• Magiczny Czas

     • Najmłodsi uczniowie mają za sobą kolejny temat z akcji Dzieci Uczą Rodziców w którym dowiedzieli się między innymi jakie są świąteczne tradycje oraz czym jest pomaganie. Magiczny Czas jest coraz bliżej co widać na załączonych zdjęciach.

     • Dzień Wolontariusza

     • Dzień Wolontariusza

      6 grudnia był szczególnym dniem, gdyż tego dnia do naszych domów nie tylko zawitał Święty Mikołaj, ale również obchodzony był Dzień Wolontariusza.

      Jeśli pragniecie dowiedzieć się co to jest wolontariat, zapraszamy Was do obejrzenia filmu instruktażowego oraz krótkiej bajki.

      https://www.youtube.com/watch?v=QQ6FCEpXBtA&t=8s

      https://www.youtube.com/watch?v=qLGNj-xrgvY&feature=youtu.be

      Aby zostać wolontariuszem wystarczy wykonać trzy kroki:

      1. Rozpoznanie

      – poznanie potrzeb innych,

      2. Realizacja

      – robienie rzeczy, które mają sens i są bezpieczne,

      3. Radowanie

      – czerpanie radości z pomagania.

      Ze względu na panującą pandemię ograniczone są mocno działania wolontariuszy, stąd należy szukać nowych sposobów niesienia pomocy.

      Co my możemy zrobić w czasach pandemii?

      spacer z psem sąsiada, zakupy dla osób starszych i chorych, przygotowanie audiobooków, nagranie filmów instruktażowych i dzielenie się nimi, działania ekologiczne, korepetycje online, wysyłanie kartek do hospicjum czy domu seniora.

      Pamiętajcie! Dzielcie się dobrem, bo dobro wraca.

     • Kalendarze adwentowe

     • Kalendarze adwentowe

      Wraz z nadejściem 1 grudnia w wielu domach rodzice podarowali dzieciom słodkie Kalendarze Adwentowe. Wychowawcy świetlicy szkolnej poszli o krok dalej i zainicjowali projekt „Zrób własny Kalendarz Adwentowy”. Powstały wspaniałe prace niekiedy z udziałem dzieci. Rodzice wykazali się inicjatywą i kreatywnością nie tylko podczas tworzenia kalendarzy, ale również przy wymyślaniu zadań dla swoich pociech.  Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się do projektu i życzymy sił i chęci podczas wykonywania porządków świątecznych.

     • Mikołajki

     • Kto nie lubi Mikołajek? Prezenty, wesoły nastrój, śpiewanie zimowych piosenek. Sposobów na spędzenie tego dnia jest mnóstwo. Uczniowie klas pierwszych śpiewali mikołajkowe piosenki, zakładali świąteczne czapki i rogi renifera a także wykonywali prace plastyczne. Na koniec opowiadali o otrzymanych mikołajkowych prezentach oraz radości z obdarowywania serdecznością i życzliwością członków swojej rodziny.  W klasach drugich uczniowie wykonali upominki i napisali podziękowania dla Mikołaja, a także wykonali piękne mikołajkowe kartki świąteczne. W klasach trzecich uczniowie uczyli się rysować Mikołaja, przygotowali prezenciki w formie osobiście ułożonych wierszyków dla wylosowanego kolegi lub koleżanki z klasy, a także  brali udział w lekcji na żywo: Jak spotkałam Świętego Mikołaja, zagrali w grę "wyturlaj Mikołaja" oraz uczestniczyli w klasowj akcji mikołajkowej robienia prezentów.

     • 3 grudnia 2020 Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami obchodzony jest na świecie od 1992 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób, których codzienne życie jest z różnych powodów utrudnione. Obchody mają przyczynić się do zwiększenia świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych na temat potrzeb ludzi, u których występują pewne ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu fizycznym lub psychicznym.

      Osoby niepełnosprawne, tak jak każdy z nas, potrzebują akceptacji, miłości i przyjaźni. Chcą funkcjonować na tych samych zasadach co inni ludzie. Starajmy się wspierać, pomagać, towarzyszczyć w poznawaniu świata, najzwyczajniej przy nich być. W miarę naszych możliwości niwelujmy towarzyszące im bariery. Bądźmy świadomi wpływu jaki mamy na samopoczucie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pomagajmy im, by każdego dnia czuli się szczęśliwi.