• 22 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Wspólnie ze wszystkimi uczniami klas IV przygotowaliśmy galerię z pracami. Na wystawie pojawiło się wiele ciekawych zdjęć zrobionych w ramach akcji "Przytul się do drzewa". Celem tego przedsięwzięcia jest otoczenie drzew miłością, obrona ich przed nadmiernym wycinaniem i wypalaniem oraz czerpanie od nich dobrej energii. Dodatkowo uczniowie w ramach zajęć projektowych na lekcji przyrody wykonali plakaty promujące ochronę naszej planety oraz napisali listy zawierające życzenia dla Ziemi z okazji Jej święta. Wszystkie działania uczniów mają zwrócić uwagę na problem, z jakim w ostatnich czasach się borykamy, a mianowicie zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego, co przyczynia się do degradacji całej Ziemi.

• Poznajemy stolicę

• Warszawa - miasto, gdzie na każdym kroku historia splata się z nowoczesnością, a zaduma i refleksja z rozrywką. Wyjątkowe miejsce, które za cel wycieczki w dniach 17-19 kwietnia obrali sobie uczniowie klas 6, 8 i reprezentanci klas 5.

Podczas 3 dni uczestnicy wycieczki poznali wiele twarzy naszej stolicy:

- zgłębiali historię Polski i Warszawy poprzez zwiedzanie takich miejsc jak Powązki Wojskowe, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Stare Miasto czy Muzeum Powstania Warszawskiego,

- poszerzali świadomość obywatelską dzięki wizycie w Sejmie i Senacie,

- oddawali się eksperymentom naukowym w Centrum Nauki Kopernik,

- karmili sportowe dusze, przemierzając zakamarki Stadionu Narodowego

- doświadczyli także warszawskiej codzienności dzięki przejażdżce jedynym w Polsce metrem

Moc atrakcji, moc wrażeń, solidna porcja wiedzy i rozrywki w radosnej atmosferze mimo niezupełnie sprzyjającej pogody.

Dziękujemy Glinka Sport Promotion za sprawną organizację.

• "Łączy nas pamięć"

• Uczniowie klasy 4b uczcili pamięć wybuchu powstania w getcie warszawskim uczestnicząc w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" pod hasłem "Łączy nas pamięć".

• Dzień Wody

• 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

W tym roku uczniowie klasy 1c oraz 2a przystąpili do projektu: "Światowy Dzień Wody z PAH".

Uczestnictwo w tym projekcie uświadomiło uczniom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

W klasach przeprowadzono różnorodne zajęcia tematyczne, korzystając z dostarczonych materiałów edukacyjnych.

„ Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem (...)”

Antoine de Saint Exupery

• Gminny Konkurs Matematyczny

• 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Z królową nauk mierzyli się uczniowie klas 5 i 6. Z dumą informujemy, że najlepszym matematykiem gminy okazał się Jacek Mazur, wygrywając konkurs indywidualny, a jako drużyna uplasowaliśmy się na 2  miejscu, tracąc tylko jeden punkt do zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Jagodzińska, Jacek Mazur i Kryspin Promowicz.

Gratulujemy!

• Dzień Świadomości Autyzmu

• "Autyzm to tylko jedna z cech danej osoby. Może ją wyróżniać, ale na pewno nie definiuje w 100%, nie umniejsza jej wartości."

I.Hnidziuk, Fundacja ALEklasa

5 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. W tym dniu każdy może wyrazić swą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. W ramach obchodów tego dnia nauczyciele oraz uczniowie ubrali niebieskie elementy odzieży i wybrali się na spacer z niebieskimi wstążeczkami (niebieski to symboliczny kolor autyzmu). Zorganizowano także konkurs na gazetkę szkolną na temat świadomości o autyzmie.

Wszystkim klasom, które przygotowały materiały i plakaty, gratulujemy pomysłowości oraz wiedzy na wyżej wymieniony temat. Komisja wyłoniła dwoje zwycięzców - klasę 5a oraz Łukasza z 5b. Dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, a uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie w tę akcję.

• Turniej piłki ręcznej dziewcząt

• W piątek 12 kwietnia na boisku wielofunkcyjnym przy naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt rozgrywany w ramach Gminnej Ligi Szkół Podstawowych.

Po bardzo ciekawej i miłej dla oka grze wszystkich drużyn:

1 miejsce wywalczyły reprezentantki z Witoszowa Dolnego,

2 miejsce przypadło reprezentacji Pszenna,

3 miejsce zajęły najmłodsze na turnieju dziewczyny z Bystrzycy.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom, a szczególnie naszym dziewczętom.