• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • Corocznie, z inicjatywy Polskiej Izby Książki, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Przypada  ono na  29 września – dzień  daty urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza  biblioteka szkolna również włączyła się w tę akcję.  W tym dniu, podczas drugiej i trzeciej lekcji, uczniowie klas 7 i 8 zaprezentowali dzieciom z klas młodszych teksty znanego autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Czytanie na głos przez starszych uczniów bardzo przypadło do gustu ich młodszym kolegom. Było też okazją do zapoznania się z twórczością pisarza.

          • Samorząd Uczniowski

          • W miniony piątek, tj. 18 września, społeczność uczniowska naszej szkoły dokonała wyboru na funkcje w Samorządzie Uczniowskim. W wyniku głosowania przewodniczącą SU została Zuzanna Krystowczyk z kl.8 b, a jej zastępcami Szymon Zaczyński (8 b) i Maria Dubiel (6 a).Opiekunem Samorządu został pan Piotr Krygier.Gratulujemy wszystkim objęcia funkcji i życzymy owocnej współpracy w tym nietypowym roku szkolnym!  

          • Rusza rekrutacja uczniów do projektu „Rozwój kompetencji kluczowych"


          • Jeszcze we wrześniu rozpoczynamy realizację drugiej części projektu edukacyjnego z dofinansowaniem UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt.: „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, a także zniwelowanie deficytów uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z niepełnosprawnościami poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych. Zorganizowane zostaną zajęcia z języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, informatyki, a także zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne.  Ponadto w projekcie zaplanowano podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli w gminie Świdnica poprzez zorganizowanie dla nich szkoleń (np. w zakresie wykorzystania metody eksperymentu w dydaktyce, pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, podniesienia kompetencji wychowawczych, wykorzystania narzędzi cyfrowych w nauczaniu).  Zakres wsparcia oferowanego w ramach projektu dla poszczególnych szkół został podany w załączniku nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

            Obecnie rusza rekrutacja – planujemy nabór co najmniej 101 nowych uczestników projektu. Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach projektowych w minionym roku szkolnym składają Oświadczenie o kontynuacji uczestnictwa w projekcie, natomiast uczniowie, którzy dotychczas nie byli uczestnikami projektu składają  Deklarację uczestnictwa w projekcie – uczeń oraz Formularz zgłoszeniowy – uczeń.

            Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz dokumenty rekrutacyjne są do pobrania na stronie http://www.gzoswidnica.pl/index.php/rozwoj-kompetencji-kluczowych-droga-do-sukcesu-w-gminie-swidnica oraz na stronach internetowych gminnych szkół uczestniczących w projekcie.

            Dodatkowo dokumenty rekrutacyjne znajdują się u wychowawców klas.