• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku wyjątkowy, bo właśnie minęło 30 lat od momentu kiedy powstała Konwencja o prawach dziecka.

            W naszej szkole uczciliśmy ten dzień. Na korytarzach i w klasach zrobiło się niebiesko. Prawie wszyscy uczniowie przyszli ubrani w tym kolorze, który jest związany z prawami dziecka. Na korytarzu pojawiła się wystawka plakatów, które zostały wykonane przez uczniów i przybliżają poszczególne prawa zawarte w Konwencji. Uczniowie obejrzeli też prezentację, która przypomniała zapisy zawarte w Konwencji. Dyskutowali  o zasadności niektórych z praw oraz zastanawiali się, które z nich są najczęściej łamane i przez kogo. Wszyscy chętni mogli też uczcić ten dzień pozując do pamiątkowego zdjęcia.

            Celem Dnia Praw Dziecka jest uczenie i przypominanie jak ważne to są prawa. Komu przysługują i co oznaczają. Tylko znajomość praw daje szansę, że będą one przestrzegane. Wszystkie dzieci powinny mieć świadomość swoich praw. A dorośli mają obowiązek ich przestrzegać i strzec.  Po dzisiejszym dniu uczniowie naszej szkoły chyba tej świadomości będą mieli troszkę więcej.

            Na koniec Wszyscy Mali i troszkę Więksi przyjmijcie życzenia: Szczęśliwego, bezpiecznego dzieciństwa, bez trosk i z poszanowaniem Waszego człowieczeństwa zawsze i przez wszystkich J

          • Dzieci Uczą Rodziców

          • Uczniowie klas I-III przystąpili do akcji "Dzieci Uczą Rodziców" objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W miniony piątek odbyła się pierwsza lekcja, dzięki której dzieci dowiedziały się między innymi co to jest patriotyzm i poznały ,,Katechizm polskiego dziecka” . Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. O godzinie 11.11 wszyscy razem odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego".

            Tekst Martyna Dębowczyk

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • W dniu 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie odbył się uroczysty apel  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Uczniowie klas I – III w strojach galowych oglądali przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 5c wraz z wychowawczynią Panią Edytą Jesionek-Skoczylas, a o oprawę muzyczną zadbała Pani Małgorzata Ochenduszko. W drugiej części uroczystości  ksiądz Proboszcz Kazimierz Gniot wraz z Panią Renatą Smolbik wręczył nagrody za udział w konkursie na najładniejszy różaniec.

            W kolejnej części apelu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII.  Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Tadeusz Szarwaryn. Na apelu rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą gazetkę związaną ze świętem - I miejsce zdobyła klasa 7b, natomiast w konkursie na najładniejszy kotylion wygrała klasa 6b. Nagrody wręczyła Pani Monika Kornacka – Iwaniec. O godzinie 11.11 na patio szkoły uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Z okazji dzisiejszego święta biblioteka szkolna zorganizowała czytanie bajek przez uczniów klas starszych młodszym kolegom i koleżankom. Uczniowie klasy Ia wysłuchali " Bajki o rybaku i złotej rybce". Wrażenia swoje przedstawili podczas zajęć z informatyki. 

          • Wyniki pierwszego etapu plebiscytu na najlepszą książkę jesieni

          •  

            Zakończył się pierwszy etap plebiscytu na najlepszą książkę jesieni, wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Wybory trwały przez cały  październik. Uczniowie wytypowali 24 tytuły książek. Wśród nich najwięcej głosów dostały następujące pozycje:

            1. Dziewczynka z parku – Barbara Kosmowska
            2. Harry Potter - J. K. Rowling
            3. Pompon - Joanna Olech
            4. Koszmarny Karolek - Francesca Simon
            5. Sposób na Elfa –Marcin Pałasz

                   W drugim etapie, który będzie trwał do końca listopada, uczniowie będą głosować na jedną książkę z pięciu wcześniej wytypowanych.

             

             

          • Lekcja biblioteczna

          • 21.10.2019 uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Poznali zasady zachowania się w bibliotece szkolej. Wypożyczyli wybrane przez siebie książki.

          • Pasowanie na ucznia

          • W dniu 9 października, odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. To był wyjątkowy dzień, na który zostali zaproszeni ważni goscie: rodzice, dziadkowie, pan dyrektor oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. 

            Uroczystość poprowadzona została przez dwoje starszych uczniów. Dzieci  pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały przedstawienie dla zaproszonych gości. Po ślubowaniu pan dyrektor  pasował dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Kopernika. 

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, grę oraz słodki poczęstunek.

            Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła zyskała nowe mądre głowy. Pierwszaki, życzymy Wam samych sukcesów.

