• Zakończenie roku szkolnego

     • Uroczyście zakończyliśmy dziś rok szkolny i zainaugurowaliśmy wakacje. 
      Podczas oficjalnej części dzisiejszego spotkania odchodzący ósmoklasiści przekazali sztandar młodszym kolegom oraz wręczono nagrody i świadectwa wyróżniającym się uczniom. Koniec roku to także czas pożegnań - pan dyrektor skierował ciepłe słowo do tegorocznych absolwentów, a także pożegnał, z Radą Rodziców, tych członków Rady, którzy kończą swoją działalność na rzecz szkoły. Pożegnano również panią Annę Bodnaruk, która wspomagała nas wszystkich w komunikacji z uczniami z Ukrainy, pracując jako pomoc nauczyciela i tłumacz. Po części oficjalnej uczniowie odebrali w klasach świadectwa i z uśmiechem na ustach rozpoczęli zasłużone wakacje.
      Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku, a za absolwentów trzymamy kciuki, by dostali się do wymarzonych szkół!

     • Wycieczka do Torunia i Gniezna

     • Początki Państwa Polskiego to nazwa kolejnego projektu ministerialnego realizowanego w dniach 13-15 czerwca 2022 r. z udziałem uczniów klas ósmych i siódmych naszej szkoły. W programie znalazło się zwiedzanie Torunia i Gniezna.

      Toruń zaprezentował się całym bogactwem zabytków i historii. Stare Miasto, Krzywa Wieża, kościoły, pomniki …, aż trudno zapamiętać to wszystko! Dom Mikołaja Kopernika, jego pomnik, Planetarium pozwoliły uczniom ugruntować wiedzę o postaci patrona naszej szkoły.

      Wizyta w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” okazała się miłym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

      W trzecim dniu młodzież zwiedziła Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha w Gnieźnie, miejsce koronacji królów, gdzie jednym z głównych elementów wnętrza jest barokowa konfesja św. Wojciecha ze srebrną trumną zawierającą relikwie świętego.

      Ostatnim już punktem zwiedzania była wyspa Ostrów Lednicki, prawdopodobne miejsce Chrztu Polski.

      Kolejnym walorem wycieczki była integracja uczniów różnych klas, możliwość wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami w sytuacji pozaszkolnej.

     • Nowe książki w bibliotece

     • Biblioteka szkolna po raz kolejny wzbogaciła się o książki dla dzieci w języku ukraińskim . Zostały one podarowane przez  Fundację  Świętego Mikołaja, która je wydała we współpracy z Ukraińskim Instytutem Książki.  Zapraszamy  zatem naszych uczniów z Ukrainy do korzystania z zasobów biblioteki.

     • Wyzwania czytelnicze 2022

     • Podsumowujemy akcję  „Wyzwania czytelnicze ”. Celem projektu była promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej oraz integracja środowiska szkolnego. Wyznaczone w nim zadania przeznaczone były dla wszystkich uczniów kl. 1-8. Polegały one  na przeczytaniu w danym miesiącu książki spełniającej określone kryteria oraz na zrobieniu zdjęcia z książką lub ilustracji okładki.

      Oto nasi najwytrwalsi czytelnicy, którzy w każdym miesiącu (od lutego do maja) przeczytali wyznaczoną książkę i przygotowali ilustrację lub zrobili zdjęcie:

      1. Wojciech Maciejewski kl. 1 a
      2. Hanna Sentkowiak kl. 1 a
      3. Weronika Grajewska kl. 1 a
      4. Hubert Szczyrba kl. 1 c
      5. Wojciech Ciszewski kl. 2 a
      6. Zuzanna Kurowska kl. 2 a
      7. Stanisław Bałdo kl. 2 a
      8. Natalia Graczyk kl. 2 a
      9. Alicja Frankowska kl. 2 b
      10. Maja Tomasik kl. 2 c
      11. Miłosz Gruszczyński kl. 2 c
      12. Paweł Holband kl. 3 b
      13. Aleksandra Sentkowiak kl. 3 b
      14. Laura Szczyrba kl. 6 a
      15. Maria Dubiel kl. 7 a
      16. Karina Klein kl. 7 c
      17. Hanna Leśniewski kl. 7 c
      18. Paulina Barwacz kl. 8 b

      oraz kl. 3 a jako zespół  

       

      Gratulujemy wytrwałości oraz talentu plastycznego.

     • Wycieczka do Krasiejowa

     • 23 maja 2022 roku uczniowie klas IIIa i IIIb uczestniczyli w wycieczce do Krasiejowa organizowanej przez „GLINKA SPORT PROMOTION” .

      W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka  obejrzeli ekspozycje „Człowiek z  lodowca”, zapoznali się z etapami rozwoju naczyń i pisma. W jednej z sal edukacyjnych mogli „lecieć promem kosmicznym” i obejrzeć elementy Wszechświata.

      Tunel czasu przeniósł ich tam, gdzie jeszcze nie istniała Ziemia. Nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznali kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Dzięki wehikułowi czasu zostali świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego.

      Specjalny pociąg zawiózł dzieci do Pawilonu Paleontologicznego oraz Prehistorycznego Oceanarium. Stamtąd dzieci przeszły wraz z przewodnikiem na Jurajską Plażę i zwiedziły Park dinozaurów. Spacerując ścieżką dydaktyczną podziwiali różnorodność okazów dinozaurów. Obejrzeli ciekawy film o życiu tych dawnych zwierząt.

      Na zakończenie „podróży w czasie” dzieci zjadły smaczny obiad, pobawiły się na placu zabaw.

     • Poznaj Polskę- Wycieczka do Krakowa

     • W maju klasy 2a i 2b brały udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wadowic. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ogromny park sensoryczny w którym poznawały różne dziedziny nauki wszystkimi zmysłami. Następnie zwiedziły Wawel, Kościół Mariacki, dziedziniec Uniwesytetu Jagiellońskiego i muzeum. Pobyt na zabytkowym rynku zakończył się zakupami pamiątek w Sukiennicach. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Rodzinny Dom Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Pogoda dopisała więc wszyscy jedli lody i pyszne papieskie kremówki.  Wycieczka do Krakowa była wspaniałym przeżyciem i lekcją historii.