• Laptopy do zdalnego nauczania od dwóch tygodni służą uczniom.

     • W związku z zamknięciem szkół z powodu epidemii koronawirusa, celu zapewnienia warunków technicznych do zdalnego nauczania, Gmina Świdnica, na podstawie grantu przyznanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, zakupiła 22 laptopy wraz z oprogramowaniem, które zostały przekazane do gminnych szkół w Bystrzycy Górnej (4), Grodziszczu (4), Lutomi Dolnej (4), Mokrzeszowie (3), Pszennie (3) i Witoszowie Dolnym (4).

      W ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Gmina Świdnica uzyska na ten cel grant w kwocie 69.999,82 zł

      Laptopy będą wykorzystywane przez uczniów, którzy nie posiadają własnego sprzętu komputerowego, lub w rodzinie jest kilkoro dzieci, które muszą uczyć się zdalnie oraz przez nauczycieli do realizacji zajęć dydaktycznych w ramach zdalnego nauczania w okresie zagrożenia epidemicznego. Zostały użyczone nieodpłatnie na czas zdalnego nauczania. Po tym czasie zostanie zwrócony do szkół i będzie użytkowany podczas zajęć lekcyjnych.

     • Dzień Ziemi

     • Corocznie 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym roku święto przebiegło w zupełnie innym i niespotykanym dotąd nastroju. Mimo wszystko uczniowie klasy 4 a stanęli na wysokości zadania i na propozycję wychowawczyni pani Małgorzaty Pizuńskiej zaczerpniętą z pakietu edukacyjnego ekokalendarza otrzymanego od Gminnego Zespołu Oświaty przygotowali w domu wspólnie z rodzicami i rodzeństwem prace plastyczno-manualne związane z tym, jakże ważnym w dzisiejszych czasach, świętem. Zapraszamy do obejrzenia ekokoszulek w wykonaniu czwartoklasistek.

     • Serca dla Medyków

     • Uczniowie klasy IIIb naszej szkoły w geście wdzięczności osobom, które walczą z koronawirusem  wykonali prace plastyczne. Tworząc piękne serca, uczniowie  podziękowali wszystkim służbom medycznym, rządzącym,  mundurowym, sklepikarzom, piekarzom, kierowcom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom za to, że podczas epidemii można czuć się bezpiecznie.

     • „Kartka dla Medyka”. Akcja uczniów i nauczycieli

     • i"Kartka dla Medyka" to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską. Miała na celu zachęcić dzieci do kreatywnych aktywności na temat służby zdrowia, pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia.

      Uczniowie klasy 2b chętnie przyłączyli się do akcji. Narysowali kartki, a efekty swojej pracy uwiecznili na zdjęciach. To forma podziękowania dla medyków za trudną pracę i znak, że ją doceniamy.