• Średniowieczne miasto

• W ramach lekcji historii uczniowie klas 5 wykonali makietę średniowiecznego miasta, które posłużyły jako modele przy omawianiu tego tematu. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem.

• Królowa Śniegu

• 7 marca 2023r. młodzi aktorzy z klasy 3b zaprezentowali spektakl  młodszej społeczności uczniowskiej naszej szkoły, a w godzinach popołudniowych  przedstawili go również zaproszonym gościom – dziadkom i rodzicom. Widzowie mieli okazję dzięki scenografii, strojom i grze młodych artystów przenieść się do groźnej a jednocześnie pociągającej Krainy Lodu, złej i pięknej królowej, rozbitych kawałków zaczarowanego zwierciadła i ekscytujących przygód Gerdy poszukującej Kaja, złożyły się w bajkowe obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem. Przedstawienie podobało się oglądającym, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Uczniów do występu przygotowała pani Aneta Pilarska

• Historia papieru...

• Dnia 9 marca klasy 5 wybrały się do Świdnicy. Celem było obejrzenie wystawy czasowej w Muzeum Dawnego Kupiectwa dotyczącej historii papiernictwa oraz udział w warsztatach czerpania papieru. W planach był także jeden ze świdnickich questów, jednak pogoda zmusiła wszystkich do zmiany planów. I tak piątoklasiści zwiedzili przy okazji całe świdnickie muzeum. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tym miejscu, więc plan B okazał się całkiem dobrym rozwiązaniem i tym samym zwiększył świadomość lokalną naszych młodych uczniów. Całą wycieczkę można uznać za doskonałą żywą lekcję historii.

• Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej

• W dniu 03.03.2023r. uczniowie z klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w  Pszennie wzięli udział w pierwszym etapie Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Do etapu gminnego zakwalifikowali się:

1.       Karina Klein – klasa 8c

2.       Dominika Polańska – klasa 8c

3.       Łukasz Mroziński – klasa 8a.

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

• Gminna Liga Szkół

• 2 marca w Witoszowie Dolnym odbyła się kolejna odsłona Gminnej Ligi Szkół. Tym razem uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 rywalizowali w zawodach piłki nożnej halowej.

Nasi chłopcy spisali się na medal. Po bardzo dobrej grze we wszystkich meczach zajęliśmy 1 miejsce wśród szkół gminnych. Gratulacje dla młodych sportowców.