          • Wycieczka do Doliny Różaneczników

          • Dnia 08.10.2019 roku uczniowie klasy II a i II b odwiedzili Książański Park Krajobrazowy. Przewodnik, pracownik Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, oprowadził dzieci po Dolinie Różaneczników. W trakcie spaceru wskazywał różne gatunki drzew oraz opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie. Po ciekawych zajęciach czekało na nas ognisko. Wspaniale smakowały samodzielnie upieczone kiełbaski.

          • Wycieczka do Zamku Książ

          • W dniu 08.10.2019 roku uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zwiedzaniu zamku Książ - śladami baśni i legend. Wędrując salonami i piwnicami,  poszerzali wiedzę o zamku,  jego mieszkańcach. Szczególnie uważnie wsłuchiwali się w legendy związane z Księżną Daisy ( Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless ) oraz podziwiali zdjęcia osobistego kucharza rodziny Hochbergów -  Louisa Hardouina, które są nazywane prawdziwym skarbem na wałbrzyskim zamku. Rozwijali kreatywność i odkrywali potęgę wyobraźni, by w końcowym etapie wycieczki  dotrzeć do magicznej  Książęcej Skały, która spełnia życzenia. Przed rozstaniem się z największym zamkiem Dolnego Śląska, uczniowie wzięli udział w konkursie na najładniejszy jesienny bukiet (zwycięzcy w nagrodę otrzymali słodkości).

          • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz członków rady SU.

          • 27 września w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz członków rady SU. Uczniowie decydowali również, kto będzie opiekunem SU. Wybory, tak jak prawa demokracji nakazują, poprzedziła kampania wyborcza. Wszyscy kandydaci prezentowali swoje postaci, pomysły i plany w formie plakatów. Każdy chciał zainteresować i zjednać sobie wyborców. Głosowanie przeprowadziła komisja, którą tworzyli przedstawiciele wszystkich klas. W dniu wyborów uczniowie zostali zapoznani z procedurą głosowania, otrzymali karty i oddali głos. Następnie komisja przeliczyła głosy wyborcze i ustaliła wyniki:
            - w wyborach wzięło udział 177 uczniów, tylko jeden głos był nieważny;
            - na funkcję Przewodniczącej SU wybrano Darię Kowalę z klasy 8 a,
            - zastępcami przewodniczącej zostały: Amanda Mazurek i Martyna Gaik - obie z klasy 8 b;
            - opiekunem SU została p. Monika Iwaniec.
            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

          • Dzień Chłopaka

          • "Na Dzień Chłopaka życzeń chmara taka: realizacji marzeń, wesołego ducha oraz uśmiechu od ucha do ucha." 

            Życzenia powyższej treści otrzymali w dniu swojego święta Wszyscy Chłopcy w naszej szkole. Do życzeń dołączony został drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Dziewczęta starały się, aby uczynić ten dzień atrakcyjnym, więc przygotowały też zabawy i konkurencje. Kiedy Chłopcy zostali poczęstowani pysznymi ciastami, mogli spalić kalorie, pokonując slalom na deskorolce, czy sprawdzić się na torze przeszkód. Chętnych nie brakowało, bite były nawet rekordy szybkości i sprawności, a co najważniejsze wszyscy dobrze się bawili. Jeszcze raz życzymy Chłopcom wszystkiego najlepszego, a szczególnie uśmiechu każdego dnia.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

          •  Wrocław 2019-09-16

            Drodzy Rodzice!

            Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

            Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych
            z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło
            z kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano dodatkowe pomieszczenia. Tak jak w poprzednich latach najlepsi uczniowie dostali się do szkół pierwszego wyboru, ci ze słabszymi wynikami do szkół drugiego i trzeciego wyboru.

            Z danych zebranych przez Kuratorium Oświaty od dyrektorów szkół na dzień
            9 września br. wynika, że spośród 402 szkół ponadpodstawowych w 72 zajęcia dydaktyczne (lekcje) kończą się później, w 27 wcześniej niż rok temu. 82 szkoły kończą zajęcia po godzinie 16.00, wśród nich w 32 szkołach zajęcia po godz. 16.00 odbywa tylko jeden oddział i to najczęściej tylko w jednym dniu tygodnia. Wśród działających w bieżącym roku szkolnym 402 dolnośląskich szkół ponadpodstawowych wydłużona organizacja zajęć dotyczy  od 7% (28 szkół,
            w których co najmniej 2 oddziały przez większość dni tygodnia kończą naukę po godz. 16.00) do 20 % (82 szkoły kończące zajęcia po godz. 16.00). W ubiegłym roku było to odpowiednio od 5% (18 z 363 działających wówczas szkół) do 16,5% (60
            z 363 szkół). W ubiegłym roku 13 szkół kończyło pracę po godz. 18.00, w tym roku jest to 19 szkół. Późne kończenie zajęć dotyczy głównie szkół kształcących
            w zawodach (technika, szkoły branżowe) i sportowych, a powodem jest zbyt mała liczba specjalistycznych pracowni i obiektów sportowych.

