• Koła zainteresowań 2018/2019

• nauki przyrodnicze
      • kółko szachowe
      • teatralno-wokalne

Zajęcia dla uczniów o wysokich wynikach z języka angielskiego przygotowujące do egzaminu TELC

Zajęcia wyrównujące

• język angielski
      • jęyk niemiecki
      • matematyka
      • informatyka
      • nauki przyrodnicze

Trening postaw kluczowych na rynku pracy

Zajęcia z przesiębiorczości

Zajęcia dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych

• terapia pedagogiczna
      • zajęcia logopedyczne
      • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
      • gimnastyka korekcyjna

• Mikołajki

6 grudnia w naszej szkole panował szczególny klimat. Zgodnie z tradycją w tym dniu wszyscy wypatrywali Świętego Mikołaja.

Uczniowie klas Ia, Ib, IIIa, IVb wraz z wychowawczyniami pojechali do kina w Świdnicy na film „Grinch”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały historię zielonego potworka, który postanowił zniszczyć mieszkańcom Ktosikowa zbliżające się święta. Po powrocie okazało się, że Święty Mikołaj pod nieobecność dzieci zostawił pod choinkami drobne upominki i słodycze. To była miła niespodzianka !

• Konkurs "Ilu widzisz Mikołajów?"

6 grudnia to jeden z dni w roku, na który czekamy z utęsknieniem. A gdy wreszcie nadejdzie, Wszystkich; małych i dużych, ogarnia mikołajowe szaleństwo. Każdy wypatruje prezentu od Świętego lub z radością wciela się w jego pomocnika. W naszej szkole w tym dniu można spotkać baaardzo dużo takich pomocników.

• Spotkanie z Mikołajem

Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zapraszają WSZYSTKIE DZIECI na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 9.12.2018 r. w Witoszowie Dolnym (hala sportowa). Początek godzina 15.00 ZAPRASZAMY!

• Andrzejki

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i magii. Z tej okazji w naszej szkole w miniony czwartek odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie uczestnicząc we wróżbach, mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Następnie wszystkie dzieci z klas I-III integrowały się poprzez wspólne tańce i pląsy. Wszyscy wspaniale się bawili. Pamiętajmy, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

• Dyktando Niepodległościowe

Zofia Witoń laureatką VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii"Ponad 60 dolnośląskich uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum wzięło udział wojewódzkim finale konkursu, który odbył się 7.11. we Wrocławiu. 22 listopada w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej miała miejsce uroczysta gala, podczas której Zosia, uczennica III klasy gimnazjum, aktualna Mistrzyni Ortografii Gminy Świdnica, odebrała nagrodę za zajęcie XIII miejsca i uzyskała tytuł laureata konkursu. Opiekunem polonistycznym naszej mistrzyni jest pani Izabela Kozioł. Gratulujemy!

• Andrzejki w bibliotece

Dnia 29 listopada, w wigilię imienin Andrzeja, nasza biblioteka szkolna stała się magicznym miejscem. Aktyw biblioteczny wraz z samorządem szkolnym oddziałów gimnazjalnych, pod opieką nauczyciela bibliotekarza p. Alicją Rostek, zorganizował dzień wróżb andrzejkowych. Podczas każdej przerwy uczniowie mogli wywróżyć swoją przyszłość. Było dużo śmiechu i zabawy przerywanej dopiero przez dzwonek wzywający na lekcję. Życzymy wszystkim uczestnikom spełnienia ich przepowiedni.