• Zbiórka dla Michała

• „Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne akty dobroci i miłości”

W. Wordsworth

Takie akty dobroci miały miejsce we wtorek w naszej szkole. Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, która wspomoże Michałka Nowakowskiego ze Świdnicy. Zebraliśmy 1438 zł i 56 gr!!! Wiemy, że niektórzy z naszych wspaniałych Uczniów wyczyścili do dna swoje skarbonki po to, by pomóc Michałowi potrzebny jest nowy wózek inwalidzki i ortezy, żeby mógł robić postępy w codziennej rehabilitacji. Cieszymy się, że dokładamy do tego małą cegiełkę. Dziękujemy WSZYSTKIM za dołączenie do akcji! A poniżej kilka zdjęć naszego Bohatera! Zobaczcie, jak pięknie się uśmiecha Michałkowi i Jego Najbliższym życzymy wszystkiego, co najlepsze!!! Mocno Wam kibicujemy!

A więcej o historii Michała możecie przeczytać tutaj:

• Z wizytą w Kalevali

• Kalevala to lapońska wioska w sercu Karkonoszy, a dziś klasa 4c miała okazję poczuć jej klimat. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, podczas których mogli poznać kulturę krajów skandynawskich. Spróbowali również jak smakuje Muminkowe kakao z chałką. Przez cały czas towarzyszyły im trzy wspaniałe psy rasy Husky, z którymi mogi pójść na spacer po lesie. Uczniowie spędzili cały dzień na łonie natury, oddychali świeżym górskim powietrzem. Wspaniały wspólny czas przy pięknej pogodzie.

• Warzywa Mikołaja Kopernika

• W naszej szkole w kwietniu ruszył projekt "Warzywa Mikołaja Kopernika", w którym uczniowie wraz z panią Magdaleną Wodzińską założyli szkolny ogródek. Powstanie tego niezwykłego miejsca wsparła Rada Rodziców, której przy okazji pragniemy podziękować.

Na szkolnym patio ustawiono dwie skrzynie z glebą. Zanim uczniowie zabrali się do prac ogrodniczych, mieli okazję dowiedzieć się, jak przygotować ziemię pod zasiew, jak wyglądają nasiona różnych roślin, jak pielęgnować grządki. Pracom naszych uczniów towarzyszyła piękna pogoda i wiele zabawnych chwil. Uczniowie wybrali nasiona nowalijek do siewu i umieścili nazwy na przygotowanych etykietach, przygotowali glebę, zrobili dołki i precyzyjnie umieścili w nich nasiona. Całość przykryli cienką warstwą ziemi i podlali. Teraz cierpliwie czekamy na nasze efekty. Będziemy relacjonować, czy uda nam uprawa naszych roślinek i być może przed końcem roku szkolnego będziemy mogli ich spróbować.

• 2 miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

• 25 kwietnia w Olszynie odbył się Finał Wojewódzkich Wiosennych Biegów Przełajowych, w którym wziął udział nasz reprezentant Jacek Mazur. Jak zwykle nie zawiódł i ukończył zawody na podium, zajmując 2 miejsce. Tym wynikiem zapewnił sobie stypendium sportowe za ten semestr. Gratulujemy!

• Dzień bez plecaka

• Ostatni dzień przed tzw. majówką wcale nie musi być nudnym oczekiwaniem na ostatni przedweekendowy dzwonek. Zrobiło się wesoło i niecodziennie, gdy w naszej szkole zamiast plecaków pojawiły się dziś... Sami rzućcie okiem. Pomysłów było o wiele więcej, nie wszystkie zdążyliśmy udokumentować.

• Trzecioklasiści z wizytą w stolicy

• 26 kwietna trzecioklasiści zakończyli trzydniową wycieczkę po Warszawie. Małe, dzielne nóżki wspaniale poradziły sobie z pokonywaniem długich tras

Przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od pobytu w Centrum Nauki Kopernik. Przebywanie w tym miejscu i korzystanie ze znajdujących się tam urządzeń inspirowało młodych badaczy do naukowych obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Na zaproszenie Agnieszki Kołacz Leszczyńskiej mogliśmy odwiedzić Senat. Udało nam się spotkać z Panią senator, która chętnie pozowała z nami do zdjęć i odpowiadała na nasze pytania.

Po przyjemnym spacerze w Łazienkach Królewskich oglądaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wielu emocji, nie tylko chłopcom dostarczył pobyty na Stadionie Narodowym. Mogliśmy zobaczyć przygotowanie murawy do meczu, szatnie i zaplecze dla najsłynniejszych polskich piłkarzy.

Uczniowie zwiedzili także Stare Miasto oraz Zamek Królewski.

Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i sporej dawki wiedzy wracamy do domu.Będą to z całą pewnością niezapomniane chwile.

• Kolejny sportowy sukces

• 23 kwietnia w Witoszowie Dolnym odbyły się zawody piłki ręcznej rozgrywane w ramach Gminnej Ligi Szkół. Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, wygrywając wszystkie swoje mecze i ostatecznie zajmując pierwsze miejsce

Warto zaznaczyć, iż graliśmy niezwykle młodą drużyną złożoną z uczniów klas 5, 6 i 7. Brawo dla naszych młodych sportowców!