• "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”     • Wrzesień i październik b.r. obfitował w zajęcia w których uczniowie uczestniczyli w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Świdnica”

      Grupy uczniów brały udział w zajęciach zorganizowanych w KidsTech- Centrum Edukacji STEAM w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Warsztaty obejmowały zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO® WeDo 2.0. Education. Uczniowie budowali i programowali urządzenia. Były to żaby, kosmiczne łaziki, samochody wyścigowe. Każde z zajęć poprzedzały krótkie prezentacje, filmiki. W grupach starszych zanim uczniowie przystąpili to pracy odbywały się dyskusje, burze mózgów.

      Inna grupa projektowa uczestniczyła w dwudniowych warsztatach kulinarnych „ Gotowanie z liczbami” w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Uczestnicy przygotowywali potrawy, które potem wspólnie konsumowali. Było wiele przy tym śmiechu i zabawnych sytuacji. W ramach utrwalania wiadomości na temat piramidy zdrowia oraz codziennej aktywności fizycznej uczniowie korzystając z pięknej jesiennej aury, spędzali czas na świeżym powietrzu.

      Kolejne grupy projektowe wraz z wychowawcami wybrały się do Zagrody Edukacyjnej Ostoja nad Młynówką. Tam w ramach zajęć uczniowie lepili pierogi, karmili zwierzęta, kopali topinambur. Zajęcia obfitowały w wiele wiadomości przyrodniczych, geograficznych, elementy matematyczne i słówka w języku angielskim. Cześć przydatnych informacji uczniowie wyszukiwali w Internecie.

      Zajęcia dla ostatnich już grup projektowych odbyły się na terenie naszej szkoły. Odwiedziło nas Planetarium Bajkonur, które przygotowało dla naszych uczniów kilka interesujących seansów. Uczestnicy mogli przenieść się na księżyc, spotkać Pana Twardowskiego, poznać tajemnice Wszechświata, konsekwencje ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi.

      Wiele się działo i każdy z uczniów uczestniczył w zajęciach na 100 % angażując się we wszystkie zaproponowane zadania. Czy uczniowie się dobrze bawili? Oceńcie sami oglądając poniższe zdjęcia J

     • Dyktando Niepodległościowe

     • Mamy wspaniałe wieści! 

      Nasi uczniowie zakwalifikowali się do wojewódzkiego finału IX Dyktanda Niepodległościowego. 

      26 października w finałowych zmaganiach we Wrocławiu zmierzą się:

      Milena Dudziak (4 b),

      Maria Grabska (7 a) - ubiegłoroczna laureatka tego konkursu w kat. klas 4-6,

      Stanisław Kudzia (8 b),

      Maja Wyrzykowska (8 c).

      Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za sukces! Połamania piór! 

     • Gotowanie z liczbami

     • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. Gotowanie z liczbami. Zajęcia odbyły się w schronisku w Lubachowie w ramach projektu "Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu". Uczestnicy analizowali najnowszą piramidę żywienia,  przygotowali i skonsumowali pizzę, browni i koktail owocowy. Znaleźli jeszcze czas na wspólną zabawę i trochę ruchu na świeżym powietrzu, a pogoda dopisała!

     • Dzień Chłopaka

     • Co prawda Dzień Chłopaka był kilka dni temu, ale chcielibyśmy się pochwalić jak ten dzień wyglądał w naszej szkole. Chłopcy z klasy 2c, otrzymali medale za udział w zawodach sportowych. Każdy chłopiec został mistrzem w takich kategoriach jak: narciarstwo,biegi,skok w dal, siła, szybkość. Dziewczyny osobiście wręczały medale i upominki dla swoich kolegów. Uczniowie mogli się poczuć jak na prawdziwej olimpiadzie! W klasie 1a, chłopcy otrzymali własnoręcznie wykonane przez dziewczynki medale. Wszyscy chłopcy z klas młodszych są super, dlatego każdy z nich otrzymali drobny upominek.