            W trakcie rekrutacji część osób życia publicznego i część mediów prorokowała „armagedon” i „apokalipsę” w szkołach ponadpodstawowych po przyjęciu podwójnego rocznika. Te kasandryczne zapowiedzi, bałamutne w treści i histeryczne w formie nie spełniły się. Powyższe dane udowadniają, że żaden „armagedon” ani żadna „apokalipsa” w oświacie dolnośląskiej nie nastąpiły. Sprawdziły się za to przewidywania i zapowiedzi Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

            Pragnę poinformować, że Kuratoriom Oświaty monitoruje sytuację kadrową
            w szkołach, przedszkolach i placówkach na Dolnym Śląsku. Obecnie mamy zatrudnionych 48 tysięcy nauczycieli (od kilku lat liczba nauczycieli rośnie; rośnie liczba nauczycieli pełnozatrudnionych, maleje natomiast liczba nauczycieli niepełnozatrudnionych). Na dzień 9 września br. dyrektorzy wykazali braki
            w zatrudnieniu w 365 szkołach/przedszkolach/placówkach na 3031 działających. Dyrektorzy poszukują 680 nauczycieli (136 na pełny etat, pozostałych na pojedyncze godziny). Zajęcia i stanowiska, w przypadku których najczęściej występują trudności z zatrudnieniem nauczycieli z kwalifikacjami, to przede wszystkim wychowanie przedszkolne, a także: przedmioty zawodowe, język angielski, edukacja dla bezpieczeństwa, psycholog, wychowanie do życia w rodzinie, doradca zawodowy, matematyka. Fakt, że dyrektor poszukuje nauczyciela, nie oznacza, że zajęcia nie są realizowane. Najczęściej są one prowadzone przez innych nauczycieli na zasadzie godzin ponadwymiarowych lub zastępstw. Dyrektor może też wystąpić do kuratora
            o zgodę na powierzenie zajęć osobie bez wymaganych kwalifikacji (np. studentowi ostatniego roku studiów czy nauczycielowi pokrewnego przedmiotu).

            Pragnę Państwu przypomnieć, że art.48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowi:

            1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.
            2. Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylko
              w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu.

            Ponadto zgodnie z art.86 Prawa Oświatowego:

            1. W szkole i placówce mogą działać, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych, stowarzyszenia i inne organizacje, a w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.


            2. Podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną organizację, o których mowa w ust. 1, wymaga uzyskania zgody dyrektora szkoły lub placówki, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców.
             

            Przepisy prawa oraz prawa obywatelskie gwarantowane w Konstytucji RP nie mogą być naruszane. Prawa rodziców, którzy powierzyli kadrze pedagogicznej to co mają najcenniejszego - czyli swoje dzieci - muszą być respektowane.

            Spieszę poinformować, że na konferencjach inaugurujących nowy rok szkolny 2019/2020 zwróciłem się do dyrektorów o staranny dobór osób, instytucji
            i organizacji kooperujących ze szkołą oraz każdorazowe dopełnianie procedur wymaganych przez prawo. Poprosiłem o rozwagę, odpowiedzialność
            i przezorność. Szkolne wspólnoty nie mogą bowiem być rozrywane przez spory, kłótnie i konflikty, w tym konflikty ideologiczne dotyczące sfery tak intymnej jak seksualność uczniów.

            Warto także wiedzieć, że Rozporządzenie MEN w sprawie bezpieczeństwa
            i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach w § 14 ust.3 stanowi, że:

            „Dyrektor, po zasięgnięciu opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego:

            1. ustala długość przerw międzylekcyjnych;
            2. organizuje przerwy w sposób umożliwiający uczniom spożycie posiłków na terenie szkoły lub placówki.”

            Szanowni Rodzice!

            Stanowicie Państwo bardzo ważną część wspólnot złożonych z uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły. Proszę o częstą obecność w szkole i zainteresowanie jej sprawami. Proszę o aktywność, zaangażowanie
            i wsparcie. Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 życzę Państwu, Państwa pociechom i całym społecznościom szkolnym wielu pięknych chwil, radości
            i sukcesów. Wytrwałości, cierpliwości i zdrowia. Realizacji planów i spełnienia marzeń.

                                                                                           Z poważaniem pozostaję

                                                                                                Roman Kowalczyk

                                                                                         Dolnośląski Kurator Oświaty

             

             

             

          • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

          • Warszawa, 1 października 2019 r.
             

            800 080 222
            – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
            dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


            Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

            Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
            w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
            i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
            ze specjalistami z
            Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
            w najtrudniejszych sytuacjach.

            Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
            nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
            Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
            w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
            po wsparcie.

