• Dzień Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ze względu na panującą sytuację, najmłodsi uczniowie, nie mogli gościć babć i dziadków w murach naszej szkoły. Dlatego też, wykonali na tę szczególną okazję piękne laurki w które włożyli mnóstwo serca i miłości.

      Wszystkim babciom i dziadkom, życzymy wszystkiego najlepszego i gratulujemy tak uzdolnionych wnucząt oraz wnuków.

     • Magiczny Czas

     • Najmłodsi uczniowie mają za sobą kolejny temat z akcji Dzieci Uczą Rodziców w którym dowiedzieli się między innymi jakie są świąteczne tradycje oraz czym jest pomaganie. Magiczny Czas jest coraz bliżej co widać na załączonych zdjęciach.

     • Dzień Wolontariusza

     • Dzień Wolontariusza

      6 grudnia był szczególnym dniem, gdyż tego dnia do naszych domów nie tylko zawitał Święty Mikołaj, ale również obchodzony był Dzień Wolontariusza.

      Jeśli pragniecie dowiedzieć się co to jest wolontariat, zapraszamy Was do obejrzenia filmu instruktażowego oraz krótkiej bajki.

      https://www.youtube.com/watch?v=QQ6FCEpXBtA&t=8s

      https://www.youtube.com/watch?v=qLGNj-xrgvY&feature=youtu.be

      Aby zostać wolontariuszem wystarczy wykonać trzy kroki:

      1. Rozpoznanie

      – poznanie potrzeb innych,

      2. Realizacja

      – robienie rzeczy, które mają sens i są bezpieczne,

      3. Radowanie

      – czerpanie radości z pomagania.

      Ze względu na panującą pandemię ograniczone są mocno działania wolontariuszy, stąd należy szukać nowych sposobów niesienia pomocy.

      Co my możemy zrobić w czasach pandemii?

      spacer z psem sąsiada, zakupy dla osób starszych i chorych, przygotowanie audiobooków, nagranie filmów instruktażowych i dzielenie się nimi, działania ekologiczne, korepetycje online, wysyłanie kartek do hospicjum czy domu seniora.

      Pamiętajcie! Dzielcie się dobrem, bo dobro wraca.

     • Kalendarze adwentowe

     • Kalendarze adwentowe

      Wraz z nadejściem 1 grudnia w wielu domach rodzice podarowali dzieciom słodkie Kalendarze Adwentowe. Wychowawcy świetlicy szkolnej poszli o krok dalej i zainicjowali projekt „Zrób własny Kalendarz Adwentowy”. Powstały wspaniałe prace niekiedy z udziałem dzieci. Rodzice wykazali się inicjatywą i kreatywnością nie tylko podczas tworzenia kalendarzy, ale również przy wymyślaniu zadań dla swoich pociech.  Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do projektu i życzymy sił i chęci podczas wykonywania porządków świątecznych.

     • Mikołajki

     • Kto nie lubi Mikołajek? Prezenty, wesoły nastrój, śpiewanie zimowych piosenek. Sposobów na spędzenie tego dnia jest mnóstwo. Uczniowie klas pierwszych śpiewali mikołajkowe piosenki, zakładali świąteczne czapki i rogi renifera a także wykonywali prace plastyczne. Na koniec opowiadali o otrzymanych mikołajkowych prezentach oraz radości z obdarowywania serdecznością i życzliwością członków swojej rodziny.  W klasach drugich uczniowie wykonali upominki i napisali podziękowania dla Mikołaja, a także wykonali piękne mikołajkowe kartki świąteczne. W klasach trzecich uczniowie uczyli się rysować Mikołaja, przygotowali prezenciki w formie osobiście ułożonych wierszyków dla wylosowanego kolegi lub koleżanki z klasy, a także  brali udział w lekcji na żywo: Jak spotkałam Świętego Mikołaja, zagrali w grę "wyturlaj Mikołaja" oraz uczestniczyli w klasowj akcji mikołajkowej robienia prezentów.

     • 3 grudnia 2020 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodzony jest na świecie od 1992 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób, których codzienne życie jest z różnych powodów utrudnione. Obchody mają przyczynić się do zwiększenia świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych na temat potrzeb ludzi, u których występują pewne ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu fizycznym lub psychicznym.

      Osoby niepełnosprawne, tak jak każdy z nas, potrzebują akceptacji, miłości i przyjaźni. Chcą funkcjonować na tych samych zasadach co inni ludzie. Starajmy się wspierać, pomagać, towarzyszczyć w poznawaniu świata, najzwyczajniej przy nich być. W miarę naszych możliwości niwelujmy towarzyszące im bariery. Bądźmy świadomi wpływu jaki mamy na samopoczucie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pomagajmy im, by każdego dnia czuli się szczęśliwi.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

     • 25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Misia. Uczniowie klas I - III mogli wziąć udział w obchodach tego święta zorganizowanych przez wychowawców klas oraz wychowawców świetlicy szkolnej. Dzieci podczas zajęć on-line opisywały i rysowały swoje misie oraz prezentowały ulubione maskotki.

      Wychowawczynie świetlicy przygotowały dla uczniów prezentację multimedialną, w której znajdowało się wiele ciekawych zadań m. in. układanie puzzli, zadania z gramatyki i matematyki oraz taniec z misiem. Zapewne wśród propozycji zadań każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie również mogli "wyturlać" swojego misia. Aby to zrobić wystarczyło rzucać kostką i rysować misia wg. podanych wskazówek. Nadesłane przez dzieci prace miśków są cudowne. Mamy nadzieję, że dzieci miło spędziły czas ze swoimi ulubionymi bajkowymi bohaterami. Bo kto z nas nie kocha misiów?

