• "Opowieści z teczki profesora Książeczki"

     • Dzięki uprzejmości pani Emili Gawrońskiej Dyrektor Biblioteki Wiejskiej w Pszennie, Uczniowie klas 1-3 mają za sobą ciekawe spotkanie z krakowskimi aktorami, którzy przy pomocy swojego przedstawienia pt.,,Opowieści z teczki profesora Książeczki" uświadamiali dzieciom, jak ważna jest dla nas nasza wyobraźnia. 

     • 1 kwietnia – Prima Aprilis

     • Od rana żarty i psoty wszystkim a głowach, a w naszej szkole zaroiło się od kolorowych postaci z bajek oraz super bohaterów J . To kolejny z pomysłów Samorządu, który zaproponował uczniom i nauczycielom zabawę w przybranie postaci z wybranych bajek i filmów. Klasy wylosowały daną bajkę lub film i ich zadaniem było odtworzyć wygląd postaci w nich występujących.  Na szkolnych korytarzach pojawiły się Królewny Śnieżki, Pszczółki Maje, Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem, całe stadko krasnoludków i wesoła gromadka Smurfów. Nie trudno też było spotkać postaci Batmana, Spidermena i innych fantastycznych istot. Ponieważ SU ogłosił konkurs na najlepiej przebraną klasę, dokonano oceny przygotowanych kostiumów. Zwycięstwo odniosła cała w błękicie i bieli klasa VC, która wcieliła się w postaci Smurfów.

      Gratulujemy Zwycięzcom i Wszystkim uczestnikom zabawy!!!

      Dziękujemy!

      Może następnym razem kolorowych bajkowych postaci będzie jeszcze więcej?!                                       Okazji z pewnością nie zabraknie!!!