• 2 miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych

          • 25 kwietnia w Olszynie odbył się Finał Wojewódzkich Wiosennych Biegów Przełajowych, w którym wziął udział nasz reprezentant Jacek Mazur. Jak zwykle nie zawiódł i ukończył zawody na podium, zajmując 2 miejsce. Tym wynikiem zapewnił sobie stypendium sportowe za ten semestr. Gratulujemy!

          • Dzień bez plecaka

          • Ostatni dzień przed tzw. majówką wcale nie musi być nudnym oczekiwaniem na ostatni przedweekendowy dzwonek. Zrobiło się wesoło i niecodziennie, gdy w naszej szkole zamiast plecaków pojawiły się dziś... Sami rzućcie okiem. Pomysłów było o wiele więcej, nie wszystkie zdążyliśmy udokumentować.

          • Trzecioklasiści z wizytą w stolicy

          • 26 kwietna trzecioklasiści zakończyli trzydniową wycieczkę po Warszawie. Małe, dzielne nóżki wspaniale poradziły sobie z pokonywaniem długich tras

            Przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od pobytu w Centrum Nauki Kopernik. Przebywanie w tym miejscu i korzystanie ze znajdujących się tam urządzeń inspirowało młodych badaczy do naukowych obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

            Na zaproszenie Agnieszki Kołacz Leszczyńskiej mogliśmy odwiedzić Senat. Udało nam się spotkać z Panią senator, która chętnie pozowała z nami do zdjęć i odpowiadała na nasze pytania.

            Po przyjemnym spacerze w Łazienkach Królewskich oglądaliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

            Wielu emocji, nie tylko chłopcom dostarczył pobyty na Stadionie Narodowym. Mogliśmy zobaczyć przygotowanie murawy do meczu, szatnie i zaplecze dla najsłynniejszych polskich piłkarzy.

            Uczniowie zwiedzili także Stare Miasto oraz Zamek Królewski.

            Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się zajęcia warsztatowe w Muzeum Narodowym.

            Zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i sporej dawki wiedzy wracamy do domu.Będą to z całą pewnością niezapomniane chwile.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

            Wspólnie ze wszystkimi uczniami klas IV przygotowaliśmy galerię z pracami. Na wystawie pojawiło się wiele ciekawych zdjęć zrobionych w ramach akcji "Przytul się do drzewa". Celem tego przedsięwzięcia jest otoczenie drzew miłością, obrona ich przed nadmiernym wycinaniem i wypalaniem oraz czerpanie od nich dobrej energii. Dodatkowo uczniowie w ramach zajęć projektowych na lekcji przyrody wykonali plakaty promujące ochronę naszej planety oraz napisali listy zawierające życzenia dla Ziemi z okazji Jej święta. Wszystkie działania uczniów mają zwrócić uwagę na problem, z jakim w ostatnich czasach się borykamy, a mianowicie zanieczyszczenie środowiska przyrodniczego, co przyczynia się do degradacji całej Ziemi.

          • Kolejny sportowy sukces

          • 23 kwietnia w Witoszowie Dolnym odbyły się zawody piłki ręcznej rozgrywane w ramach Gminnej Ligi Szkół. Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, wygrywając wszystkie swoje mecze i ostatecznie zajmując pierwsze miejsce

            Warto zaznaczyć, iż graliśmy niezwykle młodą drużyną złożoną z uczniów klas 5, 6 i 7. Brawo dla naszych młodych sportowców!

          • Poznajemy stolicę

          • Warszawa - miasto, gdzie na każdym kroku historia splata się z nowoczesnością, a zaduma i refleksja z rozrywką. Wyjątkowe miejsce, które za cel wycieczki w dniach 17-19 kwietnia obrali sobie uczniowie klas 6, 8 i reprezentanci klas 5.

            Podczas 3 dni uczestnicy wycieczki poznali wiele twarzy naszej stolicy:

            - zgłębiali historię Polski i Warszawy poprzez zwiedzanie takich miejsc jak Powązki Wojskowe, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Stare Miasto czy Muzeum Powstania Warszawskiego,

            - poszerzali świadomość obywatelską dzięki wizycie w Sejmie i Senacie,

            - oddawali się eksperymentom naukowym w Centrum Nauki Kopernik,

            - karmili sportowe dusze, przemierzając zakamarki Stadionu Narodowego

            - doświadczyli także warszawskiej codzienności dzięki przejażdżce jedynym w Polsce metrem

            Moc atrakcji, moc wrażeń, solidna porcja wiedzy i rozrywki w radosnej atmosferze mimo niezupełnie sprzyjającej pogody.

            Dziękujemy Glinka Sport Promotion za sprawną organizację.

          • "Łączy nas pamięć"

          • Uczniowie klasy 4b uczcili pamięć wybuchu powstania w getcie warszawskim uczestnicząc w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" pod hasłem "Łączy nas pamięć".

          • Dzień Wody

          • 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

            W tym roku uczniowie klasy 1c oraz 2a przystąpili do projektu: "Światowy Dzień Wody z PAH".

            Uczestnictwo w tym projekcie uświadomiło uczniom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

            W klasach przeprowadzono różnorodne zajęcia tematyczne, korzystając z dostarczonych materiałów edukacyjnych.

            „ Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem (...)”

            Antoine de Saint Exupery

          • Gminny Konkurs Matematyczny

          • 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

            Z królową nauk mierzyli się uczniowie klas 5 i 6. Z dumą informujemy, że najlepszym matematykiem gminy okazał się Jacek Mazur, wygrywając konkurs indywidualny, a jako drużyna uplasowaliśmy się na 2  miejscu, tracąc tylko jeden punkt do zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Jagodzińska, Jacek Mazur i Kryspin Promowicz.

            Gratulujemy!

          • Dzień Świadomości Autyzmu

          • "Autyzm to tylko jedna z cech danej osoby. Może ją wyróżniać, ale na pewno nie definiuje w 100%, nie umniejsza jej wartości."

            I.Hnidziuk, Fundacja ALEklasa

            5 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. W tym dniu każdy może wyrazić swą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. W ramach obchodów tego dnia nauczyciele oraz uczniowie ubrali niebieskie elementy odzieży i wybrali się na spacer z niebieskimi wstążeczkami (niebieski to symboliczny kolor autyzmu). Zorganizowano także konkurs na gazetkę szkolną na temat świadomości o autyzmie.

            Wszystkim klasom, które przygotowały materiały i plakaty, gratulujemy pomysłowości oraz wiedzy na wyżej wymieniony temat. Komisja wyłoniła dwoje zwycięzców - klasę 5a oraz Łukasza z 5b. Dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród, a uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie w tę akcję.

          • Turniej piłki ręcznej dziewcząt

          • W piątek 12 kwietnia na boisku wielofunkcyjnym przy naszej szkole odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt rozgrywany w ramach Gminnej Ligi Szkół Podstawowych.

            Po bardzo ciekawej i miłej dla oka grze wszystkich drużyn:

            1 miejsce wywalczyły reprezentantki z Witoszowa Dolnego,

            2 miejsce przypadło reprezentacji Pszenna,

            3 miejsce zajęły najmłodsze na turnieju dziewczyny z Bystrzycy.

            Gratulujemy wszystkim uczestniczkom, a szczególnie naszym dziewczętom.

          • Warsztaty dla uczennic z klas 7 i 8

          • Dziś mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałe kobiety z Fundacji eRAKobiet. Fundacja ta powstała z chęci pomocy i potrzeby serca wobec narastającego problemu zachorowań na raka piersi wśród młodych kobiet. Panie Kasie przeprowadziły warsztaty dla uczennic z klas 7 i 8 . Celem tych zajęć jest przede wszystkim kształtowanie wśród uczennic najstarszych klas szkół podstawowych nawyku pielęgnacji piersi, dbania o ich higienę i zdrowie oraz budowanie świadomości dotyczącej dbania o zdrowe piersi wśród dziewcząt oraz osób z ich najbliższego otoczenia.

            Uczennice poznały pojęcie "rak piersi", podstawowe zasady dbania o piersi, objawy raka piersi oraz dowiedziały się wielu innych przydatnych informacji. W części praktycznej dziewczęta miały możliwość wykonania palpacyjnego badania piersi na fantomie, a przede wszystkim okazję do pogłębienia zainteresowania zdrowym stylem życia!

            Dziękujemy bardzo Katarzynie Rowickiej-Pazdur oraz Katarzynie Legiejew Fundacja Erakobiet za te wartościowe warsztaty, mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli Was gościć.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjno - Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi" 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Zespołem Downa. Zakładane kolorowe, różne skarpetki są symbolem wsparcia osób z Zespołem Downa. W naszej szkole także pamiętaliśmy o tym dniu. Uczniowie założyli w piątek kolorowe skarpetki. Dlaczego kolorowe? To symbol niedopasowania genotypowego i społecznego. Dziekujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję! Doceniajmy Osoby z Zespołem Downa, akceptujmy i wspierajmy! Nasz uśmiech, miłe słowo może zdziałać wiele dobra.

