• WYNIKI KONKURSU NA ILUSTRACJĘ DO UTWORU WANDY CHOTOMSKIEJ

     • Dobiegł końca konkurs plastyczny dla uczniów kl. 1 – 3 na wykonanie ilustracji do wybranego utworu Wandy Chotomskiej. Spośród wielu ciekawych prac, które napłynęły, komisja najwyżej oceniła następujących autorów:

      I miejsce Tomasz Trawiński kl. 2 a

      II miejsce Konrad Gołębiowski kl. 2 a

      III miejsce Miłosz Gruszczyński kl. 1 c

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie  i gratulujemy laureatom.  Uczestnicy  otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy oprócz dyplomu - nagrody książkowe. Zostaną one wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

     • Konkurs InstaLogik

     • 15 kwietnia został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs matematyczno – informatyczny InstaLogik przeprowadzony pod honorowym patronatem Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywał się on w trzech etapach od października do marca.

      Jak już pisaliśmy, w konkursie wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły. Troje z nich zakwalifikowało się do ścisłego finału: Bianka Salamon z kl. 5 a, Izabela Majcherczyk z klasy 7 b oraz Stanisław Kudzia z klasy 7 b.

      Uczeń Staś Kudzia został Laureatem III stopnia w kategorii klas 7. (uzyskawszy 335 punktów na 450 możliwych, co okazało się bardzo dobrym wynikiem).

      Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzieci Uczą Rodziców

     • Podczas realizacji piątej lekcji w ramach drugiej ogólnopolskiej akcji "Dzieci Uczą Rodziców" uczestnicy wyruszyli do świata finansów, by dowiedzieć się czym jest pieniądz, jakie jest jego znaczenie w życiu człowieka. Chętne dzieci własnoręcznie wykonały skarbonki do których z radością wrzucają swoje oszczędności.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

     •                Wrocław 2021-04-12                                                                                                                                                                                      

                                                                                        

      Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

       

      Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżek
      w szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje
      o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego
      i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

      Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu.                                        

       To wszystko oznacza, że przez  najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość
      i konsekwencja.

      Gorąco dziękuję Koleżankom i Kolegom za ofiarną pracę
      i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania. Wiele wskazuje na to, że w walce z pandemią koronawirusa jesteśmy na ostatniej prostej - choć będzie to długa prosta. Na finiszu potrzebny jest największy wysiłek
      i mobilizacja, na ostatnich metrach daje się z siebie wszystko. Dziękując raz jeszcze proszę o codzienną, rzetelną, z pasją wykonywaną pracę. Jako że długotrwała izolacja przynosi negatywne skutki psychiczne w szczególności proszę o częste komunikowanie się z uczniami i rodzicami. Proszę
      o zwielokrotnioną empatię, serdeczność i życzliwość. W szczególności polecam uwadze Koleżeństwa relacje z  uczniami niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych, a także z uczniami zdającymi w tym roku egzaminy (maturalny, ósmoklasisty, zawodowy).                                                 

      To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie
      i wychowanie młodego pokolenia. Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości. Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali. Wtedy wygramy z przeciwnościami losu
      i wypełnimy naszą misję.

      Upalnym, pamiętnym latem 1980 r. szeroko po Polsce rozlała się fala strajków. Polacy podnieśli się z kolan i zbuntowali przeciw komunistycznej władzy. Rodził się nienależny, samorządny związek zawodowy oraz wielomilionowy ruch społeczny o pięknej i zobowiązującej nazwie „Solidarność”. Na murze okalającym Stocznię Gdańską w sierpniu 1980 r. strajkujący robotnicy umieścili napis: „Tylko solidarność i cierpliwość zapewnią nam zwycięstwo”. To przesłanie jest wyjątkowo aktualne. W chwilach próby weźmy je za własne.                                                 

                                                                Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                                    Roman Kowalczyk  

                                                                             Dolnośląski Kurator Oświaty