• Pedagog szkolny

mgr Anna Stupecka

Zadania pedagoga szkolnego

• Kontrola realizacji obowiązku szkolnego w klasach 0-VIII.
        • Współpraca z wychowawcami w zakresie opiekuńczo- dydaktyczno- wychowawczym.
        • Obserwacja uczniów na terenie szkoły, pomoc nauczycielom w diagnozowaniu uczniów.
        • Pomoc uczniom w rozwiązywaniu konfliktów między rówieśnikami.
        • Współpraca z rodzicami uczniów w zakresie opiekuńczo- dydaktyczno- wychowawczym.
        • Udzielanie wsparcia rodzicom w rozwiązywaniu problemów z dziećmi.
        • Organizowanie dożywiania na terenie szkoły oraz współudział w organizacji innych form pomocy materialnej.
        • Współpraca z rodzicami w zakresie kierowania uczniów na badania do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Świdnicy.

Uczniowie z trudnościami w nauce i zachowaniu mogą zostać skierowania na badania do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej:

1. na wniosek rodziców/ opiekunów prawnych osobiście składając odpowiednią dokumentację w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Świdnicy (wniosek do Dyrektora Poradni o przebadanie dziecka, opinię o uczniu wysyła szkoła na prośbę rodzica)
        2. za pośrednictwem szkoły, wówczas szkoła gromadzi i wysyła do Poradni odpowiednią dokumentację (zgoda rodzica na skierowanie dziecka na badania za pośrednictwem szkoły, wniosek do Dyrektora Poradni o przebadanie dziecka, opinia o uczniu, prace ucznia), a o terminie badania informuje pisemnie.

Godziny pracy pedagoga szkolnego 2022/2023

Poniedziałek           08.00-11.40   (08.00-08.30- konsultacje dla rodziców uczniów klas I-VIII)

Wtorek                    08.00-12.40   (11.40-12.40 – konsultacje dla nauczycieli)

Środa                      08.20-13.20    (12.20-13.20- konsultacje dla uczniów klas IV-VIII)