•   Drodzy Rodzice,

zachęcam Was, do codziennego, głośnego czytania dzieciom - wystarczy 20 minut dziennie. Wspólne czytanie może sprawiać przyjemność i dzieciom i dorosłym. Pamiętajmy   o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci.

10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO CZYTAĆ DZIECKU KSIĄŻKI

1. Czytanie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje poczucie bezpieczeństwa.

2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka.

3. Słuchanie czytanych książek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki i czytania.

4. Książki wychowują.

5. Książki wyrabiają wrażliwość. Niejedna książka poruszy nasze serca.

6. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.

7. Książki rozwijają pasje u dzieci.

8. Czytanie książek przekazuje nam wiele informacji o dziecku.

9. Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.

10. Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństwem.

Pamiętajmy zawsze o tych zaletach. Zapraszam do odwiedzenia biblioteki w naszej szkole lub strony Cała Polska Czyta Dzieciom, gdzie znajdziecie Państwo pozycje książkowe polecane do czytania.

Nauczyciel bibliotekarz