• Cały świat stoi przed nami otworem i zawsze warto sięgać gwiazd!

     • Cały świat stoi przed nami otworem i zawsze warto sięgać gwiazd!

      Ta sentencja niech towarzyszy naszej Społeczności Szkolnej w tej przygodzie, jaką jest zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowania serc i umysłów podczas spotkań w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie. Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski pozytywnie zaopiniowały przedstawiony przez Radę Rodziców projekt logo naszej szkoły. Niech będzie zatem to znak, z którym będziemy się wszyscy utożsamiać  realizując swoje pasje i dążąc do osiągania szczytnych celów dzisiaj i w przyszłości.

       

     • Zabawa karnawałowa

     • W dniu 22. 01. 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, uczestniczyli w konkursach i zabawach integracyjnych.

     • Konkursu Recytatorskiego "Pegazik"

     • 21 stycznia odbył się szkolny etap XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w kategorii młodszej (kl. IV-VI). W szranki stanęło 14 młodych recytatorów. Ich występy oceniało jury w składzie: dyr. Tadeusz Szarwaryn, p. Małgorzata Ochenduszko - opiekunka koła teatralnego oraz p. Alicja Rostek - bibliotekarka. Komisja wyróżniła dwie uczennice kl. IV a - Lenę Krekorę i Biankę Salamon - i przyznała trzy równorzędne nagrody, które są równoznaczne z awansem do etapu gminnego, odbywającego się po feriach zimowych. Nagrodzone uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie, to: Maria Grabska (V a), Agata Kośna (V b) oraz Wiktoria Przerwa (IV a). Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!  

     • Kochanym dziadkom

     • W szkole w Pszennie uczniowie klasy IIIB pamiętając o święcie swoich babć i dziadków przygotowali własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze!