• Sukces młodych recytatorów

• Dziś, tj. 8 lutego, w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej odbył się gminny etap XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klas 4-6 (niestety wśród starszych roczników nie znaleźliśmy miłośników recytacji).

Z dumą informujemy, że wszyscy nasi uczestnicy konkursu zaprezentowali się świetnie i zdobyli zasłużone laury.

Nagrody, a tym samym awans do powiatowego etapu konkursu, otrzymali:

Hania Ostafińska (5 a)

Olivier Keler (5 b).

Julia Zoła (6 a) otrzymała za swój występ wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy całej trójce, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 16 marca w Świdnickim Ośrodku Kultury.

• MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

• Pierwszoklasiści podczas wizyty w bibliotece szkolnej otrzymali prezenty - wyprawki czytelnicze. Kolejny już rok Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka -wielki człowiek” przekazuje takie upominki. Ma ona na celu zaproszenie najmłodszych uczniów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania.

W skład pakietu wchodzą:

„Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.

„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów.

Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

Życzymy uczniom wiele przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie

• Ciekawostki z archiwum

• W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika "odkopaliśmy" w archiwum biblioteki piękne, pieczołowicie wykonane (oczywiście głównie ręcznie) albumy o Koperniku z roku 1997. Autorami są oczywiście ówcześni uczniowie naszej szkoły. A może ktoś rozpoznaje swoją pracę?

• Gminna Liga Szkół

• 1 lutego odbyła się kolejna odsłona Gminnej Ligi Szkół. Uczniowie naszej szkoły ponownie rywalizowali w zawodach piłki siatkowej, tym razem była to reprezentacja klas starszych (klasy 7-8).

Młodzi sportowcy rozegrali bardzo dobre zawody. Oba zespoły, podobnie jak w kategorii młodszej, znalazły się na podium, tyle że na wyższych miejscach.

I miejsce - dziewczyny

II miejsce - chłopcy

Gratulujemy !

• Gminna Liga Szkół

• 25 stycznia odbyła się kolejna odsłona Gminnej Ligi Szkół. Tym razem uczniowie naszej szkoły - reprezentanci klas 5. i 6. - rywalizowali w zawodach piłki siatkowej.

Po dobrych rozgrywkach w wykonaniu naszych uczniów oba zespoły stanęły na podium:

2 miejsce - dziewczyny

3 miejsce - chłopcy.