• Dzieci Uczą Rodziców- młody ekolog

     • Uczniowie klas młodszych mają za sobą realizację czwartego tematu akcji Dzieci Uczą Rodziców. Tym razem pogłębiali wiedzę o środowisku. Dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o otaczającą nas przyrodę a także w jaki sposób należy dokonywać prawidłowej segregacji śmieci. Teraz nasi mali ekolodzy będą bez obaw korzystali z kolorowych pudeł do segregacji odpadów na terenie naszej szkoły.

     • Ferie w szkole

     • W pierwszym tygodniu ferii chętni uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, tanecznych, plastycznych, informatycznych zorganizowanych na terenie szkoły. Dzieci tworzyły własne zabawki, programowały z wykorzystaniem klocków lego, uczyły się tańców integracyjnych, tworzyły koralikowe ozdoby oraz uczestniczyły w turnieju gier i zabaw przygotowanych przez Szkołę Podstawową w Bystrzycy Górnej. 

     • Sukces młodego pływaka

     • Kolejny sukces Jacka Mazura z klasy IIb podczas zawodów pływacki w Gminnym Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Witoszowie. Młody zawodnik zdobył II miejsce w stylu dowolnym (technika kraulowa). Serdecznie gratulujemy. 

       

     • Jak bezpiecznie spędzić ferie?

     • Wiele cennych wskazówek w ramach akcji “Bezpieczne ferie 2020” przygotowali policjanci wraz z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Poradami podzielili się dzielnicowi z posterunku policji w Słotwinie asp. Adam Kłyszejko i sierż. sztab. Marta Balewicz, przy współpracy z posterunkiem policji w Karpaczu, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz wydziałem prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

      Członkowie Grupy Karkonoskiej GOPR, asp. Krzysztof Patek oraz mł. asp. Grzegorz Polatowski, zaprezentowali dzieciom specjalistyczny sprzęt, jaki posiada każdy ratownik. Omówili zasady bezpieczeństwa na stokach i na szlakach górskich. Ogromną atrakcją w drugim dniu spotkania był pokaz umiejętności psa ratownika.  

       

     • Cały świat stoi przed nami otworem i zawsze warto sięgać gwiazd!

     • Cały świat stoi przed nami otworem i zawsze warto sięgać gwiazd!

      Ta sentencja niech towarzyszy naszej Społeczności Szkolnej w tej przygodzie, jaką jest zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowania serc i umysłów podczas spotkań w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski pozytywnie zaopiniowały przedstawiony przez Radę Rodziców projekt logo naszej szkoły. Niech będzie zatem to znak, z którym będziemy się wszyscy utożsamiać  realizując swoje pasje i dążąc do osiągania szczytnych celów dzisiaj i w przyszłości.

       

     • Zabawa karnawałowa

     • W dniu 22. 01. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, uczestniczyli w konkursach i zabawach integracyjnych.

     • Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

     • 21 stycznia odbył się szkolny etap XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w kategorii młodszej (kl. IV-VI). W szranki stanęło 14 młodych recytatorów. Ich występy oceniało jury w składzie: dyr. Tadeusz Szarwaryn, p. Małgorzata Ochenduszko - opiekunka koła teatralnego oraz p. Alicja Rostek - bibliotekarka. Komisja wyróżniła dwie uczennice kl. IV a - Lenę Krekorę i Biankę Salamon - i przyznała trzy równorzędne nagrody, które są równoznaczne z awansem do etapu gminnego, odbywającego się po feriach zimowych. Nagrodzone uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie, to: Maria Grabska (V a), Agata Kośna (V b) oraz Wiktoria Przerwa (IV a). Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!  

     • Kochanym dziadkom

     • W szkole w Pszennie uczniowie klasy IIIB pamiętając o święcie swoich babć i dziadków przygotowali własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze!

     • Dzieci uczą rodziców- bezpieczeństwo w czasie ferii

     • W miniony piątek uczniowie klas 1-3 realizowali trzeci już temat w ramach akcji #DzieciUcząRodziców. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie ferii.

     • Spotkania wigilijne

     • Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy w wyjątkowej atmosferze. Tradycyjnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. O oprawę artystyczną tego dnia zadbali nasi aktorzy pod opieką p.Małgorzaty Ochenduszko, którzy zaprezentowali nam bożonarodzeniowy spektakl. Również grupa kolędników misyjnych przedstawiła swój krótki program kolędniczy. Harcerze z 13 ŚDSH "Mafikeng" jak co roku przekazali na ręce pana dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju. Samorząd podsumował świąteczne konkursy - najładniej ustrojona klasa to sala klasy 6 b, a najlepszą kartkę z życzeniami wykonała klasa 7 b. Zwieńczeniem tego dnia w szkole było wspólne kolędowanie.

     • Dekorowanie pierników

     • Uczniowie klasy 1b już poczuli magię świąt, co widać na załączonych zdjęciach. Dzieci z wielką frajdą i zaangażowaniem dekorowały pierniki, które w piątek zabiorą do swoich domów.

     • Wkrótce Święta Bożego Narodzenia

     • Wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie Ia przygotowują klasę do swojej pierwszej wigilii w szkole.

