• WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

     Na czas zamknięcia biblioteki szkolnej zachęcam do odwiedzenia bibliotek cyfrowych  i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków. Oto adresy:

     WolneLektury.pl

     Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

     Lektury.gov.pl

     Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

     ChmuraCzytania.pl

     Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

     Masz tę moc - ebook o koronawirusie

     Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

     Polona.pl

     Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

      

     OFERTY FIRM

      

     Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

     Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

     Jak skorzystać z promocji?

     1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
     2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
     3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
     4. Aktywuj usługę Empik Premium.
     5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

     Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

     Publio - darmowe ebooki

     Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

     Nexto

     Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

      

     AUDIOBOOKI

     Polska-Poezja.pl

     Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

      

     Spotify

     Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

      

     Audio-Bajki.pl

     Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

      

     Bajkowisko.pl

     Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

      

     Polskie Radio Dzieciom

     Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

     źródło: redakcja czasopisma                                                                                                      „Biblioteka w Szkole”