• Warsztaty dotyczące higieny

          • 13 lutego w klasie 2a i 2b odbyły się warsztaty, które przeprowadziła Pani Basia, pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Świdnicy. Zajęcia dotyczyły tematyki prawidłowego mycia i dezynfekowania rąk oraz dbałości o higienę jamy ustnej. Uczniowie mogli sprawdzić w specjalnej lampie ultrafioletowej, czy dobrze umyli i zdezynfekowali swoje ręce, dowiedzieli się także, dlaczego warto to robić. Podczas spotkania omówiony został także temat dbania o zęby. Uczniowie poznali podstawowe zasady higieny jamy ustnej, przypomnieli sobie również jak należy dbać o zęby.

          • Koncert muzyków z Filharmonii Sudeckiej

          • 19 lutego odbyła się kolejna audycja umuzykalniająca pt. „Zabawki dawniej i dziś”. Podczas koncertu muzyków z Filharmonii Sudeckiej usłyszeliśmy m.in. śpiewającą lalkę w operze J. Offenbacha, tańczącego pajaca C. Debussy’ego oraz drewniane żołnierzyki w balecie P. Czajkowskiego.

          • Spotkanie z Mariuszem Kędzierskim

          • W ostatni poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałego człowieka oraz niesamowitego artystę – Mariusza Kędzierskiego!

            Spotkanie dla starszych klas miało na celu m.in. uświadomienie młodzieży, że tak naprawdę jedyne ograniczenia i bariery są w naszej głowie, oraz zmotywowanie słuchaczy do przełamywania tych barier. Wspaniała prezentacja i historia pt. „Marzenia na wyciągnięcie ręki” pokazała nam, że jeśli się chce, to naprawdę można osiągnąć wiele, spełniać marzenia mimo różnych trudności, które spotykają nas w życiu. Mariuszu dziękujemy Ci bardzo za Twoją obecność, za Twoją historię, jesteś wspaniałym człowiekiem i z pewnością Twa opowieść pozostanie w naszych głowach na długo! Wiemy, że jesteś inspiracją dla niejednego człowieka.

            Dziękujemy naszej szkolnej Radzie Rodziców za sfinansowanie tego spotkania.

          • Warsztaty ekologiczne

          • 12 i 15 lutego we wszystkich klasach I-III zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne na zlecenie ZOM w Świdnicy przez spółkę HORNET 4 sp.z o.o.

            Warsztaty zostały podzielone na dwie części. Na początku została przeprowadzona pogadanka dot. ochrony środowiska, recyklingu oraz segregacji śmieci. W ramach zajęć praktycznych zostały przeprowadzone warsztaty upcyklingowe. Uczniowie wykonali praktyczne przedmioty użytkowe z wykorzystaniem odpadów.

          • Walentynki w klasach I-III

          • Dzień Świętego Walentego to doskonały pretekst do okazania przyjaźni lub wdzięczności i podzielenia się dobrymi emocjami. Wczoraj każdy z uczniów klas I-III otrzymał miłe słowo lub własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową. Poczta walentynkowa prężnie działała. Dzielmy się tym,co dobre, tego nigdy za wiele!

            Serdecznie podziękowania dla Państwa Sawickich za ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

          • Sukcesy w tenisie stołowym

          • 12 lutego w ramach Gminnnej Ligi Szkół rozegrano turniej w drużynowym tenisie stołowym.

            Nasz zespół chłopców zajął 3 miejsce, a drużyna dziewcząt 4 .

            Warto również odnotować, iż w turnieju indywidualnym 4. miejsce zajęła Maja Wochal z klasy 6a. Brawa dla naszych sportowców!

          • Bal karnawałowy klas I-III

          • 8 lutego był dniem niezwykłym i wyczekiwanym przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Już od rana na korytarzach można było spotkać kolorowe postacie – księżniczki, rycerzy, piratów, superbohaterów, zwierzęta itd. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich,a rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

            Bal karnawałowy był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i integracji uczniów. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiechy nie znikały z twarzy.

