• Koła zainteresowań 2018/2019

• nauki przyrodnicze
      • kółko szachowe
      • teatralno-wokalne

Zajęcia dla uczniów o wysokich wynikach z języka angielskiego przygotowujące do egzaminu TELC

Zajęcia wyrównujące

• język angielski
      • jęyk niemiecki
      • matematyka
      • informatyka
      • nauki przyrodnicze

Trening postaw kluczowych na rynku pracy

Zajęcia z przesiębiorczości

Zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

• terapia pedagogiczna
      • zajęcia logopedyczne
      • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
      • gimnastyka korekcyjna

• Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz członków rady SU.

27 września w naszej szkole odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz członków rady SU. Uczniowie decydowali również, kto będzie opiekunem SU. Wybory, tak jak prawa demokracji nakazują, poprzedziła kampania wyborcza. Wszyscy kandydaci prezentowali swoje postaci, pomysły i plany w formie plakatów. Każdy chciał zainteresować i zjednać sobie wyborców. Głosowanie przeprowadziła komisja, którą tworzyli przedstawiciele wszystkich klas. W dniu wyborów uczniowie zostali zapoznani z procedurą głosowania, otrzymali karty i oddali głos. Następnie komisja przeliczyła głosy wyborcze i ustaliła wyniki:
          - w wyborach wzięło udział 177 uczniów, tylko jeden głos był nieważny;
          - na funkcję Przewodniczącej SU wybrano Darię Kowalę z klasy 8 a,
          - zastępcami przewodniczącej zostały: Amanda Mazurek i Martyna Gaik - obie z klasy 8 b;
          - opiekunem SU została p. Monika Iwaniec.
          Zwycięzcom grat

• Dzień Chłopaka

"Na Dzień Chłopaka życzeń chmara taka: realizacji marzeń, wesołego ducha oraz uśmiechu od ucha do ucha."

Życzenia powyższej treści otrzymali w dniu swojego święta Wszyscy Chłopcy w naszej szkole. Do życzeń dołączony został drobny upominek oraz słodki poczęstunek. Dziewczęta starały się, aby uczynić ten dzień atrakcyjnym, więc przygotowały też zabawy i konkurencje. Kiedy Chłopcy zostali poczęstowani pysznymi ciastami, mogli spalić kalorie, pokonując slalom na deskorolce, czy sprawdzić się na torze przeszkód. Chętnych nie brakowało, bite były nawet rekordy szybkości i sprawności, a co najważniejsze wszyscy dobrze się bawili. Jeszcze raz życzymy Chłopcom wszystkiego najlepszego, a szczególnie uśmiechu każdego dnia.

• List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Wrocław 2019-09-16

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Podwójny rocznik złożony z absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych
          z powodzeniem zmieścił się w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych. Trudno by było inaczej, skoro organy prowadzące (wśród nich lwią część stanowią samorządy) przygotowały w poszczególnych typach szkół więcej miejsc niż uczniów. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę dwukrotnie intensywniejszą rekrutację należą się serdeczne podziękowania. Miejsc starczyło
          z kilku powodów - niż demograficzny od kilkunastu lat dotykał szkoły dolnośląskie (to przyczyna najważniejsza), wygaszone zostały gimnazja w zespołach szkół, część budynków gimnazjalnych została przeznaczona na potrzeby szkół ponadpodstawowych, w niektórych szkołach zaadaptowano do

• Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Warszawa, 1 października 2019 r.

– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
          dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

• Świadkowie historii

Osiemdziesiąt lat temu, 1 września 1939r., wojska niemieckie napadły na Polskę, a 17 września nasz kraj najechał Związek Radziecki. Rozpętała się II wojna światowa. O ciężkich, wojennych czasach uczniom klas: 2a, 2b, 3a i 3b opowiedzieli zaproszeni goście: pan Zygmunt Romecki i pułkownik Bogdan Zdrojewski - żołnierz „wyklęty”.

• Zajęcia na basenie

Kolejni uczniowie naszej szkoły rozpoczęli naukę pływania na basenie w Witoszowie w ramach wychowania fizycznego. W semestrze zimowym w zajęciach uczestniczą dzieci z klasy II b i Va. Uczniowie podzieleni zostali na grupy, zgodnie z posiadanymi przez siebie umiejętnościami. Zajęcia sprawiają dzieciom wielką radość oraz pozytywnie wpływają na ich rozwój psychofizyczny i sprawność.