• Wspaniałych wakacji!

     • Za nami bardzo niełatwy rok szkolny. Dlatego tym bardziej całej społeczności szkolnej życzymy cudownych, niezapomnianych, ale jak zawsze bezpiecznych wakacji. Wypoczywajmy, regenerujmy siły i umysły, zbierajmy pozytywne wrażenia, gromadźmy piękne wspomnienia, abyśmy we wrześniu wypoczęci szczęśliwie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Ale to dopiero za dwa miesiące... A teraz życzymy wspaniałych wakacji!

     • Zakończenie roku szkolnego

     • 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021 - jeden z najdziwniejszych w historii. Większość uczniów odebrała świadectwa z rąk wychowawców w swoich klasach. Dla ósmoklasistów - dziś już absolwentów Szkoły Podstawowej w Pszennie - zorganizowano niewielką uroczystość z udziałem rodziców i nauczycieli.

      Podczas spotkania uczniowie przekazali swoim młodszym kolegom pod opiekę sztandar szkoły, następnie, po przemówieniach dyrektora oraz przedstawicieli klas ósmych, wręczono świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Alicja Grześlowska – tegoroczny Prymus Szkoły i Prymus Gminy Świdnica. Uhonorowano także najlepszych sportowców wśród ósmoklasistów.

      Kolejnym absolwentom, którzy przed chwilą opuścili mury naszej szkoły, życzymy, by w szkołach średnich mogli rozwinąć skrzydła, tym samym dając nam powody do radości i dumy, oraz by z nostalgią wracali do chwil spędzonych w SP Pszenno. Powodzenia!

     • Wycieczka- spływ Nysą Kłodzką

     • WYCIECZKA – SPŁYW NYSĄ KŁODZKĄ

      8 czerwca klasy 8. oraz klasa 5. spędziły dzień na świeżym powietrzu w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej. Na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Na początek Folwark Szyfrów, gdzie należało, pracując w grupach, rozwiązywać zadania i zagadki, wykazać się myśleniem i spostrzegawczością (trochę jak w escape roomie). Później spływ pontonami Nysą Kłodzką - niewątpliwe clou programu dnia, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami, czyli regenerujący posiłek po machaniu pagajami na rzece. Pogoda wymarzona, dobre humory, uśmiechy na twarzach - wszystko to było, więc wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

     • II SZKOLNY BIEG NA ORIENTACJĘ

     • 21 czerwca klasy 8. wybrały się na Przełęcz Tąpadła, ale wcale nie po to, by zdobywać Ślężę. Głównym celem było wzięcie udziału w biegu na orientację. Sport ten to połączenie biegu/marszobiegu (a w takim upale to i spaceru) z umiejętnością pracy z mapą. Celem jest znalezienie wyznaczonych na mapie punktów w jak najkrótszym czasie. Ósmoklasiści poznali tę dyscyplinę sportu w klasie 5., biorąc udział w biegu w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Dziś zmierzyli się z trudniejszą trasą, nie parkową, lecz leśną, także przygotowaną w ramach projektu „Znajdź się w lesie”.

      Uczniowie startowali dwójkami i trójkami, obyło się bez misji poszukiwawczej - wszyscy wrócili z lasu, niektórzy nawet znaleźli wszystkie 5 punktów. W starciu z naturą poniesiono niewielkie straty - kilka zadrapań i buty podtopione w błocie, ale na twarzach zmęczenie połączone z uśmiechem (a wiec chyba wszystko zgodnie z planem). Niektórzy jeszcze na koniec posilili się kiełbaską z ogniska.

      Wyniki zmagań prezentują się następująco:

      I miejsce - Paweł Bizoń, Szymon Pacześniak,

      II miejsce - Ala Grześlowska, Ola Wojtusiszyn, Natalia Zalas

      III miejsce - Wiktor Janowski, Jakub Kośny, Piotr Stupecki.

      Brawa dla wszystkich i podziękowania za dobrą zabawę i energię mimo upału (na szczęście mieliśmy też cień i to nas zapewne uratowało).