• Spotkania wigilijne

     • Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy w wyjątkowej atmosferze. Tradycyjnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. O oprawę artystyczną tego dnia zadbali nasi aktorzy pod opieką p.Małgorzaty Ochenduszko, którzy zaprezentowali nam bożonarodzeniowy spektakl. Również grupa kolędników misyjnych przedstawiła swój krótki program kolędniczy. Harcerze z 13 ŚDSH "Mafikeng" jak co roku przekazali na ręce pana dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju. Samorząd podsumował świąteczne konkursy - najładniej ustrojona klasa to sala klasy 6 b, a najlepszą kartkę z życzeniami wykonała klasa 7 b. Zwieńczeniem tego dnia w szkole było wspólne kolędowanie.

     • Dekorowanie pierników

     • Uczniowie klasy 1b już poczuli magię świąt, co widać na załączonych zdjęciach. Dzieci z wielką frajdą i zaangażowaniem dekorowały pierniki, które w piątek zabiorą do swoich domów.

     • Zawody w pływaniu stylem grzbietowym

     • 13 grudnia na krytej pływalni Gminnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym odbyły się zawody w pływaniu stylem grzbietowym. Uczeń klasy II b Jacek Mazur zdobył pierwsze miejsce w kategorii chłopców 2011-2012, pokonując dystans 25 metrów w czasie 25,42. Serdecznie gratulujemy.

       

     • Projekt e-Twinning „Świąteczne kodowanie”

     • W połowie listopada nauczyciele trzech szkół partnerskich: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodziszczu, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy nawiązali kontakt za pomocą platformy TwinSpace, w celu poznania się i stworzenia grupy współpracującej. Celem projektu „Świąteczne kodowanie” był głównie przyrost wiedzy w zakresie:
       rozwoju kompetencji językowych, umiejętności informatycznych, rozwoju kompetencji społecznych. Dzieci współdziałały w grupie i zgłębiały wiedzę na temat programowania. Istotne było poszerzenie wiedzy dotyczący kultury obcych krajów i pokonywanie barier w zakresie porozumiewania się w języku obcym.

      W ramach ustalonych zadań projektowych uczniowie poznali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w wybranych krajach europejskich, a efektem końcowym było: przygotowanie prac plastycznych w postaci słowniczków obrazkowych zawierających słownictwo świąteczne w języku angielskim oraz języku niemieckim.

      Największą frajdę sprawiła dzieciom wymiana przygotowanych na lekcjach informatyki interaktywnych kartek świątecznych, prostych gier, programów z wykorzystaniem poznanego słownictwa w języku angielskim i w języku niemieckim, przygotowanych za pomocą języka programowania SCRATCH.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej pracy 

     • Idą Święta....

     • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły dołączyli do projektu: "Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj". Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

     • Mikołajki

     • Święty Mikołaju, Święty Mikołaju dzieci Cię kochają gdzieś ty gdzie?? A Święty Mikołaj, a Święty Mikołaj do dzieci zawoła spieszę się!! 6 grudnia był bardzo ekscytującym i wesołym dniem, ponieważ Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich, dużych i małych. Ten niecodzienny gość nie zawiódł, obdarował uczniów, wspaniałymi paczkami ze słodyczami oraz drobnymi upominkami.

     • Dzieci Uczą Rodziców

     • 6 grudnia uczniowie klas 1-3 zrealizowali drugi temat w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców". Tym razem poruszyliśmy bardzo ważny temat jakim jest niesienie pomocy. Dzieci poznały Misia Uszatka, postać z kultowej bajki, którą możemy zobaczyć w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie.

     • Mikołajki w Marianówku

     • Mikołajkowe zajęcia w Zagrodzie Edukacyjnej w Marianówku były dla uczniów klasa drugich nie lada atrakcją. Dzieci zdobiły bombki, wykonały ozdobne świeczniki, śpiewały i tańczyły przy mikołajkowych piosenkach oraz robiły pierniki, które później miały okazję schrupać. Nie mogło również zabraknąć wizyty w oborze i stajni, gdzie dzieci mogły karmić i głaskać zwierzęta. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że chętnie to miejsce znowu odwiedzą.

     • Choinka muzyką obsypana

     • Kolorowe ozdoby i bombki, świąteczne piosenki, a wszystko jak nutki powieszone na choince. Radosne i błyszczące. Na grudniowej audycji muzycznej nie zabrakło ciekawostek o polskich kolędach i świątecznych zwyczajach. Opowieściom Czarodziejki Symfonii towarzyszyły melodie grane na klarnecie.

     • Andrzejki

     • Andrzejki

      Koniec listopada to czas, gdy dzień jest już bardzo krótki, a zmrok zapada szybko. Dlatego od dawien dawna długie listopadowe wieczory ludzie wypełniali sobie zabawami, opowieściami i wróżbami. Takim szczególnym wieczorem jest ostatni dzień miesiąca tak zwane Andrzejki, bo to właśnie wtedy mężczyźni o tym imieniu obchodzą swoje święto. Tego wieczora dziewczęta wróżyły sobie jakie zmiany w życiu uczuciowym przyniesie najbliższy rok. Obecnie w Andrzejki po przepowiednie sięgają wszyscy: duzi i mali, chłopcy i dziewczęta, zamężni i wolniJ i próbują dowiedzieć się jaką świetlaną przyszłość szykuje los.

      My w szkole też sięgnęliśmy po tę tradycję i zorganizowaliśmy wróżby andrzejkowe. Na korytarzach przedstawiciele poszczególnych klas, przy pomocy Pani Bibliotekarki, ustawili stoiska, na których można było „spojrzeć w przyszłość” za pomocą kart, kości, dowiedzieć się co oznacza dane imię, kolor lub nasza ulubiona liczba. Nie bojący się ryzyka, mogli sprawdzić jak na imię będzie miał przyszły ukochany lub ukochana. Z inicjatywy SU prowadzono również sprzedaż baloników z wróżbą. Każdy chętny mógł kupić taki los za złotówkę. Wszystkie zebrane w ten sposób środki, w kwocie 222 zł, zostaną przekazane na zakup zabawek dla Pacjentów Przylądka Dobrej Nadziei we Wrocławiu.

      Uczniowie klas I-III także świętowwali andrzejki i bawili się przy rytmach najlepszej muzyki. Były tańce, wróżby, konkursy i słodki poczęstunek. 

      Dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy a szczególnie Tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tych atrakcji.