            To był dzień pełen radości i pozytywnych emocji, na długo zapamiętany przez wszystkich uczestników.

          • MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

          • Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Aby zachęcić je do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych, Instytut Książki realizuje kolejną kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”.

            W ramach tego projektu, sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym tygodniu naszym pierwszoklasistom zostały wręczone Wyprawki Czytelnicze.

            W skład każdego pakietu wchodzi:

            „Wnuczka antykwariusza”- książka autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak.

            „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów mówiąca o korzyściach ze wspólnego czytania.

            Życzymy uczniom wiele przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

          • Kolędnicy Misyjni dzieciom z Kolumbii

          • W dniu 06.01.2024r. wybrani uczniowie naszej szkoły z klas: 4a, 4b, 7a, 7b, 8a po uroczystym rozesłaniu wzięli udział w kolędowaniu jako "Kolędnicy Misyjni dzieciom z Kolumbii". Dwie grupy odwiedziły domy mieszkańców wsi Pszenno, niosąc błogosławieństwo i przedstawiając jasełka związane z sytuacją dzieci kolumbijskich.

            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

          • Zakończenie zimowych półkolonii

          • Poranek ostatniego dnia zimowych półkolonii spędziliśmy w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku. Panie bardzo miło nas przyjęły i przygotowały interesujące zajęcia. W kąciku zabaw mogliśmy trochę pobawić się klockami piankowymi. Potem z całą grupą udaliśmy się do Ostoi nad Młynówką. Zimowa aura znów zawitała w Gminie Świdnica, więc chętnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Ponadto dzieciaki wzięły udział w zajęciach, podczas których tworzyły prawdziwe przestrzenne arcydzieła. Czas na ostatnie zdjęcia z półkolonii zimowej SP Pszenno 2024.

          • Zimowe półkolonie na sportowo i twórczo

          • Kolejny dzien zimowych półkolonii upłynął nam pod znakiem zajęć realizowanych na terenie szkoły. Graliśmy w grę "Ślimak", gdzie grupy uczestników, wyrzucając kostką odpowiednią liczbę oczek, losowały pytania, na które trzeba było odpowiedzieć. Lecz to nie takie proste,bo najpierw trzeba było znaleźć to pytanie...

            Pogoda nam nie sprzyjała,dlatego aktywność na podwórku zamieniliśmy na aktywność na sali. Nie zabarako też kreatynych zajęć plastycznych, a to, co stworzyliśmy, można zobaczyć na zdjęciach. Prawda, że zdolni?

          • Kolejny dzień półkolonii za nami

          • 17 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia, a dokładnie do Kolejkowa. Cóż to za magiczne miejsce! Można tam spotkać pracowników budowy, strażaków w czasie akcji gaszenia pożaru, zobaczyć pływające statki, jeżdżące tramwaje, pociągi Jest nawet dom, gdzie po otwarciu drzwi szczeka na nas pies. Gwar jakby życie naprawdę się toczyło. Burza z grzmotami i deszczem. W Kolejkowie stworzono miniaturowy świat i umieszczono go na makietach w skali 1:25. Każdy coś dla siebie znajdzie, każdy tam jest dzieckiem...

          • Ferii w szkole ciąg dalszy

          • 16 stycznia Marianówek przywitał nas zimową scenerią. Dzieciaki chętnie hasały na śniegu. Zajęcia warsztatowe zaczęliśmy od przygotowania ciasta chlebowego i masła. Dzieci poznały historię wypieku chleba i życia na wsi. Kiedy w piecu rumieniły się bochenki, uczniowie odwiedzili stajnię, gdzie poznali zwierzęta mieszkające w gospodarstwie. Mieli okazję nakarmić je pysznym, pachnącym sianem. A potem to już tylko smaczny chlebek z masełkiem rozkoszował nasze uśmiechnięte buźki.

          • Zimowe półkolonie rozpoczęte

          • Wczoraj, czyli 15 stycznia, w naszej szkole rozpoczęły się zimowe półkolonie. Grupa uczniów wraz z opiekunami była na seansie filmowym. Po powrocie do szkoły odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce zimowej. Ten dzień był pełen emocji, uśmiechu i twórczej pracy.