     • Zawody w pływaniu stylem grzbietowym

     • 13 grudnia na krytej pływalni Gminnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym odbyły się zawody w pływaniu stylem grzbietowym. Uczeń klasy II b Jacek Mazur zdobył pierwsze miejsce w kategorii chłopców 2011-2012, pokonując dystans 25 metrów w czasie 25,42. Serdecznie gratulujemy.

       

     • Projekt e-Twinning „Świąteczne kodowanie”

     • W połowie listopada nauczyciele trzech szkół partnerskich: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy nawiązali kontakt za pomocą platformy TwinSpace, w celu poznania się i stworzenia grupy współpracującej. Celem projektu „Świąteczne kodowanie” był głównie przyrost wiedzy w zakresie:
       rozwoju kompetencji językowych, umiejętności informatycznych, rozwoju kompetencji społecznych. Dzieci współdziałały w grupie i zgłębiały wiedzę na temat programowania. Istotne było poszerzenie wiedzy dotyczący kultury obcych krajów i pokonywanie barier w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

      W ramach ustalonych zadań projektowych uczniowie poznali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w wybranych krajach europejskich, a efektem końcowym było: przygotowanie prac plastycznych w postaci słowniczków obrazkowych zawierających słownictwo świąteczne w języku angielskim oraz języku niemieckim.

      Największą frajdę sprawiła dzieciom wymiana przygotowanych na lekcjach informatyki interaktywnych kartek świątecznych, prostych gier, programów z wykorzystaniem poznanego słownictwa w języku angielskim i w języku niemieckim, przygotowanych za pomocą języka programowania SCRATCH.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy 

     • Idą Święta....

     • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły dołączyli do projektu: "Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

     • Mikołajki

     • Święty Mikołaju, Święty Mikołaju dzieci Cię kochają gdzieś ty gdzie?? A Święty Mikołaj, a Święty Mikołaj do dzieci zawoła spieszę się!! 6 grudnia był bardzo ekscytującym i wesołym dniem, ponieważ Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich, dużych i małych. Ten niecodzienny gość nie zawiódł, obdarował uczniów, wspaniałymi paczkami ze słodyczami oraz drobnymi upominkami.

     • Dzieci Uczą Rodziców

     • 6 grudnia uczniowie klas 1-3 zrealizowali drugi temat w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców". Tym razem poruszyliśmy bardzo ważny temat jakim jest niesienie pomocy. Dzieci poznały Misia Uszatka, postać z kultowej bajki, którą możemy zobaczyć w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

     • Mikołajki w Marianówku

     • Mikołajkowe zajęcia w Zagrodzie Edukacyjnej w Marianówku były dla uczniów klasa drugich nie lada atrakcją. Dzieci zdobiły bombki, wykonały ozdobne świeczniki, śpiewały i tańczyły przy mikołajkowych piosenkach oraz robiły pierniki, które później miały okazję schrupać. Nie mogło również zabraknąć wizyty w oborze i stajni, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że chętnie to miejsce znowu odwiedzą.

     • Choinka muzyką obsypana

     • Kolorowe ozdoby i bombki, świąteczne piosenki, a wszystko jak nutki powieszone na choince. Radosne i błyszczące. Na grudniowej audycji muzycznej nie zabrakło ciekawostek o polskich kolędach i świątecznych zwyczajach. Opowieściom Czarodziejki Symfonii towarzyszyły melodie grane na klarnecie.

     • Andrzejki

     • Andrzejki

      Koniec listopada to czas, gdy dzień jest już bardzo krótki, a zmrok zapada szybko. Dlatego od dawien dawna długie listopadowe wieczory ludzie wypełniali sobie zabawami, opowieściami i wróżbami. Takim szczególnym wieczorem jest ostatni dzień miesiąca tak zwane Andrzejki, bo to właśnie wtedy mężczyźni o tym imieniu obchodzą swoje święto. Tego wieczora dziewczęta wróżyły sobie jakie zmiany w życiu uczuciowym przyniesie najbliższy rok. Obecnie w Andrzejki po przepowiednie sięgają wszyscy: duzi i mali, chłopcy i dziewczęta, zamężni i wolniJ i próbują dowiedzieć się jaką świetlaną przyszłość szykuje los.

      My w szkole też sięgnęliśmy po tę tradycję i zorganizowaliśmy wróżby andrzejkowe. Na korytarzach przedstawiciele poszczególnych klas, przy pomocy Pani Bibliotekarki, ustawili stoiska, na których można było „spojrzeć w przyszłość” za pomocą kart, kości, dowiedzieć się co oznacza dane imię, kolor lub nasza ulubiona liczba. Nie bojący się ryzyka, mogli sprawdzić jak na imię będzie miał przyszły ukochany lub ukochana. Z inicjatywy SU prowadzono również sprzedaż baloników z wróżbą. Każdy chętny mógł kupić taki los za złotówkę. Wszystkie zebrane w ten sposób środki, w kwocie 222 zł, zostaną przekazane na zakup zabawek dla Pacjentów Przylądka Dobrej Nadziei we Wrocławiu.

      Uczniowie klas I-III także świętowwali andrzejki i bawili się przy rytmach najlepszej muzyki. Były tańce, wróżby, konkursy i słodki poczęstunek. 

      Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy a szczególnie Tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych atrakcji.