93), a tytuł "Osobowość Szkoły" powędrował w tym roku do Jana Jagodzińskiego (także z klasy VIII a).
Podczas spotkania podsumowano również całoroczną rywalizację sportową w ramach Gminnej Ligi Szkół, w której nasi sportowcy wywalczyli III miejsce.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów !
Więcej informacji i zdjęć na profilu Gminy Świdnica https://www.facebook.com/UrzadGminySwidnica/posts/644886217674673
Pamiętacie, że piątoklasiści w ramach wycieczki do Parku Krajobrazowego mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym?
Oto obiecane wyniki (oraz oczywiście nagrodzone fotografie):
I miejsce - Sonia Gacek (V a)
II miejsce ex aequo - Anna Chybowska i Lena Dobosz (V b)
III miejsce ex aequo - Patryk Matlak i Szymon Szymczak (V b)
Wyróżnienie za udział otrzymał także Jacek Mazur (V b).
Gratulujemy i cieszymy się, że niektórzy młodzi ludzie potrafią bacznie obserwować przyrodę. Brawo!
14 czerwca kolejnych ośmioro uczniów zdało egzamin na kartę rowerową Pomału coraz więcej dzieci naszej szkoły zdobywa ten pierwszy ważny dokument - małe prawo jazdy. Życzymy bezpiecznej drogi!
Dnia 12 czerwca odbyło sie ostatnie w tym roku szkolnym muzyczne spotkanie z Artystami z Filharmonii Wałbrzyskiej, którzy przygotowali dla naszych uczniów repertuar pt. "Niech żyją wakacje"
W ramach programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" uczniowie kl. 2-8 od kilku miesięcy w naszej szkole uczestniczyli w projekcie „Wyzwania czytelnicze 2023”. Mieli oni za zadanie wybrać i przeczytać w danym miesiącu książkę, kierując się określonymi kryteriami. Do końca dotrwało 12 uczestników.
6 czerwca odbyło się w bibliotece spotkanie z laureatami, podczas którego wręczono im dyplomy i nagrody książkowe.
Wszystkim uczestniczącym w projekcie gratulujemy i życzymy wiele przyjemności z obcowania z książkami.
6 czerwca odbyła się wycieczka klas drugich do Złotego Stoku. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od Kopalni Złota. Dzieci poznały historię wydobywania tego cennego kruszcu. Trafiły do skarbca pełnego złota. Podążając ciemnymi korytarzami, wśród pajęczych sieci, drugoklasistom udało się dotrzeć do laboratorium alchemicznego, gdzie poznali zastosowanie arszeniku. Dzieci zobaczyły również piękny, podziemny wodospad, jechały kolejką. Następnym punktem wycieczki były odwiedziny w Osadzie Górniczej, gdzie dzieci przeniosły się do średniowiecza i przekonały się jak wyglądała praca i życie ludzi w tym okresie. Pani przewodnik zaprezentowała działanie różnych maszyn. Uczniowie mogli spróbować swoich sił np. w czerpaniu wody ze studni. Sprawdzali, ile dzieci potrzeba, aby wciągnąć pod górę wózek pełen ciężkich kamieni. Odważnie przeszliśmy przez tunel strachu, choć krzyku było co nie miara. Byl też czas na zakup pamiątek. To był udany dzień. Pokażemy Wam kilka zdjęć.
2 czerwca uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy oraz odwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie nie tylko zwiedzili wszystkie jej działy, ale poznali także fascynującą historię związana z tym miejscem. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia,dzieci dowiedziały się, co dawniej znajdowało się w danym miejscu. Poznając historię biblioteki,zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych wśród regałów książkowych ilustracji z szyfrem oraz z ziołami, które dawniej uprawiali w tym miejscu cystersi. Na koniec udało się odnaleźć skrzynię ze skarbami i otworzyć ją zdobytym szyfrem. W środku czekały pamiątki dla każdego ucznia.
W muzeum natomiast mogliśmy podziwiać eksponaty związane z dawnym handlem np. miary, odważniki, narzędzia miernicze do cechowania. Usłyszeliśmy również kilka ciekawostek o historii Świdnicy.
22 maja w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Ruchu (MOVE Week).
"To coroczna, globalna inicjatywa, która ma na celu promocję aktywności fizycznej.
Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększamy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej.
Wszystko po to, aby ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności".
Uczniowie klasy 3a wspólnie z wychowawczynią realizowali zadania innowacji pedagogicznej, której celem było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranego kraju europejskiego.
Kraj, który przez cały rok szkolny poznawali uczniowie, to Włochy. Dzięki wykonaniu wyznaczonych zadań dzieci poznały: symbole narodowe, zwyczaje, zabytki, kuchnię, bajki i baśnie oraz zabawy włoskie. Potrafią liczyć po włosku i znają sławnych ludzi pochodzących ze słonecznej Italii. Własnoręcznie wykonały pyszną pizzę z włoskiego przepisu. Nauczyły się pochodzącego z Neapolu tańca ludowego tarantella. Udział w innowacji okazał się wielką przygodą, pozwolił uczniom przenieść się w cieplejsze rejony Europy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że muszą odwiedzić Włochy.
Innowacja pedagogiczna ,,Europa i ja ’’została napisana na podstawie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Europa i ja ‘’.
Powered by aSc EduPage