          • Sukcesy w 31 Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych

          • Z dumą informujemy, że nasz udział w 31. Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych zakończył się sukcesami.

            Za występ otrzymaliśmy jedną z nagród.

            W ręce naszej uczennicy powędrowała także nagroda indywidualna.

            Prezentacja pt. "Jeden zero dla nieba" wypadła bardzo dobrze. Zarówno uczniowie klas drugich, narratorzy z klas starszych oraz zespół wokalny złożony z uczennic klas czwartych pięknie się zaprezentowali pod względem układu scenicznego, gry aktorskiej i śpiewu na żywo. Naturalny dar aktorski niektórych uczniów będzie stanowił na pewno mocną podstawę do kolejnych przedsięwzięć scenicznych i innych wydarzeń artystycznych.

            Indywidualnej nagrody gratulujemy Hani Ostafińskiej za wykonanie piosenki finałowej do słów Tadeusza Szarwaryna pt. "Niech dzisiaj nikt nie będzie sam".

            Gratulujemy także opiekunkom - pani Monice Baranowskiej, pani Natalii Filipek i pani Katarzynie Połatajko-Rybak - za przygotowanie dzieci do występu.

            Więcej informacji i zapisy z protokołu uzasadniające nagrodę dostępne m.in. tu: https://swidnica24.pl/.../kolednicy-obsypani.../...

          • Greccy bogowie na szkolnych korytarzach

          • Kolejny raz na szkolnych korytarzach można było spotkać greckich bogów, boginie i herosów. Dziś klasy 5a i 5b podsumowały cykl lekcji poświęconych mitom greckim.

            Piękne stroje, rekwizyty, plakaty oraz prezentacje przygotowane przez piątoklasistów z całą pewnością pomogą w zapamiętaniu wielu informacji.

            "O, ty jesteś moim dzieckiem! Jesteśmy siostrami! Jak mogłeś zrzucić mnie z Olimpu, Zeusie?!" - te i podobne słowa można było usłyszeć podczas przerwy, a to dowód na to, że uczniowie mocno utożsamili się z wybranymi postaciami. Brawa dla naszych zaangażowanych uczniów (i podziękowania⚘️ dla pomocnych rodziców).

          • Finał akcji „Każdy inny-wszyscy równi”

          • W ramach projektu „Każdy inny-wszyscy równi” zorganizowaliśmy akcję charytatywną, a jej finał był pełen emocji i dobra, którym podzieliliśmy się z potrzebującymi. Cel był szczytny i dzięki Wam, drodzy uczniowie, i Waszym rodzicom zrobiliśmy dzieciom z Hospicjum duży prezent w ten wyjątkowy czas.

            Nasza szkoła oraz klasy a i c - organizatorzy akcji - odebrały piękne podziękowania.

          • Sukces naszego ucznia

          • Krzysztof Tekiela z klasy 3a zdobył pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 7-10 lat w konkursie na ślężańskiego skalnego superbohatera organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Sobótce oraz Gminę Marcinowice.

            Gratulujemy Krzysiu i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wigilie klasowe

          • Za nami piękny, magiczny dzień. Wczoraj wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się przy wspólnych stołach wigilijnych, łamiąc się opłatkiem, składając świąteczne życzenia oraz smakując wigilijne potrawy. Wspólne kolędowanie najmłodszych uczniów wprowadziło wszystkich w niezwykły, świąteczny klimat. Ponadto dzięki naszym utalentowanym uczniom kolędy wybrzmiały na skrzypcach, pianinie i trąbce. Wszyscy uczniowie mieli również okazję obejrzeć wspaniały występ jasełkowy. Nasi uczniowie wcielili się w role z pasją, wnosząc do szkolnej przestrzeni niezapomnianą dawkę świątecznej magii! To było nie tylko przedstawienie, ale również moment, który napełnił nasze serca radością i ciepłem świątecznego czasu!

            Dziękujemy rodzicom za włączenie się w pomoc w organizowaniu wigilii klasowych.