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie zorganizowanej przez bibliotekę szkolną z okazji Dnia Pluszowego Misia. Napłynęło dużo zdjęć przedstawiających książki, których bohaterami są misie. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, wzbogacając fotografie maskotkami oraz swoim wizerunkiem. Tak liczne uczestnictwo potwierdziło, że pluszowe misie są nadal lubiane przez wszystkich.J

     • Kolejna nowość w naszej bibliotece szkolnej

     • Otrzymaliśmy od wydawnictwa Media Rodzina egzemplarz nowej pozycji pt. „Operacja Rupieciarz”. Jest to kontynuacja przygód bohaterów stworzonych przez norweskich autorów J. L. Horsta i H.J. Sandnesa z cyklu powieści detektywistycznych „Operacja”.   Zachęcamy do zaznajomienia się z tą książką, jak i pozostałymi z tej serii, które posiadamy w naszej bibliotece.

     • Dzień Życzliwości

     • Dzień Życzliwości za nami:) Cieszymy się, że tak miło go spędziliście. Niektórzy z Was stworzyli plakat, obdarowali najbliższe osoby prezentem, filiżanką herbaty, inni cieszyli się, że mają obok siebie rodzeństwo, rodzinę. Pamiętajcie o życzliwości wobec innych każdego dnia. Dobre słowa, czyny, życzliwe myśli zawsze powracają! Im więcej dajemy z siebie, tym jesteśmy szczęśliwsi:)

     • Dzień Życzliwości

     • 21 listopada to Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień, który przypomina nam, jak dużą rolę  odgrywają małe gesty serdeczności, dobroci.  Mimo tego, że jesteśmy teraz w naszych domach, nie spotykamy się na co dzień w szkole, pamiętajmy o sobie nawzajem, napiszmy do siebie coś miłego, podziękujmy najbliższym za ich wsparcie, cieszmy się ich obecnością:)  To takie proste, a tyle w tym wszystkim mocy i szczęścia!

      Bądźmy życzliwi każdego dnia:)

     • Dzieci Uczą Rodziców

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mają za sobą realizację pierwszej lekcji z cyklu #DzieciUcząRodziców .Temat lekcji #MłodyPatriota. Zadaniem uczniów było sfotografowanie sposobu w jaki świętują oni wraz ze swoimi rodzinami Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Pomysłowość naszych uczniów nie zna granic. Szkoła Podstawowa w Pszennie jest z Was dumna!

     • Bohaterowie naszych lektur

     • Obchodzony w październiku Miesiąc Bibliotek Szkolnych był okazją do przeprowadzenia dla uczniów kl. 1-3 konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie naszych lektur”. Konkurs cieszył się ogromnym  zainteresowaniem wśród uczniów, czego efektem była duża ilość dostarczonych prac. Spośród nich komisja konkursowa wytypowała następujących zwycięzców:

      Miejsce I  - Maja Rosińska kl. 1 b

      Miejsce II – Miłosz Gruszczyński kl. 1 c

      Miejsce III – Bartłomiej Kopaczewski kl. 2 a oraz Weronika Wójtowicz kl. 2 a

      Wyróżnienie:

      Kryspin Promowicz kl. 2 b

      Hanna Pryjma kl. 2 b

      Hanna Ostafińska kl. 3 a

      Maria Białkowska 2 b

      Zofia Sawicka kl. 1 c

      Rozalia Dyguda kl. 1 b

      Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom.

     • Wielkie serce Mai

     • Uczennica naszej szkoły Maja Szczepanik wzięła udział w akcji Daj Włos! prowadzonej przez Fundację Rak’n’Roll. Maja podarowała swoje piękne i długie włosy na peruki dla kobiet, które zmagają się z chorobą nowotworową. Uczennica zdecydowała się ściąć włosy w domu, kierując się instrukcją podaną na stronie fundacji. Po otrzymaniu przesyłki z włosami fundacja przysyła Mai podziękowanie za udział w programie.

      Maju, to piękny gest! Gratulujemy decyzji!

      Daj_wlos_(1).pdf​​​​​​​

     • Nowości w bibliotece

     • Nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe dla uczniów z klas młodszych.

       

      Założona przez ING Bank Fundacja ING Dzieciom odpowiedziała na nasze zgłoszenie i przysłała dwa interesujące tytuły autorstwa Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel „Lucjan, lew jakiego nie było” i „Kosmita”. Książki te poza ciekawą treścią niosą również przesłania i treści terapeutyczne, które pozwolą dzieciom łatwiej zrozumieć otaczający je świat.

      Dziękujemy Fundacji za te pozycje.

     • Jesień z książką

     • Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała dla uczniów klas 4 -8  konkurs fotograficzny pt. „Jesień z książką”. Z powodu istniejącej sytuacji pandemicznej konkurs odbył się drogą mailową. Spośród nadesłanych prac wyłoniono laureatów, których nagrodzono dyplomami i nagrodami książkowymi.

      Jury przyznało:

      I miejsce – Wiktoria Paździorko kl. 6 c

      II miejsce – Weronika Zimnoch  kl. 6 b

      III miejsce – Laura Szczyrba kl. 5 a i Zuzanna Ucieszyńska kl. 6 b

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom.

     • zDolny Ślązak

     • Mamy kolejne dobre wiadomości!

      Nasi uczniowie awansowali do ETAPÓW POWIATOWYCH konkursów przedmiotowych w ramach "zDolnego Ślązaka". Co więcej - jest ich całkiem spora liczba!

      Nasi zDolni to:- język polski - Zuzanna Krystowczyk (8 b), Stanisław Kudzia (7 b) oraz Maria Tekiela (8 a);- język angielski - Maja Szymczak (7 c);- matematyka - Stanisław Kudzia (7 b), Izabela Sycz i Maria Tekiela (8 a).Wszystkim z serca gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!