• Marzycielska Poczta

     • W dniach od 3 do 12 grudnia uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców brali udział w projekcie „Marzycielka Poczta”. Każda klasa pisała listy i kartki do jednego wylosowanego dziecka. Wychowawcy zapoznali uczniów z portalem „Marzycielska Poczta”, a następnie przybliżyli

      sylwetki chorych dzieci, do których uczniowie pisali kartki.

      Uczniowie zgromadzili potrzebne materiały do wykonania zadania takie jak kolorowa papeteria, materiały plastyczne, ozdobne koraliki, wstążki, cekiny, brokaty i przystąpili do pracy. Po wykonaniu kartek dzieci umieściły je w zaadresowanych kopertach.

      14 grudnia przedstawiciele klas wraz z wychowawczynią świetlicy  Magdaleną Wodzińską wybrali się na pocztę i wysłali kartki. Mamy nadzieję, że przesyłki wywołają radość i uśmiech na twarzach dzieci, których życie zdominowała choroba.

       

       

     • "Christmas is coming. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE"

     • Uczniowie klas 4a, 4b, 5b wraz z p. Magdaleną Sączawą biorą udział w projekcie e-twinning "Christmas is coming. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE", w ramach którego wykonują kartki świąteczne, redagują życzenia świąteczne w języku angielskim ( z pomocą nauczycieli j. angielskiego) oraz w języku niemieckim. Kolejnym krokiem jest wysłanie kartek do szkół partnerskich tego projektu- SP im. Jana Pawła II w Grodziszczu oraz SP nr 44 im. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Celem tej inicjatywy jest rozwijanie motywacji do nauki języków obcych, kultywowanie tradycji bozonarodzeniowych, nawiązanie przez dzieci nowych znajomości oraz rozwijanie ich zainteresowań. Jesteśmy ciekawi rezultatów naszej pracy, praca nad projektem nastroiła nas świątecznie. Oczekujemy na życzenia od naszych rówieśników ze szkół partnerskich

     • Hazard? Nie, dziękuję!

     • 10 grudnia naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu. Podczas spotkań z uczniami klas 7 i 8 oraz oddziałów gimnazjalnych przybliżyły codzienne zadania służby celnej, zachęcając tym samym do wstępowania w przyszłości w szeregi mundurówek. Głównym tematem prelekcji był jednak hazard. Funkcjonariuszki wyjaśniły, czym on jest, jak łatwo można się od niego uzależnić i jak daleko idące konsekwencje mogą z tego nałogu wynikać.

     • Mikołajkowe atrakcje

     • Mikołajki to wspaniała okazja do wielu różnych form aktywności. W klasach starszych mikołajowe paczki zwykle ustępują miejsca innym atrakcjom. Tak też było w tym roku. Uczniowie klas 4-8 i gimnazjalnych oraz ich wychowawcy mieli mnóstwo ciekawych pomysłów. I tak m.in. klasy czwarte i piąte były we Wrocławiu. W programie wyjazdu znajdowało się zwiedzanie Rynku, Jarmark Bożonarodzeniowy oraz wizyta w Piernikarni Wrocławskiej. Podczas warsztatów uczniowie poznali historię piernika i wypiekali słodkości oraz ozdabiali świątecznie własne wypieki. 
      Klasa 8 b również pojechała do Wrocławia. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, współzawodnictwo drużynowe, umiejętność planowania działań strategicznych, nabywanie umiejętności współpracy oraz kreatywnego i analitycznego myślenia. Wszystko zapewniał laserowy paintball i escape room.
      Natomiast klasy szóste wybrały się do świdnickiego kina Cinema 3D na film w świątecznym klimacie - "Grinch". Po uczcie dla ducha była uczta dla ciała, czyli pizza w restauracji "Gusto Italiano". Było przepysznie!

     • Mikołajki

     • 6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją w tym dniu wszyscy wypatrywali Świętego Mikołaja.

      Uczniowie klas Ia, Ib, IIIa, IVb wraz z wychowawczyniami pojechali do kina w Świdnicy na film „Grinch”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały historię zielonego potworka, który postanowił zniszczyć mieszkańcom Ktosikowa zbliżające się święta. Po powrocie okazało się, że Święty Mikołaj pod nieobecność dzieci zostawił pod choinkami drobne upominki i słodycze. To była miła niespodzianka !

     • Konkurs "Ilu widzisz Mikołajów?"

     • 6 grudnia to jeden z dni w roku, na który czekamy z utęsknieniem. A gdy wreszcie nadejdzie, Wszystkich; małych i dużych, ogarnia mikołajowe szaleństwo. Każdy wypatruje prezentu od Świętego lub z radością wciela się w jego pomocnika. W naszej szkole w tym dniu można spotkać baaardzo dużo takich pomocników.

      W konkursie pt. „Ilu widzisz Mikołajów?” wzięli  udział uczniowie wszystkich klas starszych tj. od 6 do 3 gimnazjalnych, przychodząc ubrani w mikołajowe czapki, rogi reniferów, stroje elfów itp. W tym roku 100 % Mikołajów spotkać można było

      w klasach:  7 b, 8 b, 8 c, 3 a.

      Jury miało, więc nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie wygrała klasa 3 a gimnazjalna, ponieważ uczniowie tej klasy nie tylko wszyscy ubrani byli w czapki Mikołaja, ale również posiadali liczne inne ozdoby i atrybuty związane z tym Świętym i jego misją. 3 a otrzymała oczywiście słodką nagrodę prosto od Mikołaja.

      Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy dziękujemy i gratulujemy.

      Tekst: Monika Iwaniec 

     • Andrzejki

     • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i magii. Z tej okazji w naszej szkole w miniony czwartek odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie uczestnicząc we wróżbach, mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Następnie wszystkie dzieci z klas I-III integrowały się poprzez wspólne tańce i pląsy. Wszyscy wspaniale się bawili. Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

      Tekst: Martyna Dębowczyk