            W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
            to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

            Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
            ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej
             

          • Świadkowie historii

          • Osiemdziesiąt lat temu, 1 września 1939r., wojska niemieckie napadły na Polskę, a 17 września nasz kraj najechał Związek Radziecki. Rozpętała się II wojna światowa. O ciężkich, wojennych czasach uczniom klas: 2a, 2b, 3a i 3b opowiedzieli zaproszeni goście: pan Zygmunt Romecki i pułkownik Bogdan Zdrojewski - żołnierz „wyklęty”. 

            Tego samego dnia na spotkanie z uczniami klas 5c, 8a, i 8b udał się pułkownik Bogdan Zdrojewski, który w bardzo ciekawy, a zarazem wzruszający sposób przedstawiał własne doświadczenia z czasów okupacji i walki o wolność w czasach PRL-u. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Na koniec lekcji przekazano Panu pułkownikowi podziękowanie za poświęcony czas i propagowanie miłości do ojczyzny.

             

          • Zajęcia na basenie

          • Kolejni uczniowie naszej szkoły rozpoczęli naukę pływania na basenie w Witoszowie w ramach wychowania fizycznego. W semestrze zimowym w zajęciach uczestniczą dzieci z klasy II b i Va. Uczniowie podzieleni zostali na grupy, zgodnie z posiadanymi przez siebie umiejętnościami. Zajęcia sprawiają dzieciom wielką radość oraz pozytywnie wpływają na ich rozwój psychofizyczny i sprawność. 

          • Narodowe Czytanie w klasach I-III

          • Za górami, za morzami, w dalekiej krainie czarów, przy kolebce małej księżniczki zebrały się dobre wróżki ze swą królową na czele. Tymi słowami  rozpoczęło się Narodowe Czytanie 2019 w Szkole Mikołaja Kopernika w Pszennie. Klasy młodsze, z racji wieku, wysłuchały tekstu utworu Henryka Sienkiewicza pt. ,,Bajka’ ’i  trafnie odpowiedziały na pytania dotyczące jego treści. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, kto zainicjował akcję Narodowego Czytania i na czym ona polega.

          • Kolejny projekt edukacyjny w gminnych szkołach

          • Rozpoczynamy realizację nowego projektu edukacyjnego z dofinansowaniem UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica” będzie realizowany przez dwa kolejne lata szkolne. Obejmie ogółem 778 uczniów, z tego 384 dziewczynek oraz 394 chłopców ze szkół podstawowych Gminy Świdnica: w Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Dolnej, Mokrzeszowie, Pszennie i Witoszowie Dolnym oraz 121 nauczycieli z tychże szkół.

            Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, a także zniwelowanie deficytów uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z niepełnosprawnościami poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych. Zorganizowane zostaną zajęcia z języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, informatyki, a także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne.  Ponadto w projekcie zaplanowano podniesienie kompetencji zawodowych 121 nauczycieli w gminie Świdnica poprzez zorganizowanie dla nich szkoleń (np. w zakresie wykorzystania metody eksperymentu w dydaktyce, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podniesienia kompetencji wychowawczych, wykorzystania narzędzi cyfrowych w nauczaniu).  

            Szkoły zostaną wyposażone w sprzęt niezbędny do prowadzenia nowoczesnych, innowacyjnych zajęć oraz doposażone zostaną pracownie przedmiotowe (fizyczne, chemiczne, biologiczne, geograficzne, matematyczne). Wyposażenie szkół w sprzęt TIK (laptopy, tablety, tablice interaktywne, projektory, drukarki) i pracowni przedmiotowych jest komplementarne z zajęciami dodatkowymi dla uczniów.

            Obecnie trwają dostawy pomocy dydaktycznych i sprzętów do szkół oraz przygotowywana jest rekrutacja uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie. Pierwsze zajęcia projektowe rozpoczną się w październiku.

             

            Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica

            Program operacyjny:

            Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020

            Oś priorytetowa:

            10 Edukacja

            Działanie:

            10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

            Poddziałanie:

            10.1.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej - ZIT AW

            Nr projektu:

            RPDS.10.02.04-02-0014/18

            Całkowita wartość projektu: 1 842 050,57 zł. 

            Kwota dofinansowania: 1 749 066,77 zł

            Okres realizacji: 02 wrzesień 2019 – 30 lipiec 2021

             

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • Kolejny rok szkolny rozpoczęty. Z powodu deszczu uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn szczególnie gorąco powitał najmłodszych uczniów, którzy zaczynają swoją szkolną przygodę w klasie pierwszej. Przed nami czas wytężonej pracy i nauki, ale też wielu atrakcji i niezapomnianych chwil. Wszystkim życzymy osiągnięcia założonych celów - nie muszą być ogromne, ważne, by w czerwcu 2020 r. móc z satysfakcją powiedzieć: "Tak, udało mi się!". Powodzenia!