• Kolejne laptopy trafiły do gminnych szkół

     • W odpowiedzi na Konkurs Grantowy zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, Gmina Świdnica złożyła wniosek o przyznanie grantu w kwocie 94.980zł na zakup kolejnej transzy laptopów dla potrzeb uczniów, w szczególności z rodzin wielodzietnych oraz dla nauczycieli. Zakupiono 33 laptopy, które zostaną użyczone uczniom i nauczycielom do realizacji zajęć dydaktycznych w formie zdalnego nauczania. Umowy użyczenia podpiszą dyrektorzy szkół i rodzice lub nauczyciele użyczający laptopy.

      Sprzęt już trafił do gminnych szkół. Dzięki możliwości skorzystania z dodatkowych laptopów uczniowie będą mogli w wyższym stopniu uczestniczyć w zajęciach szkolnych – dzieci z rodzin wielodzietnych będą miały dodatkowe laptopy, co umożliwi równoczesny udział w zajęciach dwojga lub trojga dzieci z jednej rodziny.

     • Dzień Matki

     • Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie klasy 2b nie zapomnieli o swoich mamach. Choć obecnie każdy uczy się w swoim domu, to jednak udało się wspólnie stworzyć dla mam prezentację i drobny upominek- papierowe serce. 

      Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia. ​​​​​​​

     • Nauka zdalna

     • Uczniowie klasy I-III, w trudnym czasie pandemii, sumiennie wywiązują się ze swoich obowiązków. Dzieci z klasy Ia chętnie wykonują także prace plastyczne- techniczne. Brawo dla najmłodszych uczniów naszej szkoły!

      W galerii niektóre prace oraz zdjęcia dzieci podczas nauki w domu. 

     • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • 2 maja obchodzimy w naszym kraju Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto mające na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi, a także przywołanie najważniejszych momentów w historii naszej ojczyzny.

      Każdy z nas może uczcić Polską Flagę poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.

      Uczniowie klasy 2b wykonali flagi z dostępnych w domu materiałów. W ten sposób chcieli przypomnieć o tym, jak ważnym jest dla nas symbolem.