• Międzynarodowy Dzień Kota

• Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy go w miniony piątek. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji na żywo z ,,Nauką w plecaku" ,na której dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat tych milusińskich, a także poznali wyspę na której znajduje się całe mnóstwo kotów. Każdy uczeń miał okazję nauczyć się rysować kota, niektórzy podjęli się zadania składania go z origami. To był cudowny dzień!

• Rozwój kompetencji kluczowych

• Po feriach zimowych uczniowie szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie wrócili na zajęcia projektowe. Klasy I-III biorą udział w zajęciach stacjonarnych na terenie szkoły, natomiast uczniowie IV –VIII z zajęciach w trybie zdalnym. W czasie zajęć zdalnych nauczyciele wykorzystują możliwości TS Teams. Wspólnie z uczniami oglądają filmiki na Yotube utrwalając poznane zagadnienia. Korzystają z interaktywnych ćwiczeń i zadań udostępnionych na Internecie lub w Multibooku, uzupełniają karty zadań indywidualnie lub wspólnie pod bacznym okiem nauczyciela. Przy ówczesnych zalecaniach pozostania w domu taka forma zajęć jest dla uczniów atrakcyjna i pozwala im na aktywny udział w zajęciach projektowych.

• Walentynki

• W tym roku uczniowie klas I-III obchodzili walentynki w swoich klasach. Dzieci dowiedziały się kim był Św. Walenty, poznali legendę, która wyjaśnia dlaczego 14 lutego obchodzimy walentynki, wykonali własnoręcznie upominki z masy solnej oraz kartki, które wręczyli wybranym osobom.

To był bardzo miły dzień!

• Nowe lektury w naszej szkolnej bibliotece

• W ostatnim czasie biblioteka szkolna  wzbogaciła się o nowe lektury. Znalazły się wśród nich:

Cukierku, ty łobuzie!, Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca, Dziewczynka z parku, Sposób na Elfa, Asiunia, Kapelusz Pani Wrony, Pamiętnik Czarnego Noska, Drzewo do samego nieba, Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek, Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu.

Nasz księgozbiór powiększył się o 200 egzemplarzy. Część z nich została już przygotowana do wypożyczenia.

• Zabawa karnawałowa

• Po zjedzeniu pysznych pączków, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spalali kalorie podczas zabawy karnawałowej. Dzieci przygotowały dekorację sal, maski karnawałowe a przede wszystkim towarzyszyły im świetne humory. Tańce w rytm skocznej muzyki, konkursy, pokaz strojów i zabawy spowodowały, że tegoroczny tłusty czwartek zostanie w ich pamięci na długo.

• Lapbooki

• Uczniowie klasy 3b na zajęciach wykonali lapbooki na temat "Cuda Starożytnego Świata". Lapbook jest rodzajem tematycznej teczki gromadzącej wiadomości na określony temat w zróżnicowanej formie, np. kopert, kieszonek, harmonijek, rysunków itp. Dzieci stworzyły kolorowe i pełne ciekawych informacji prace. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz wykorzystamy tę formę pracy…

• Dzieci Uczą Rodziców

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców wyruszyli do świata bezpieczeństwa w sieci. Dzieci wiedzą jak wielkie możliwości daje Internet. Od teraz wiedzą też jakie zagrożenia w nim czyhają.

• Skasuj bilet i zostań znawcą książek!

•         Z okazji powrotu uczniów klas młodszych do szkoły przystępujemy do akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”,  zachęcającej do aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali bilety powrotne do biblioteki. Na bilecie znajdują się ikonki, a na odwrocie legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustrują. Podczas wizyty w bibliotece uczeń wypożyczy książkę z danej dziedziny. Po oddaniu książki bibliotekarz skasuje odpowiednią ikonkę.

Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom.

Zapraszamy do biblioteki i życzymy dobrej zabawy.

• "Zaczarowana zagroda"

• W związku z omawianą lekturą ,,Zaczarowana zagroda", uczniowie 2b wykonali pingwiny z plastikowych butelek. Prace jak zawsze wyszły piękne, kolorowe i staranne.