• Wycieczka klas pierwszych do Książańskiego Parku Krajobrazowego

          • Najpiękniejsze lekcje przyrody są wówczas, kiedy możemy jej doświadczać wszystkimi zmysłami. W takiej niecodziennej lekcji uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie, którzy pod bacznym okiem leśniczego podziwiali faunę i florę Książańskiego Parku Krajobrazowego. Dzieci, pracując w grupach, z zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące lasu i jego mieszkańców. Mimo wszystkich niespodzianek, które czekały na nasze pociechy na trasie, największą radość sprawiło dzieciom ognisko oraz zabawy w terenie. To był cudowny dzień.

          • Ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny „Każdy inny-wszyscy równi”.

          • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „Każdy inny-wszyscy równi”. Celem projektu jest: 

            - uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; rozwijanie empatii i tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; 

            - likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; 

            - przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

            W projekcie biorą udział dwie klasy - A i C. Koordynatorem działań jest p. Marta Wysocka - pedagog specjalny, a współprowadzącą projekt - p. Anna Laskowska - nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne.

            Relacje z podejmowanych aktywności będziemy zamieszczać na szkolnym fanpage'u 

          • Bieg Pojednania

          • Jacek Mazur kolejny raz wybiegał w Krzyżowej medal.

            W czwartek 28 września 29 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Przełajowym Międzypokoleniowym Biegu Pojednania pod hasłem „AKTYWNA WIEŚ – Krzyżowa”, który był jednocześnie Dolnośląskim Finałem Jesiennych Biegów Przełajowych LZS.

            W imprezie uczestniczyło ponad 700 zawodników startujących w 9 grupach wiekowych. Tym bardziej cieszy nas znakomity start Jacka Mazura z 6 b, który w swojej kategorii wywalczył II miejsce(trzeci rok z rzędu podium). Warto dodać, że Konrad Gołębiowski w tej samej kategorii uplasował się na V miejscu. Gratulujemy wszystkim naszym biegaczom udanego startu.

            Lista uczestników wraz z wynikami będzie dostępna do końca bieżącego tygodnia na stronach Powiatowego Zrzeszenia LZS.

            #biegipojednania #Krzyżowa

          • Wycieczka do Młyna w Siedlimowicach

          • 27 września odbyła się wycieczka uczniów klas trzecich do Młyna w Siedlimowicach.

            Budynek młyna został wzniesiony w XIX wieku. Większość maszyn do przetwarzania ziarna pochodzi z XIX wieku i jest wciąż sprawna. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ogromny budynek młyna i poznać jego ciekawą historię.

            Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się również, skąd biorą się mąka, kasza oraz otręby. Brali także udział w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie wyrabiali ciasto na podpłomyki. Dzieci miały również czas na swobodną zabawę i gry na świeżym powietrzu. Dużą ciekawość wzbudziły zwierzęta hodowane w ogrodzie. Ponieważ pogoda była iście letnia, dzień spędzony na świeżym powietrzu dał wszystkim wiele radości.

          • Muzeum Cukrownictwa w Pszennie-wycieczka klas trzecich

          • Ile buraków potrzebnych jest do wyprodukowania kilograma cukru? Od kiedy produkowany jest cukier i dlaczego jest taki słodki? Na te oraz inne trudne pytania, uczniowie klas trzecich uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Wszystko dzięki wycieczce do Muzeum Cukrownictwa w Pszennie. Poznanie całego procesu produkcji cukru - od zasiania buraka cukrowego aż po pakowanie tego najsłodszego produktu - było możliwe dzięki cierpliwie odpowiadającemu na wszystkie pytania uczniów panu przewodnikowi. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się ekspozycjom muzealnym oraz słuchali ciekawych informacji dotyczących produkcji cukru. Nie obyło się bez miłej niespodzianki na zakończenie - wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.