• Czytanie na drugie śniadanie

          • Biblioteka szkolna  prowadzi cykliczne czytanie książek w języku ukraińskim dla naszych uczniów z Ukrainy.  Uczennica klasy 7 -  Daryna -  czyta dzieciom  młodszych klas książki w swoim ojczystym języku. Książki te otrzymaliśmy dzięki fundacjom:

            Fundacja Powszechnego Czytania;

             Fundacja Świętego Mikołaja;

             Fundacja Wolność i Demokracja.

             Spotkania odbywają się codziennie podczas przerw po pierwszej godzinie lekcyjnej i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ukraińskich uczniów.

             

          • Nagroda w konkursie "Wesoła Kokoszka"

          • 25 października dwie uczennice - Lilianna Basamania z klasy 2 b oraz Zofia Sawicka z klasy 3 c - reprezentowały szkołę w XIX MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "WESOŁA KOKOSZKA" w Szkole Podstawowej w Marcinowicach.

            Jury przyznało trzy pierwsze miejsca, a wśród nagrodzonych znalazła się LILIANNA BASAMANIA, która recytowała wiersz "Kwoka". Zofia Sawicka przedstawiła utwór "Kłamczucha".

            Była to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów i spotkania z kolegami z innych szkół. Małym artystkom serdecznie gratulujemy udanego występu

          • Konkurs recytatorski- etap szkolny

          • Konkursy recytatorskie są w szkole prawdziwym świętem artystycznym. Recytacja jest wartością samą w sobie, kształtuje pozytywne uczucia do języka i rozbudza zainteresowanie kulturą.Tym razem uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w eliminacjach szkolnych do XIX Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Wesoła Kokoszka" organizowanego przez Szkołę Podstawową oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach.

            W konkursie wzięło udział dwunastu uczestników, a jury mogło wybrać tylko dwoje laureatów ,zostały nimi Lilianna Basamania z kl. IIb oraz Laura Kuca z kl. IIIc. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów, a naszym dziewczynom życzymy dalszych sukcesów i już teraz trzymamy kciuki

          • "Nauczyciel zagadka"

          • W dniu 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej świetlica szkolna zorganizowała konkurs "Nauczyciel zagadka". Zadaniem uczniów klas IV-VIII było rozpoznanie na zdjęciach nauczycieli w wieku szkolnym. Konkursowi towarzyszyło wiele uśmiechu i radosnych komentarzy. Laureaci - Hanna Leśniewska, Wiktoria Mucha i Bartosz Bobrowski - otrzymali kartę podarunkową do sklepu Empik. Czy nagrody się podobały? Spójrzcie na twarze nagrodzonych, one mówią same za siebie. Gratulujemy

          • Wycieczka do Mościska

          • W Mościsku jest urocze miejsce, które zwie się "Ostoja nad Młynówką". To tu uczniowie klas drugich i trzecich odbyli podróż do przeszłości. Dzięki zgromadzonym starym przedmiotom uczniowie zobaczyli w jaki sposób dawniej krojono kapustę za pomocą szatkownicy. Sami też mogli obierać i zetrzeć marchewkę, by później ugnieść ją z kapustą. A kiedy dzieci zgłodniały samodzielnie lepiły pierożki z jabłkami, które smakowały wyśmienicie. Gdy na horyzoncie pojawiło się słońce dzieci wyruszyły w pole, gdzie poznały rodzaje pracy na roli oraz samodzielnie haczką wykopywali ziemniaki i wrzucali do wózków. Wielką radość sprawiło dzieciom zrywanie kolb kukurydzy i karmienie nimi zwierząt, które są mieszkańcami Ostoi. To był cudowny dzień pełen wrażeń. Dzieci wróciły do szkoły zmęczone i brudne, ale szcześliwe

          • Wycieczka do Szkoły Leśnej w Bielawie

          • Uczniowie klas III ze SP w Pszennie wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w zajęciach Szkoły Leśnej w Bielawie. Dzieci stały się badaczami i odkrywcami warstw lasu w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Trzeciaki potwierdziły tym samym przynależność do klubu - „ KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ”.

          • Wycieczka do Warszawy


          • W dniach 5-7.10.2022r. uczniowie klas 8a, 8b i 8c wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznajemy Polskę”. Uczestnicy zwiedzili miejsca pamięci narodowej tj. Powązki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto (Zamek Królewski) z Traktem Królewskim i Wilanowem. Ponadto uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w obradach Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz zwiedzali sale Senatu. Dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd metrem oraz spacer po Stadionie Narodowym, gdzie można było poczuć piłkarskie emocje. Wiele niespodzianek czekało też w Centrum Nauki Kopernik.