      55  Chłopcy z klasy 1a z własnoręcznie wykonanymi przez dziewczynki upominkami.

      7 Uczniowie klasy 2c. Chłopcy trzymają w słoniach sportowe medale u upominki.

      84218 Klasa 3b. Chłopcy trzymają w dłoniach upominki. 

     • Ogólnopolski Dzień Piżamy

     • W ostatnim czasie klasy I-III, brały udział w Ogólnopolskim Dniu Piżamy. Co to za dzień? To dzień w piżamach w szkole, pracy, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. W tym dniu łączymy się z dziećmi, które walczą z nowotworami i spędzają całe dnie w piżamach na oddziałach onkologicznych. W tym dniu dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o swoje zdrowie, co robić, aby nie chorować. Uczniowie napisali również listy i zrobili laurki, które trafią do dzieci na oddziałach onkologicznych. Ten dzień był pełen empatii i zrozumienia. Zorganizowaliśmy również zbiórkę charytatywną i uzbieraliśmy 1910zł! Zebrane pieniądze przeznaczone będą na rehabilitację dzieci, lekarstwa oraz zakup pomp do chemioterapii. W tym dniu było widać, że razem można więcej i że dobro jest wśród nas!

     • Międzynarodowy Dzień Muzyki

     • Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 w dniu 1 października. Zainicjowany został przez Yehudi Menuhina. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki jako wielkiego dobra ludzkości. Z tej okazji Bartek, uczeń klasy 3b zaprezentował swoim koleżankom i kolegom grę na skrzypcach, jednym z najmniejszych instrumentów smyczkowych.

     • Spotkanie z policjantami

     • Jakie zachować środki ostrożności podczas poruszania się po jezdni oraz jak reagować na zmianę sygnalizacji świetlnej te i inne bardzo ważne zasady przekazali naszym najmłodszym uczniom Policjanci z Komendy Powiatowej w Świdnicy. By uczniowie mogli zapamiętać najważniejsze informacje ze spotkania, policjanci poprowadzili dla nich zabawy muzyczno _ ruchowe. To jeszcze nie był koniec atrakcji, ponieważ w przechodzeniu przez jezdnię po pasach pomagał dzieciom nie kto inny, jak sam Komisarz Lew. Emocji było co nie miara. Dziękujemy policjantom za wspaniałą lekcję bezpieczeństwa.

       

     • Międzypokoleniowe Otwarte Biegi Przełajowe

     • W czwartek reprezentacja szkoły wzięła udział w Międzypokoleniowych Otwartych Przełajowych Biegach Pojednania w Krzyżowej. Nasi biegacze spisali się na medal, niektórzy nawet dosłownie

      Jacek Mazur 4 b -  Imiejsce

      Wiktor Huzar 4 a - 5 miejsce

      Szymon Bobrowski 7 c - 2 miejsce

      Chłopcy wywalczyli tym samym awans do finałów igrzysk młodzieżowych w biegach przełajowych Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Dzień  29 września został ogłoszony przez Polską Izbę Książki Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania . Z tej okazji w naszej szkole odbyło się  głośne czytanie dla uczniów  klas I-III bajki  Hansa Christiana Andersena  „ Księżniczka na ziarnku grochu”. Bajkę  czytali wspólnie nauczyciele i uczniowie klas starszych. Zarówno dla nich jak i odbiorców książki,  była to doskonała zabawa.

     • "Z kulturą mi do twarzy"

     • W minionym tygodniu klasę  II c odwiedził Pan Dyrektor. W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy", w którym klasa bierze udział, Pan Dyrektor opowiedział o budowie dwóch instrumentów: gitary oraz akordeonu. Posłuchaliśmy ich brzmienia i wysłuchaliśmy znanych utworów! Dzieci były zachwycone i wiemy już, że Pan Dyrektor ponownie chce nas odwiedzić! Już nie możemy się doczekać!

     • Wycieczka do ZOO w Łącznej

     • 27 września klasy czwarte oraz szósta odwiedziły ZOO w Łącznej. Uczniowie poznali mieszkańców ogrodu (a jest ich naprawdę całkiem sporo), o których z pasją opowiadał przewodnik. Udało się nawet wywabić świstaka z norki, niestety surykatki nie były chętne do zaprezentowania się. Najwięcej emocji wzbudziło oczywiście karmienie lemurów. Wszystkim serdecznie polecamy to miejsce. Naprawdę warto!