• Protokół Nr 1/09/2023

Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Pszennie

z dnia 21.09.2023 r.

Szanowni Rodzice,

W dniu 21 września 2023 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Przedstawicieli Rad Oddziałowych i Prezydium Rady Rodziców, na którym dokonano wyboru składu Rady na rok szkolny 2023/2024.

Porządek zebrania przedstawiał się następująco:

1. Otwarcie zebrania przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie Tadeusza Szarwaryna
          2.  Przypomnienie zebranym treści Regulaminu Rady Rodziców.
          3. Przedstawienie istotnych informacji o działalności szkoły za ubiegły rok szkolny- dyrektor szkoły, w tym zapoznanie Rady Rodziców przez dyrektora szkoły ze sposobami wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego za ubiegły rok szkolny oraz z bieżącymi sprawami dotyczącymi funkcjonowania szkoły, w tym z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w szkole w związku z pandemią.
          4. Przedstawienie rozliczenia finansowego RR- P. Stanisław Dubiel
          5. Omówienie działalności Rady w minionym roku- P. Paweł Paterak
          6. Przeprowadzenie wyborów do prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2023/2024- podjęcie uchwały
          7. Zatwierdzenie wysokości dobrowolnej składki rodzicielskiej do budżetu Rady Rodziców – podjęcie uchwały
          8. Upoważnienie do dysponowania środkami Rady Rodziców na rachunku bankowym – podjęcie uchwały
          9. Uchwalenie Programu Wychowawczo – Profilaktycznego na rok szk. 2023/2024 – podjęcie uchwały
          10. Wyrażenie opinii w sprawie ustalonych przez dyrektora dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w roku szkolnym 2023/2024 – podjęcie uchwały
          11. Wnioski.

Z zebrania sporządzony został protokół Nr 1/09/2023 dostępny do wglądu w sekretariacie szkoły.

Podczas zebrania przeprowadzono wybory do zarządu Rady Rodziców- wybór przewodniczącego, zastępcy przewodniczącego, skarbnika i członków komisji rewizyjnej.

Głosowano w trybie jawnym. W skład nowego prezydium Rady Rodziców weszli:

Przewodniczący- Dawid Sobczyk

Zastępca- Katarzyna Puszcz- Mazur

Skarbnik- Anna Żędzianowska

Członkowie Komisji Rewizyjnej- Wioleta Wasylko, Magdalena Miłkowska

Uchwałą nr 1/2023/2024 Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie z dnia 21.09.2023 r. skład Rady został zatwierdzony.

Rada Rodziców zaproponowała nie zmieniać stawki nieobowiązkowej składki rodzicielskiej do budżetu Rady Rodziców.  Podobnie jak w roku ubiegłym stawki wynoszą odpowiednio:

Jedno dziecko- 50 zł

Dwoje lub więcej dzieci- 70 zł

Wpłata za cały rok na konto Rady Rodziców

Uchwałą nr 2/2023/2024 Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie z dnia 21.09.2023 r. wysokość składek został zatwierdzony.

Przedstawiciele poszczególnych Rad Oddziałowych udzielili upoważnienia w dniu 21.09.2023 r. do założenia, likwidacji i dysponowania środkami Rady Rodziców zgromadzonymi na rachunku bankowym  – Uchwała nr 3/2023/2024 Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie z dnia 21.09.2023 r.

Dyrektor szkoły przedstawił Radzie Rodziców opracowany przez Radę Pedagogiczną program wychowawczo – profilaktyczny. Rada Rodziców po analizie przedstawionego programu w porozumieniu z radą pedagogiczną podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia do realizacji programu na rok szkolny 2023/2024-  Uchwała nr 4/2023/2024 Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie z dnia 21.09.2023.

W dalszej części zebrania dyrektor szkoły poprosił Radę Rodziców o wyrażenie opinii w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2023/2024

Propozycja dni wolnych:

Rada Rodziców pozytywnie zaopiniowała przedstawione przez Dyrektora Szkoły dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023. Uchwała nr 5/2023 Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie z dnia 21.09.2022 r. w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej ustalonych przez dyrektora dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024

Propozycja dni wolnych od zajęć dydaktycznych  w r. szk. 2023/2024

2.11- czwartek

3.11. piątek

2.05 czwartek

14 maja (wtorek) - egzamin z języka polskiego,

15 maja (środa) - egzamin z matematyki.

16 maja (czwartek) - egzamin z języka obcego nowożytnego.

31 maja (piątek)

20.06 (czwartek)