•   KONKURS

WYZWANIA CZYTELNICZE

Nowy rok to i nowe postanowienia, wyzwania, także te czytelnicze. W styczniu zachęcam Was do tego, by rozpocząć książkową przygodę z autorami i bohaterami.

WARUNKI KONKURSU:

• Zadanie polega na przeczytaniu pięciu książek (po jednej w każdym miesiącu), które będą pasować do podanych kryteriów.
          • Po zgłoszeniu się w bibliotece uczestnik otrzyma kartę do wypełnienia (autor, tytuł przeczytanej przez siebie książki).
          • Pod koniec każdego miesiąca uczestnik przynosi kartę do biblioteki, na której otrzymuje potwiedzenie wykonania zadania.
          • Konkurs trwa do końca maja 2023.

ZADANIA:

Styczeń – przeczytaj książkę, którą ktoś ci poleci.

Luty – przeczytaj ksiażkę, która jest jednym z tomów serii.

Marzec – przeczytaj książkę, której autorem jest kobieta.

Kwiecień – przeczytaj ksiażkę, która ma jedno słowo w tytule.

Maj – przeczytaj ksiażkę, której bohaterem jest zwierzę.

NAGRODY:

Biorąc udział w konkursie już wygrywasz. Otrzymujesz dostęp do fascynującego świata książek, masz szansę na poznanie nowych miejsc i ludzi, a także poszerzasz swoje horyzonty. Dla najbardziej wytrwałych i systematycznych czytelników czekają nagrody książkowe.

Dobrej zabawy!

Konkurs międzyklasowy

"Zaczytani rodzice"

Konkurs dla rodziców.

Drodzy rodzice, zapraszam do konkursu, w którym zwycięzcą będzie dana klasa naszej szkoły do której uczęszczają  Państwa dzieci.

Badania naukowe wskazują, że czytanie jest jedną z aktywności silnie aktywizującą rozwój mózgu. Dzieci uczą się przez obserwację. Jeśli w domu, z którego wyrasta maluch, nie ma książek, nie ma w nim też czytających rodziców, trudno od niego oczekiwać, by traktował czytanie jako pasjonującą czynność. Dlatego więc, jeśli chcecie mieć czytajace dzieci pokażcie że czytacie sami.

CELE KONKURSU:

• propagowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu;
          • rozpowszechnianie idei czytania książek przez osoby znaczące w życiu dziecka;
          • uczenie się przez naśladownictwo;
          • promowanie wspólnych działań rodzinnych wzmacniających więzi rodzinne, przynoszących radość i relaks.

ZADANIE KONKURSOWE:

• Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdjęcia przedstawiającego osobę czytającą książkę – rodzica/opiekuna lub dziadków (na zdjęciu nie musi być widoczny wizerunek osoby czytającej).
          • Na jednego ucznia danej klasy może być przesłane maksymalnie jedno zdjęcie.
          • Zdjęcia należy przesłać w formie elektronicznej na adres biblioteki szkolnej:

bibliotekasppszenno@wp.pl

• Termin przesyłania prac – 3 listopada 2022
          • Zwycięzy klasa, od której otrzymamy najwięcej zdjęć (oczywiście, będzie brana pod uwagę procentowa ilość zdjęć na ilość uczniów w klasie, dla rodzeństwa w jednej klasie liczyć się będzie jedno zdjęcie).
          • Przesłanie prac jest równoznaczne na wyrażeniu zgody na zamieszczenie zdjęcia na stronie internetowej szkoły.

Konkurs plastyczny dla kl. 1-3

"Książka moim przyjacielem"

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Zainteresowani uczniowie wypożyczają jedną, wybraną przez siebie książkę z biblioteki szkolnej oraz wykonują ilustrację zainspirowaną tą książką.
          2. Prace konkursowe powinny mieć rozmiar A4.
          3. Technika dowolna.
          4. Praca musi być wykonana samodzielnie, bez udziału dorosłych.
          5. Prace konkursowe podpisujemy z tyłu: imię i nazwisko, klasa, tytuł i autor książki.
          6. Prace przyjmowane będą w bibliotece szkolnej do 3 listopada 2022 r.

Cele konkursu:

• Rozwój kreatywności, wyobraźni, talentu plastycznego dzieci.
          • Promocja i rozwój czytelnictwa wśród uczniów.
          • Budowanie łączności młodych czytelników z biblioteką.
          • Zachęcenie dzieci do tworzenia i prezentowania prac plastycznych.

Kryteria oceniania:

Jury weźmie pod uwagę: twórczy charakter pracy, estetykę, samodzielność  i oryginalność.

Zapraszamy do uczestnictwa