Od 11 lutego b.r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie wraz z rozpoczęciem II semestru kontynuujemy zajęcia w ramach projektu „Równe szanse w Gminie Świdnica”

W ramach zajęć rozwijających bierze udział 80 uczniów od klas I do VIII i  kontynuują uczestnictwo w:

·         kółku z języka angielskiego przygotowującego do egzaminu TELC/TOEIC

·         kółku z języka niemieckiego

·         kółku matematycznym

·         kółku informatycznym

·         kółku przyrodniczy

·         kółku z nauk przyrodniczych- kółko biologiczno-chemiczne ( 2 grupy)

·         kółku z nauk przyrodniczych – kółko chemiczno- przyrodnicze (2 grupy)

·         kółku szachowym

W zajęciach wyrównujących w ramach projektu objętych wsparciem zostało 72 uczniów.

Część uczniów ukończyło zajęcia przed feriami zimowymi, po zrealizowaniu zaplanowanych 30 godzinach zajęć, część kontynuuje zajęcia, a cześć dopiero rozpoczęła zajęcia od II semestru.

Obecnie w ramach projektu prowadzone są:

·         kółko z języka angielskiego  -łącznie 10 uczniów

·         kółko z języka niemieckiego - łącznie 8 uczniów

·         kółko matematyczne - łącznie 16 uczniów

·         kółko nauk przyrodniczych : - kółko fizyczne -  łącznie 10 uczniów

·         kółko informatycznym- łącznie 4 uczniów

Dodatkowo dzieci biorące udział w całym projekcie czyli również te, które odbywały zajęcia w II semestrze roku szkolnego 2017/2018  zostały objęte zajęciami dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Łącznie jest to 25 uczniów. Zajęcia podzielono na dwa semestry. W semestrze II odbywają się:

·         terapia pedagogiczna –łącznie 2 uczniów

·         zajęcia logopedyczne –łącznie 2 uczniów

·         zajęcia korekcyjno- kompensacyjne –łącznie 6 uczniów

·         gimnastyka korekcyjna –łącznie 4 uczniów

Pozostałym wsparciem dla wszystkich uczestników projektu są zajęcia warsztatowe z treningu postaw kluczowych na rynku pracy i przedsiębiorczości. Celem tych zajęć jest  kształtowanie u

uczestników postaw z zakresu kompetencji społecznych kluczowych na rynku pracy: kreatywności, inicjatywności, przedsiębiorczości.