• Międzynarodowy Dzień Kota

     • Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy go w miniony piątek. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji na żywo z ,,Nauką w plecaku" ,na której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat tych milusińskich, a także poznali wyspę na której znajduje się całe mnóstwo kotów. Każdy uczeń miał okazję nauczyć się rysować kota, niektórzy podjęli się zadania składania go z origami. To był cudowny dzień!

     • Rozwój kompetencji kluczowych

     • Po feriach zimowych uczniowie szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie wrócili na zajęcia projektowe. Klasy I-III biorą udział w zajęciach stacjonarnych na terenie szkoły, natomiast uczniowie IV –VIII z zajęciach w trybie zdalnym. W czasie zajęć zdalnych nauczyciele wykorzystują możliwości TS Teams. Wspólnie z uczniami oglądają filmiki na Yotube utrwalając poznane zagadnienia. Korzystają z interaktywnych ćwiczeń i zadań udostępnionych na Internecie lub w Multibooku, uzupełniają karty zadań indywidualnie lub wspólnie pod bacznym okiem nauczyciela. Przy ówczesnych zalecaniach pozostania w domu taka forma zajęć jest dla uczniów atrakcyjna i pozwala im na aktywny udział w zajęciach projektowych.

     • Walentynki

     • W tym roku uczniowie klas I-III obchodzili walentynki w swoich klasach. Dzieci dowiedziały się kim był Św. Walenty, poznali legendę, która wyjaśnia dlaczego 14 lutego obchodzimy walentynki, wykonali własnoręcznie upominki z masy solnej oraz kartki, które wręczyli wybranym osobom. 

      To był bardzo miły dzień!

     • Nowe lektury w naszej szkolnej bibliotece

     • W ostatnim czasie biblioteka szkolna  wzbogaciła się o nowe lektury. Znalazły się wśród nich:

      Cukierku, ty łobuzie!, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca, Dziewczynka z parku, Sposób na Elfa, Asiunia, Kapelusz Pani Wrony, Pamiętnik Czarnego Noska, Drzewo do samego nieba, Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu.

      Nasz księgozbiór powiększył się o 200 egzemplarzy. Część z nich została już przygotowana do wypożyczenia.

      Zapraszamy

     • Zabawa karnawałowa

     • Po zjedzeniu pysznych pączków, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spalali kalorie podczas zabawy karnawałowej. Dzieci przygotowały dekorację sal, maski karnawałowe a przede wszystkim towarzyszyły im świetne humory. Tańce w rytm skocznej muzyki, konkursy, pokaz strojów i zabawy spowodowały, że tegoroczny tłusty czwartek zostanie w ich pamięci na długo.

     • Lapbooki

     • Uczniowie klasy 3b na zajęciach wykonali lapbooki na temat "Cuda Starożytnego Świata". Lapbook jest rodzajem tematycznej teczki gromadzącej wiadomości na określony temat w zróżnicowanej formie, np. kopert, kieszonek, harmonijek, rysunków itp. Dzieci stworzyły kolorowe i pełne ciekawych informacji prace. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz wykorzystamy tę formę pracy…

       

     • Dzieci Uczą Rodziców

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców wyruszyli do świata bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wiedzą jak wielkie możliwości daje Internet. Od teraz wiedzą też jakie zagrożenia w nim czyhają.

     • Skasuj bilet i zostań znawcą książek!

     •         Z okazji powrotu uczniów klas młodszych do szkoły przystępujemy do akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”,  zachęcającej do aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

      Wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali bilety powrotne do biblioteki. Na bilecie znajdują się ikonki, a na odwrocie legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustrują. Podczas wizyty w bibliotece uczeń wypożyczy książkę z danej dziedziny. Po oddaniu książki bibliotekarz skasuje odpowiednią ikonkę.

      Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom.              

       

      Zapraszamy do biblioteki i życzymy dobrej zabawy.

     • "Zaczarowana zagroda"

     • W związku z omawianą lekturą ,,Zaczarowana zagroda", uczniowie 2b wykonali pingwiny z plastikowych butelek. Prace jak zawsze wyszły piękne, kolorowe i staranne.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ze względu na panującą sytuację, najmłodsi uczniowie, nie mogli gościć babć i dziadków w murach naszej szkoły. Dlatego też, wykonali na tę szczególną okazję piękne laurki w które włożyli mnóstwo serca i miłości.

      Wszystkim babciom i dziadkom, życzymy wszystkiego najlepszego i gratulujemy tak uzdolnionych wnucząt oraz wnuków.

     • Magiczny Czas

     • Najmłodsi uczniowie mają za sobą kolejny temat z akcji Dzieci Uczą Rodziców w którym dowiedzieli się między innymi jakie są świąteczne tradycje oraz czym jest pomaganie. Magiczny Czas jest coraz bliżej co widać na załączonych zdjęciach.

     • Dzień Wolontariusza

     • Dzień Wolontariusza

      6 grudnia był szczególnym dniem, gdyż tego dnia do naszych domów nie tylko zawitał Święty Mikołaj, ale również obchodzony był Dzień Wolontariusza.

      Jeśli pragniecie dowiedzieć się co to jest wolontariat, zapraszamy Was do obejrzenia filmu instruktażowego oraz krótkiej bajki.

      https://www.youtube.com/watch?v=QQ6FCEpXBtA&t=8s

      https://www.youtube.com/watch?v=qLGNj-xrgvY&feature=youtu.be

      Aby zostać wolontariuszem wystarczy wykonać trzy kroki:

      1. Rozpoznanie

      – poznanie potrzeb innych,

      2. Realizacja

      – robienie rzeczy, które mają sens i są bezpieczne,

      3. Radowanie

      – czerpanie radości z pomagania.

