• Dolnośląski Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

• Milena Wolak z kl.8 b kolejny raz zakwalifikowała się do etapu powiatowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". 27 lutego  w Bystrzycy Górnej odbyły się gminne eliminacje. Szkołę reprezentowało pięcioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej wyróżnienie zdobyła debiutująca w tym konkursie czwartoklasistka Wiktoria Przerwa. Gratulujemy!

• Dzieci Uczą Rodziców- młody ekolog

• Uczniowie klas młodszych mają za sobą realizację czwartego tematu akcji Dzieci Uczą Rodziców. Tym razem pogłębiali wiedzę o środowisku. Dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o otaczającą nas przyrodę a także w jaki sposób należy dokonywać prawidłowej segregacji śmieci. Teraz nasi mali ekolodzy będą bez obaw korzystali z kolorowych pudeł do segregacji odpadów na terenie naszej szkoły.

• Ferie w szkole

• W pierwszym tygodniu ferii chętni uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych, tanecznych, plastycznych, informatycznych zorganizowanych na terenie szkoły. Dzieci tworzyły własne zabawki, programowały z wykorzystaniem klocków lego, uczyły się tańców integracyjnych, tworzyły koralikowe ozdoby oraz uczestniczyły w turnieju gier i zabaw przygotowanych przez Szkołę Podstawową w Bystrzycy Górnej.

• Sukces młodego pływaka

• Kolejny sukces Jacka Mazura z klasy IIb podczas zawodów pływacki w Gminnym Centrum Sportowo- Rekreacyjnym w Witoszowie. Młody zawodnik zdobył II miejsce w stylu dowolnym (technika kraulowa). Serdecznie gratulujemy.

• Jak bezpiecznie spędzić ferie?

• Wiele cennych wskazówek w ramach akcji “Bezpieczne ferie 2020” przygotowali policjanci wraz z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Poradami podzielili się dzielnicowi z posterunku policji w Słotwinie asp. Adam Kłyszejko i sierż. sztab. Marta Balewicz, przy współpracy z posterunkiem policji w Karpaczu, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz wydziałem prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Członkowie Grupy Karkonoskiej GOPR, asp. Krzysztof Patek oraz mł. asp. Grzegorz Polatowski, zaprezentowali dzieciom specjalistyczny sprzęt, jaki posiada każdy ratownik. Omówili zasady bezpieczeństwa na stokach i na szlakach górskich. Ogromną atrakcją w drugim dniu spotkania był pokaz umiejętności psa ratownika.