          • Powitanie wiosny w klasach I-III

          • Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie kl. I-III zebrali się, by piosenką, tańcem i zabawą powitać wiosnę. Wszystkie klasy przygotowały muzyczno- taneczne występy. Był również pokaz mody wiosennej. Kreacje prezentowane na czerwonym dywanie przerosły nasze oczekiwania. Stroje nie tylko przybrały wiosenne barwy, ale nie brakowało oryginalnych, prawdziwie wiosennych kreacji, w tym również strojów eko. Na zakończenie obchodów wszyscy wzięli udział w zabawach ruchowych.

            Jesteśmy pewni, iż tak barwne i radosne powitanie sprawi, że wiosna już z nami zostanie.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach IV- VIII

          • Nadszedł wyczekiwany przez nas wszystkich PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. W naszej szkole sporo dziś się działo, bo chcieliśmy jak najlepiej przywitać najpiękniejszą porę roku.

            Klasy starsze wzięły udział w zabawie-turnieju pod hasłem „Dzień wiosny z patronem”. Wzorem ubiegłego roku połączyliśmy początek wiosny z upamiętnieniem naszego patrona - Mikołaja Kopernika Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Kornackiej-Iwaniec i pani Katarzyny Połatajko-Rybak przygotował szereg aktywności, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

            Rozpoczęliśmy od indywidualnego konkursu na najbardziej wiosenne i kolorowe nakrycie głowy. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, brawa dla wszystkich, którzy przygotowali piękne kapelusze i inne oryginalne ozdoby. Jury postanowiło nagrodzić:

            - Tosię Frydrysiak z 6a,

            - Adę Kuleszo z 5a,

            - Łukasza Mosia z 5b.

            Później reprezentacje klas wzięły udział w wiosennym kahoocie, który stanowił początek współzawodnictwa klasowego. Następnie uczniowie w zespołach wytężali umysły, rozwiązując zadania związane z Mikołajem Kopernikiem, kosmosem oraz naszą szkołą, a także indywidualnie zdobywali na konto swojej klasy punkty, wykonując przeróżne zadania zręcznościowe w sali gimnastycznej.

            Całość zwieńczył kolorowy przemarsz wokół szkoły i przywitanie wiosny przygotowanymi przez klasy radosnymi okrzykami.

            Wyniki całego turnieju przedstawiają się następująco:

            Klasa 6 b - I miejsce,

            Klasa 6 a - II miejsce,

            Klasa 7 b - III miejsce.

            W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę (bo to o nią przecież dziś chodziło), a najlepszym zespołom i nagrodzonym właścicielom wiosennych nakryć głowy serdecznie gratulujemy I pamiętajcie - od dziś cieszymy się WIOSNĄ!

          • Międzynarodowy Dzień Matematyki

          • Matematyka Królowa Nauki ma swoje święto, które obchodzimy 12 marca.

            Z tej okazji w klasach I-III zorganizowany został Dzień Matematyki. Była to wspaniała okazja do pokazania jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa znajomość matematyki.

            Organizując Dzień Matematyki, daliśmy uczniom możliwość utrwalenia i poszerzenia wiedzy zdobytej na lekcjach. Udział w grach i zabawach matematycznych, rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek, domino matematyczne, tangramy, rebusy - pokazały, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości.

          • XVII Gminny Konkurs Ortograficzny

          • 15 marca gościliśmy w naszych progach mistrzów ortografii z gminnych szkół podstawowych. Powodem był XVII Gminny Konkurs Ortograficzny, który tradycyjnie organizowaliśmy.

            Jak na dobrych gospodarzy przystało, najwyższe laury oddaliśmy gościom, ale nasi uczniowie też doskonale się zaprezentowali.

            III miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła Milena Dudziak z klasy 6b.

            Arkadiusz Dziurdzia z 7a otrzymał wyróżnienie w kategorii klas 7-8.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, przygotowanie do zmagań, gratulujemy Mistrzom Ortografii z Grodziszcza i Bystrzycy Górnej, a z Mileny i Arka jesteśmy dumni i składamy im wielkie gratulacje.

          • Powiatowe eliminacje XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

          • W Świdnickim Ośrodku Kultury zakończyły się powiatowe eliminacje XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

            Nasza reprezentantka, Martyna Mazurska, otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 7-8.

            Spośród 18 uczestników nagrodzono 3 osoby i wyróżniono także 3, a wśród nich Martynę.

            Gratulujemy naszej siódmoklasistce oraz jej opiekunom artystycznym - pani Izabeli Kozioł i panu Tadeuszowi Szarwarynowi.