      Ze względu na panującą pandemię ograniczone są mocno działania wolontariuszy, stąd należy szukać nowych sposobów niesienia pomocy.

      Co my możemy zrobić w czasach pandemii?

      spacer z psem sąsiada, zakupy dla osób starszych i chorych, przygotowanie audiobooków, nagranie filmów instruktażowych i dzielenie się nimi, działania ekologiczne, korepetycje online, wysyłanie kartek do hospicjum czy domu seniora.

      Pamiętajcie! Dzielcie się dobrem, bo dobro wraca.

     • Kalendarze adwentowe

     • Kalendarze adwentowe

      Wraz z nadejściem 1 grudnia w wielu domach rodzice podarowali dzieciom słodkie Kalendarze Adwentowe. Wychowawcy świetlicy szkolnej poszli o krok dalej i zainicjowali projekt „Zrób własny Kalendarz Adwentowy”. Powstały wspaniałe prace niekiedy z udziałem dzieci. Rodzice wykazali się inicjatywą i kreatywnością nie tylko podczas tworzenia kalendarzy, ale również przy wymyślaniu zadań dla swoich pociech.  Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do projektu i życzymy sił i chęci podczas wykonywania porządków świątecznych.

     • Mikołajki

     • Kto nie lubi Mikołajek? Prezenty, wesoły nastrój, śpiewanie zimowych piosenek. Sposobów na spędzenie tego dnia jest mnóstwo. Uczniowie klas pierwszych śpiewali mikołajkowe piosenki, zakładali świąteczne czapki i rogi renifera a także wykonywali prace plastyczne. Na koniec opowiadali o otrzymanych mikołajkowych prezentach oraz radości z obdarowywania serdecznością i życzliwością członków swojej rodziny.  W klasach drugich uczniowie wykonali upominki i napisali podziękowania dla Mikołaja, a także wykonali piękne mikołajkowe kartki świąteczne. W klasach trzecich uczniowie uczyli się rysować Mikołaja, przygotowali prezenciki w formie osobiście ułożonych wierszyków dla wylosowanego kolegi lub koleżanki z klasy, a także  brali udział w lekcji na żywo: Jak spotkałam Świętego Mikołaja, zagrali w grę "wyturlaj Mikołaja" oraz uczestniczyli w klasowj akcji mikołajkowej robienia prezentów.

     • 3 grudnia 2020 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodzony jest na świecie od 1992 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób, których codzienne życie jest z różnych powodów utrudnione. Obchody mają przyczynić się do zwiększenia świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych na temat potrzeb ludzi, u których występują pewne ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu fizycznym lub psychicznym.

      Osoby niepełnosprawne, tak jak każdy z nas, potrzebują akceptacji, miłości i przyjaźni. Chcą funkcjonować na tych samych zasadach co inni ludzie. Starajmy się wspierać, pomagać, towarzyszczyć w poznawaniu świata, najzwyczajniej przy nich być. W miarę naszych możliwości niwelujmy towarzyszące im bariery. Bądźmy świadomi wpływu jaki mamy na samopoczucie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pomagajmy im, by każdego dnia czuli się szczęśliwi.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

     • 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Misia. Uczniowie klas I - III mogli wziąć udział w obchodach tego święta zorganizowanych przez wychowawców klas oraz wychowawców świetlicy szkolnej. Dzieci podczas zajęć on-line opisywały i rysowały swoje misie oraz prezentowały ulubione maskotki.

      Wychowawczynie świetlicy przygotowały dla uczniów prezentację multimedialną, w której znajdowało się wiele ciekawych zadań m. in. układanie puzzli, zadania z gramatyki i matematyki oraz taniec z misiem. Zapewne wśród propozycji zadań każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie również mogli "wyturlać" swojego misia. Aby to zrobić wystarczyło rzucać kostką i rysować misia wg. podanych wskazówek. Nadesłane przez dzieci prace miśków są cudowne. Mamy nadzieję, że dzieci miło spędziły czas ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami. Bo kto z nas nie kocha misiów?

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie zorganizowanej przez bibliotekę szkolną z okazji Dnia Pluszowego Misia. Napłynęło dużo zdjęć przedstawiających książki, których bohaterami są misie. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, wzbogacając fotografie maskotkami oraz swoim wizerunkiem. Tak liczne uczestnictwo potwierdziło, że pluszowe misie są nadal lubiane przez wszystkich.J

     • Kolejna nowość w naszej bibliotece szkolnej

     • Otrzymaliśmy od wydawnictwa Media Rodzina egzemplarz nowej pozycji pt. „Operacja Rupieciarz”. Jest to kontynuacja przygód bohaterów stworzonych przez norweskich autorów J. L. Horsta i H.J. Sandnesa z cyklu powieści detektywistycznych „Operacja”.   Zachęcamy do zaznajomienia się z tą książką, jak i pozostałymi z tej serii, które posiadamy w naszej bibliotece.

     • Dzień Życzliwości

     • Dzień Życzliwości za nami:) Cieszymy się, że tak miło go spędziliście. Niektórzy z Was stworzyli plakat, obdarowali najbliższe osoby prezentem, filiżanką herbaty, inni cieszyli się, że mają obok siebie rodzeństwo, rodzinę. Pamiętajcie o życzliwości wobec innych każdego dnia. Dobre słowa, czyny, życzliwe myśli zawsze powracają! Im więcej dajemy z siebie, tym jesteśmy szczęśliwsi:)