• Zakończenie roku szkolnego

     • W wielkim słońcu zakończyliśmy rok szkolny. Program uroczystości objął: - przemówienie pana dyrektora, - przekazanie sztandaru szkoły, - uroczyste pożegnanie sztandaru Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie, - zaprezentowanie uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, - pożegnanie odchodzących pracowników, - podziękowania Rady Rodziców dla aktywnych rodziców tegorocznych absolwentów. Było gorąco, ale podniośle i wzruszająco. Do zobaczenia po wakacjach! 

     • Piknik rekreacyjno-sportowy

     • Dnia 13 czerwca uczniowie klasy Ib pojechali na wycieczkę do Jagodnika, gdzie rodzice zorganizowali dla nich piknik rekreacyjno-sportowy z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego. Uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, bawili się na placu zabaw, puszczali olbrzymie bańki mydlane i piekli kiełbaski na ognsku. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i sportowych. Najwiekszą atrakcją okazał się olbrzymi zamek dmuchany. Dziękujemy rodzicom za dzień pełen emocji i wrażeń. 

     • Edukacja globalna

     • Dnia 11.06.2019 uczniowie kl. I-III uczestniczyli w projekcie „Edukacja globalna”. Zaproszeni goście: dyrektor szkoły oraz przedszkolaki z wychowawczynią mieli okazję usłyszeć  informacje dotyczące wyglądu, kultury oraz zwyczajów mieszkańców siedmiu kontynentów. Poznali cechy charakterystyczne omawianych miejsc. Uczniowie każdej klasy z wielką fantazją prezentowali wybrany kontynent. Były zdjęcia, zagadki, tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja strojów i przedmiotów pochodzących z różnych krajów. Uczniowie zdobyli bagaż informacji, który może okazać się niezbędny podczas dalekich wakacyjnych podróży.

     • Festyn rodzinny

     • 9 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny organizowany przez Radę Rodziców. Przygotowano, jak zawsze, wiele atrakcji, a wśród nich oczywiste dmuchańce, malowanie twarzy, bańki, rodzinne konkurencje sportowe, tworzenie obrazków z koralików pyssla. Była też fotobudka, w której można było zrobić sobie zabawne pamiątkowe zdjęcie. Stoiska kulinarne oferowały dla każdego zgłodniałego i spragnionego szereg smakołyków. Szkolny talent show stanowił doskonałą okazję do pokazania artystycznych umiejętności naszych uczniów. Gwoździem programu był pokaz iluzjonisty Macieja Eszwowicza. Licytowano też przepiękny i, jak się później okazało, bardzo smaczny tort. Na koniec rozegrano tradycyjny mecz w siatkówkę, w którym uczniowie zmierzyli się z zespołem złożonym z rodziców i nauczycieli. Puchar przechodni dyrektora znów trafił w ręce bardziej doświadczonej drużyny. Dziękujemy rodzicom i wszystkim innym osobom, które dołożyli swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia. W imieniu Rady Rodziców dziękujemy także wszystkim sponsorom, których pełną listę można znaleźć na stronie szkoły. 

      Sponsorzy

      Salon Kosmetyczny Bio-Uroda Marta Salamon,

      Firma “Mielnik” Pszenno,

       P.U.FADROMEX S.C. Bożena Gałan, Michał Gałan,

      “SIATRIX - STAL” Pszenno,

       KOMBINAT ROLNY Świdnica,

       SUDZUCKER POLSKA S.A. “Cukrownia Świdnica”,

      Przychodnia Weterynaryjna Hołdowańscy Pszenno,

       “BUD- ZIEM” sp. z o. o. Pszenno, P. Ochoccy

      Wytwórnia Lodów “ARKTYKA” Pszenno,  P. Norbert

      Hotel, Restauracja “ESPERANTO” w Świdnicy, Aleksandra Kańczuga

       “AUTOCENTRUM” Krzysztof Matusiewicz,

      “SERWIS EXPRESS” Bartłomiej Całka

      Firma Rocky- fryzjerstwo i pielęgnacja psów- Beata Radziewicz

      Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przy UG w Świdnicy

      Centrum Masażu DaySpa- Alicja Gaik

      Noel Bis" Salon  Fryzjerski Świdnica, ul. Jałowcowa 1a

      Rada Rodziców i Rodzice SP w Pszennie

       

     • Wymiana młodzieży

     • W Lubachowie skończyo się już spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Pszennie z młodzieżą niemiecką z Alfred-Delp-Schule w Lampertheim. Od poniedziałku, 3 czerwca, młodzi ludzie spędzali wspólnie czas. Realizując zaplanowane działania, rozwijali swoje kompetencje językowe, uczyli się postaw tolerancji i szacunku wobec innych kultur i narodowości. Nie było tu czasu na nudę. Realizowane zadania przeplatano zabawami integracyjnymi, grami zespołowymi lub zwiedzaniem, np. Sztolni w Walimiu, zamku Książ czy starego miasta w Wałbrzychu. Dużą frajdę sprawiła wszystkim wizyta na basenie w Witoszowie Dolnym. Ewaluacja spotkania dała nadzieję na kontynuację tego typu projektu.

     • Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką"

     • Dnia 4.06.2019 uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Tutaj mieli okazję zobaczyć i dotknąć urodzone w tym roku zwierzęta: owce, kozy, króliki, świnki i kurczaki. Uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych, których celem było poznanie zwierząt i roślin łąkowych. Zbierali zioła i uczyli się je suszyć. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu mi.in.: robienia baniek mydlanych i pieczenia kiełbasek na ognisku. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

     • Wycieczka do Chełmska Śląskiego i Łącznej

     • W miniony poniedziałek uczniowie klas drugich razem z klasą trzecią, wybrali się na całodzienną wycieczkę do Chełmska Śląskiego i Łącznej.  W pierwszej miejscowości odwiedziliśmy Domy Tkaczy, znane pod nazwą Dwunastu Apostołów. W jednym z domków malowaliśmy lniane woreczki  farbami według własnego pomysłu. Każdy do woreczka otrzymał ziarna lnu. Znaleźli się nawet smakosze tej rośliny. Kolejną atrakcją były warsztaty tkackie, na których poznaliśmy etapy wyrabiania materiałów lnianych. Na końcu poszliśmy do Apostoła, który pokazał nam źródełko życia. Ostatnim miejscem do zwiedzania tego dnia, było ZOO w Łącznej, gdzie w pięknej słonecznej scenerii obserwowaliśmy ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata. Wreszcie po tylu przygodach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.