• Psycholog szkolny

mgr Marta Jaworska

Celem pracy psychologa szkolnego jest działanie na rzecz prawidłowego rozwoju psychiki i osobowości uczniów, przy współpracy z pedagogiem szkolnym, wychowawcami oraz placówkami, które świadczą pomoc młodzieży i ich rodzinom.
        Czym zajmuje się psycholog szkolny?

• diagnozą potencjalnych możliwości ucznia
        • analizą przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz negatywnego zachowania ucznia
        • działaniami profilaktycznymi w celu zapobiegania pojawianiu się problemów
        • prowadzeniem zajęć z uczniami (zajęcia relaksacyjne, rozwijające, korygujące, wspomagające)
        • współpracą z rodzicami w zakresie zagadnień wychowawczych (wskazówki związane z zagadnieniami wychowawczymi)
        • współpracą z nauczycielami i wychowawcami klas (zajęcia integracyjne, pomoc w rozwiązywaniu problemów i konfliktów klasowych)
        • prowadzeniem warsztatów mających na celu m. in. rozwój umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, rozwijających kompetencje społeczne uczniów.

Psycholog może pomóc, jeżeli:

– czujesz, że nikt Cię nie rozumie,
        – nie potrafisz dogadać się z kolegami
        – nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, rodzicami
        – masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
        – chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
        – chciałbyś z kimś porozmawiać
        – wiesz o problemach przyjaciół, ale nie wiesz jak im pomóc
        – masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
        – doświadczasz sytuacji kryzysowej (śmierć, rozwód rodziców, choroba w rodzinie, przeprowadzka itp.)
        – chcesz pogadać o tym, co Cię denerwuje
        – doświadczasz przykrości ze strony kolegów, widzisz, że ktoś inny jej doświadcza lub sam jesteś agresywny
        – przyjdź także z każdą inną sprawą, która jest dla Ciebie ważna!

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2018/2019

• wtorek 10.00-14.30