          • "Z Europą na Ty"

          • 26 września uczniowie klasy IIIc rozpoczęli przygodę z innowacją pedagogiczną "Z Europą na Ty", której głównym celem jest zapoznanie uczniów z kulturą, tradycją, kuchnią i sztuką wybranego kraju europejskiego, w tym przypadku z Francją. Uczniowie potrafią już "mówić" w języku francuskim, poznali najważniejsze wiadomości na temat tego ciekawego kraju. Teraz nadszedł czas poznania niecodziennych smaków francuskiej kuchni. Dzieci przygotowały wspaniałe, kolorowe śniadanie, którego podstawowym składnikiem była bagietka. Kanapki smakowały wyśmienicie. Na deser uczniowie zjedli chrupkie, słodkie croissanty. Już teraz z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę z kulturą francuską.

          • Bieg na orientację

          • W piątek 7 października klasy piąte oraz siódma pojechały do Świdnicy, by wziąć udział w szkolnym biegu na orientację. Zawody odbyły się w parku Młodzieżowym, gdzie przygotowane są stałe trasy w ramach projektu znajdź się w lesie.

            Mimo remontu altany udało się przeprowadzić bieg na najprostszej trasie. Uczniowie startowali parami. Było to dla większości pierwsze zetknięcie z tą formą rekreacji. Niemal wszystkie zespoły ukończyły trasę, znajdując w parku wymagane punkty, za co należą się wielkie gratulacje.

            Ci, którzy zrobili to w najkrótszym czasie, otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody, a byli to:

            Bartosz Szczerba i Mariusz Szymczak z 7 a

            Alan Filek i Ruslan Moroz z 5 b

            Antek Tomaszek z 5 b.

            Gratulujemy zwycięzcom i niezmiennie polecamy wszystkim biegi na orientację

          • Kasztanki dla Lenki

          • Dołączyliśmy do akcji "Kasztanki dla Lenki".

            Zbiory można przynosić do szkolnej biblioteki. Zachęcamy do udziału w tej akcji. Nieśmy dobro.

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • 30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

            Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

          • Dzieci uczą rodziców

          • W tym roku szkolnym wszystkie klasy I-III rozpoczęły kolejną edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Dzieci uczą rodziców”. Akcja objętą jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego.

            Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

          • Audycja muzyczna

          • Wraz z nadejsciem nowego roku szkolnego uczniowie klas I - III rozpoczęli przygodę z muzyką, a wszystko to dzięki muzykom z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Pierwsze spotkanie odbyło się pod nazwą "Co kraj to muzyka". Muzyczną podróż w różne zakątki świata w poszukiwaniu rytmów i melodii uczniowie rozpoczęli od słonecznej Grecji, tam też poznali jeden z ciekawszych instrumentów perkusyjnych - ksylofon. Później odwiedzili Hiszpanię i Włochy. Podróż bez paszportu i bez biletu zakończyła się w Afryce, skąd wywodzi się niezwykły instrument szarpany - kalimba oraz bęben djembe.

            Dzięki tej muzycznej wyprawie uczniowie przywołali wakacyjne wspomnienia i poznali ciekawe instrumenty. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję.

          • Międzypokoleniowy Przełajowy Bieg Pojednania

          • 29.09.2022 r. reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów i uczennic klas IV - VIII, wzięła udział w IX Międzypokoleniowym Przełajowym Biegu Pojednania "Rodzina bez przemocy" rozgrywanym w ramach Otwartego Dolnośląskiego Finału Biegów Przełajowych LZS Reprezentacja liczyła 29 zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczniowie, biegając w zależności od wieku na dystansach 400 lub 800 metrów, ukończyli swoje biegi, przywożąc do domu pamiątkowe medale.

            Dwóch naszych uczniów zaprezentowało fantastyczną formę:

            Jacek Mazur z klasy 5 b zajął 3 miejsce

            Konrad Gołębiowski z klasy 4 c - 5 miejsce (w swoich kategoriach wiekowych).

            Po biegach uczniowie mogli poczęstować się kiełbaskami z rożna i wypić ciepłą herbatę. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy ukończenia biegów i zdobycia punktów do klasyfikacji w ramach współzawodnictwa LZS dla GLKS Gminy Świdnica.