• Bezpieczeństwo w szkole

     • W dniu  20.05.2019 zostały przeprowadzone w świetlicy szkolnej zajęcia „Bezpieczeństwo w szkole”.Dzieci chętnie brały udział w dyskusji. Omawialiśmy procedury bezpieczeństwa, czynniki warunkujące bezpieczeństwo w szkole, zachowanie w sytuacji nadzwyczajnej, bezpieczne korzystanie z Internetu Dzieci dla utrwalenia wiadomości zapisały najważniejsze informację o bezpieczeństwie  na brystolu, który został zawieszony w sali świetlicy szkolnej.

       

     • "Moja pasja"

     • W dniu 21 maja b.r w świetlicy szkolnej odwiedził nas kolarz Franciszek Jowik-medalista mistrzostw Polski, wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Pucharu Świata. Pan Franciszek do świetlicy przyjechał na swoim rowerze, ubrany w strój kolarski. Opowiedział dzieciakom o swojej pasji jaką jest kolarstwo. Zaprezentował kilka pucharów i medali. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a następnie chętnie zadawały pytania. Oprócz wielkiej pasji kolarskiej, Franciszek Jowik maluje obrazy, ale to już temat na kolejne spotkanie. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku szkolnym.

     • Zasady dobrego zachowania

     • W dniu 17 maja b.r.  w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia "Zasady dobrego zachowania" jako zadanie priorytetowe placówek oświatowych Gminy Świdnica w roku szkolnym 2018/2019.  Dzieci zostały zapoznane  z tematem zajęć poprzez prezentację multimedialną, w czasie której nauczyciel zadawał pytania, a uczniowie metodą burzy mózgów odpowiadali. Następnie uczniowie pracowali w grupach gdzie losowali, rozpoznawali i dopasowywali scenki z pozytywnym i negatywnym zachowaniem. Kolejnym zadaniem było układanie puzzli ze zwrotami grzecznościowymi. Podsumowaniem zajęć był Quiz. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach.

     • XI Diecezjalny Konkurs Papieski

     • Wiktoria Przerwa uczennica kl. III a zdobyła II miejsce w kategorii plastycznej w XI Diecezjalnym Konkursie Papieskim pod hasłem- "Święty Jan Paweł II i Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki apostołowie trzeźwości i wolności". Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu. 

     • Wielka mapa Polski

     • Uczniowie klas I-III przystąpili do akcji "Wielka mapa Polski" zorganizowanej przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami z różnych szkół w całej Polsce. Dzięki tej współpracy mamy możliwość poznawać nowe zakątki Polski i nawiązywać cenne znajomości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pocztówki.

     • Projekt ,,Ortografia jest słodka jak Nutella …” – lapbook członków klubu ,,Kocham polski".

     • W ramach projektu wykonaliśmy lapbook ortograficzny. Znalazły się w nim reguły ortograficzne, zabawne rysunki zachęcające do uczenia się, pudło udające telewizor z porannymi wiadomościami RZ, koperty, labirynty…Pracowaliśmy z ochotą i zaangażowaniem, trochę stresował nas czas. Jesteśmy zadowoleni  z efektów:)

      Uczniowie klasy 4a należący do klubu ,,Kocham polski”: Fabian, Jula, Lena, Łukasz, Marcel, Natalka, Oskar, Patryk, Paulina 

     • Pierwsza pomoc przedmedyczna

     • Dnia  20 maja w klasie I „b” odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je Pani Ewa Jankowska – pielęgniarka, matka Antka, ucznia klasy I b. W tym dniu dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów ratunkowych oraz poznali łańcuch przeżycia. Dzieci ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Uczniowie bardzo aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach. Chętnie wykonywali ćwiczenia praktyczne .

      Jeszcze raz dziękujemy Pani Ewie za przeprowadzenie zajęć

     • "Umiem Pływać"

     • Dzięki projektowi Umiem Pływać uczniowie klas drugich  ze Szkoły Podstawowej w Pszennie po raz kolejny wzięli udział w zajęciach nauki i doskonalenia pływania w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Witoszowie. Dzieci coraz lepiej radzą sobie podczas zajęć, osiągają swoje pierwsze sukcesy, polegające na awansie do grupy bardziej zaawansowanej. Wyjazdy na basen to nie tylko czas spędzony w wodzie, lecz także doskonały trening czynności samoobsługowych. Przebieranie, suszenie włosów czy pakowanie swoich rzeczy to działania, które już nie sprawiają uczniom żadnych problemów. Każdy wyjazd to doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu,  dobra zabawa i nauka tak ważnej umiejętności jaką jest pływanie.