• MARIA GRABSKA I ALICJA GRZEŚLOWSKA LAUREATKAMI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO!

• O konkursie tym pisaliśmy już jesienią, wtedy też miał odbyć się finał we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie przesunięto jednak na wiosnę. 10 marca w szkole odbył się etap wojewódzki, a tym samym finał VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” (to konkurs o zasięgu ogólnopolskim organizowany w kilku województwach i właśnie etap wojewódzki jest zarazem finałem). Wzięło w nim udział pięcioro naszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.Spośród uczestników finału wyłoniono najlepszych, którzy uzyskali tytuł laureata, a wśród nich znalazły się nasze dziewczyny.W kategorii kl. 4-6 Marysia Grabska (kl. 6 a) zajęła V miejsce, a w kategorii kl. 7-8 Ala Grześlowska (kl.8 b) miejsce XI. Gratulujemy!

• Bilet powrotny do biblioteki

• Mamy już pierwszych laureatów akcji bibliotecznej „Bilet powrotny do biblioteki”,  którzy zdążyli wypożyczyć i przeczytać książki z każdej podanej kategorii. Są to:

Lena Dudycz kl. 3 a

Blanka Ochocka kl. 3 a

Franciszek Mielnik kl. 3 a

Gratulujemy i informujemy, że zabawa trwa nadal!

• Poezja po niemiecku

• Wśród siódmoklasistów niemało jest uczniów z poetycką duszą. Na lekcjach języka niemieckiego próbowali pisać pewien rodzaj wiersza - ELFCHEN. Składa się on z 11 wyrazów (stąd nazwa wiersza) ułożonych w określony sposób. Tematem przewodnim było podróżowanie, ale wkradł się też temat szkoły. Za jednym i za drugim wielu uczniów już tęskni.

• Dzień Kobiet

• W dniu 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Kobiet". W tym dniu wszystkie dziewczynki i panie zostały obdarowane słodkimi upominkai i kwiatami. Miłe gesty sympatii i szacunku ze strony kolegów i panów przejawiały się nie tylko w prezentach, ale także  życzeniach i komplementach. To był wyjątkowo miły dzień.

• Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na wykonanie

ilustracji do książek Wandy Chotomskiej

1. Cele konkursu:
            • Zainteresowanie uczniów twórczością Wandy Chotomskiej.
            • Rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej dzieci.
            • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
            • Wdrażanie do samodzielnej pracy.
            • Promowanie talentów.

1. Warunki konkursu:
            • Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III.
            • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji związanej z dowolnym utworem Wandy Chotomskiej.
            • Każdy uczestnik wykonuje samodzielnie (bez udziału dorosłych) jedną pracę.
            • Format pracy – dowolny.
            • Technika – dowolna.
            • Kryteria oceny prac: samodzielność, oryginalność, estetyka oraz różnorodność wykorzystanych materiałów i technik plastycznych.
            • Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej do końca marca 2021 r.

Zapraszam!

Książki Wandy Chotomskiej dostępne w naszej bibliotece:

1. Dzieci Pana Astronoma
            2. Pięciopsiaczki
            3. Wiersze pod psem
            4. Legendy polskie
            5. Wanda Chotomska dzieciom
            6. Gwiazdka Kubusia Puchatka
            7. Martynka i osiołek Wesołek
            8. Wybór wierszy
            9. Kraina wierszy
          • "Kosmiczna Przygoda"

• Kosmiczna Przygoda w ramach ogólnopolskiej akcji Dzieci Uczą Rodziców dobiegła końca. Uczniowie klas 1-3 poznali wiele ciekawostek z dziedziny kosmosu. Dowiedzieli się między innymi jakie planety występują w układzie słonecznym. Okazuje się, że kilkoro naszych uczniów ma ogromną wiedzę na temat otaczającego nasz wszechświata. Kto wie, może rosną nam w szkole mali kosmonauci?