• Mikołajki

• 6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją w tym dniu wszyscy wypatrywali Świętego Mikołaja.

Uczniowie klas Ia, Ib, IIIa, IVb wraz z wychowawczyniami pojechali do kina w Świdnicy na film „Grinch”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały historię zielonego potworka, który postanowił zniszczyć mieszkańcom Ktosikowa zbliżające się święta. Po powrocie okazało się, że Święty Mikołaj pod nieobecność dzieci zostawił pod choinkami drobne upominki i słodycze. To była miła niespodzianka !

• Konkurs "Ilu widzisz Mikołajów?"

• 6 grudnia to jeden z dni w roku, na który czekamy z utęsknieniem. A gdy wreszcie nadejdzie, Wszystkich; małych i dużych, ogarnia mikołajowe szaleństwo. Każdy wypatruje prezentu od Świętego lub z radością wciela się w jego pomocnika. W naszej szkole w tym dniu można spotkać baaardzo dużo takich pomocników.

W konkursie pt. „Ilu widzisz Mikołajów?” wzięli  udział uczniowie wszystkich klas starszych tj. od 6 do 3 gimnazjalnych, przychodząc ubrani w mikołajowe czapki, rogi reniferów, stroje elfów itp. W tym roku 100 % Mikołajów spotkać można było

w klasach:  7 b, 8 b, 8 c, 3 a.

Jury miało, więc nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie wygrała klasa 3 a gimnazjalna, ponieważ uczniowie tej klasy nie tylko wszyscy ubrani byli w czapki Mikołaja, ale również posiadali liczne inne ozdoby i atrybuty związane z tym Świętym i jego misją. 3 a otrzymała oczywiście słodką nagrodę prosto od Mikołaja.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy dziękujemy i gratulujemy.

Tekst: Monika Iwaniec

• Andrzejki

• Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i magii. Z tej okazji w naszej szkole w miniony czwartek odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie uczestnicząc we wróżbach, mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Następnie wszystkie dzieci z klas I-III integrowały się poprzez wspólne tańce i pląsy. Wszyscy wspaniale się bawili. Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Tekst: Martyna Dębowczyk