• Dzieci Uczą Rodziców

     • Uczniowie klas I-III przystąpili do akcji "Dzieci Uczą Rodziców" objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W miniony piątek odbyła się pierwsza lekcja, dzięki której dzieci dowiedziały się między innymi co to jest patriotyzm i poznały ,,Katechizm polskiego dziecka” . Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. O godzinie 11.11 wszyscy razem odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego".

      Tekst Martyna Dębowczyk

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • W dniu 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie odbył się uroczysty apel  z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Uczniowie klas I – III w strojach galowych oglądali przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 5c wraz z wychowawczynią Panią Edytą Jesionek-Skoczylas, a o oprawę muzyczną zadbała Pani Małgorzata Ochenduszko. W drugiej części uroczystości  ksiądz Proboszcz Kazimierz Gniot wraz z Panią Renatą Smolbik wręczył nagrody za udział w konkursie na najładniejszy różaniec.

      W kolejnej części apelu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII.  Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Tadeusz Szarwaryn. Na apelu rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą gazetkę związaną ze świętem - I miejsce zdobyła klasa 7b, natomiast w konkursie na najładniejszy kotylion wygrała klasa 6b. Nagrody wręczyła Pani Monika Kornacka – Iwaniec. O godzinie 11.11 na patio szkoły uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Z okazji dzisiejszego święta biblioteka szkolna zorganizowała czytanie bajek przez uczniów klas starszych młodszym kolegom i koleżankom. Uczniowie klasy Ia wysłuchali " Bajki o rybaku i złotej rybce". Wrażenia swoje przedstawili podczas zajęć z informatyki. 

     • Wyniki pierwszego etapu plebiscytu na najlepszą książkę jesieni

     •  

      Zakończył się pierwszy etap plebiscytu na najlepszą książkę jesieni, wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Wybory trwały przez cały  październik. Uczniowie wytypowali 24 tytuły książek. Wśród nich najwięcej głosów dostały następujące pozycje:

      1. Dziewczynka z parku – Barbara Kosmowska
      2. Harry Potter - J. K. Rowling
      3. Pompon - Joanna Olech
      4. Koszmarny Karolek - Francesca Simon
      5. Sposób na Elfa –Marcin Pałasz

             W drugim etapie, który będzie trwał do końca listopada, uczniowie będą głosować na jedną książkę z pięciu wcześniej wytypowanych.