• Sztafeta z wierszem

     • To tytuł kolejnego zadania projektowego, z którym 22 lutego zmierzyli się uczniowie starszych klas naszej szkoły. Wszyscy musieli wykazać się znajomością tekstu „Roty” Marii Konopnickiej. Jak nazwa zadania wskazuje uczniowie mieli odtworzyć cały tekst, uczestnicząc w sztafecie. Liczył się czas oraz dokładność napisanego tekstu. Oprócz tego uczniowie musieli udowodnić, że tak jak dzieci z Wrześni, do których strajku nawiązuje „Rota”, dbają o znajomość ojczystego języka. Zmierzyli się więc z polską ortografią oraz wykazywali się znajomością polskiej literatury. Chyba wszyscy się dobrze bawili, mimo pewnych trudności technicznych. Większość uczniów z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na ustach wykonywała zadania. Ostatecznie wszystkie klasy popisały się doskonałą znajomością „Roty”. Najlepsza okazała się klasa 3 b oraz klasy 8 a i 7 a. 
      To jedno z ostatnich zadań projektowych. Przed nami już tylko główne prezentacje 21 marca. Liczymy na ciekawe pokazy przygotowane przez uczniów.

     • „Pegazik” - eliminacje gminne

     • Nie od dziś wiadomo, że szkoła w Pszennie w talenty bogata, m.in. talenty recytatorskie. Uczniowie udowodnili to podczas gminnych eliminacji XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", które odbyły się 21 lutego w Bystrzycy Górnej. W dwóch kategoriach wiekowych reprezentowało nas pięcioro uczniów. Wszyscy spisali się na medal! 
      Miłosz Stolpiński i Milena Wolak zdobyli nagrody w kat. starszej (kl. 7, 8, 3 gim.), uzyskując tym samym awans do etapu powiatowego, natomiast w kat. młodszej (kl. 4-6) wszystkie trzy uczennice - Wiktoria Mucha, Maja Szymczak i Victoria Zisiadu - otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy zdolnym recytatorom i ich opiekunom artystycznym!

     • Szkolny Konkurs Ortograficzny

     • Przed feriami zimowymi odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach wiekowych. Poniżej prezentujemy wyniki, a tym samym osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

      Klasy 4-6
      I miejsce Daria Szczepanik
      II miejsce Wiktor Janowski i Szymon Pamuła

      Klasy 7, 8 i 3 gimnazjum
      I miejsce Agata Wańczyk
      II miejsce Karolina Kuliczkowska
      III miejsce Zofia Witoń

     • Kolejne piękne prace piątoklasistów

     • Uczniowie klas:5a i 5c wykonali prace związane z lekturą ,,W pustyni i w puszczy”. Tym razem były to lapbooki, czyli książki tematyczne. Znalazły się w nich informacje o autorze, świecie przedstawionym, ciekawostki, Quizy, piękne ilustracje. Wszystkie lapbooki mają niezwykłą oprawę graficzną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz oryginalnych prac, które znajdują się przy sali 21 G.

     • Walentynki

     • Dzień Zakochanych szczęśliwie, Troszkę mniej szczęśliwie, Tych wzdychających w ukryciu, Całujących zdjęcie ukochanej osoby skrycie, Tych, którzy z miłości nie śpią po nocach, Tych z motylami w brzuchu i Tych, którzy marzą o WIELKIEJ MIŁOŚCI, i wielu, wielu innych dziś świętowało w naszej szkole J

      Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, konkursy „Połącz serce” i „Połącz pary”. W szkole można było kupić kartkę walentynkową oraz balonik w kształcie serca dla ukochanej osoby. Chętni robili sobie pamiątkowe zdjęcia w foto-budce,  a wszędzie było czerwono, różowo, serduszkowo i Walentynkowo. Chyba większość uczniów się dobrze bawiła, bo na twarzach dominowały szerokie uśmiechy, a konkurs „serduszkowy” pozwolił się wszystkim poznać jeszcze lepiej J.

      Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w to wspólne świętowanie. Dziękujemy uczniom za chęć wspólnej zabawy, a nauczycielom za wyrozumiałość i zrozumienie miłosnego szaleństwa, które udzieliło się wielu…

     • Walentynkowy bal karnawałowy

     • Dnia 14 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawłowo- walentynkowa dla uczniów klas I-III. Zdecydowana wiekszość dzieci przyszła do szkoły w tym dniu w koloroywch i pomysłowych przebraniach. Balowicze uczestniczyli w zabawach, tańcach i korowodach przy skocznej muzyce. Na koniec zabawy zostały rozdane kartki walentynkowe, które tworzyli sami uczniowie.

     • Klub Ortografitti ,,Kocham polski”

     • Podczas spotkań klubu ,,Kocham polski” w I semestrze bieżącego roku ćwiczyliśmy wiele ważnych umiejętności przydatnych w szkole i w życiu codziennym. Najbardziej dumni jesteśmy z faktu, że wszyscy klubowicze opanowali już piękne czytanie i nie boją się publicznych wystąpień. 11 stycznia mieliśmy przyjemność poprowadzić fragment lekcji w klasie 1. Zadanie polegało na zaprezentowaniu pięknego czytania, sformułowaniu pytań do czytanego tekstu, wspólnym dzieleniu wybranych wyrazów na sylaby i głoski oraz uświadomieniu pierwszakom, że nie zawsze piszemy tak, jak słyszymy. Klubowicze wywiązali się z zadania znakomicie, zdjęcia posłużą za komentarz.

       

     • Pegazik

     • 25 stycznia odbył się szkolny etap XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" w kategorii klas IV-VI. W zmaganiach wzięło udział 10 osób. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: pan dyrektor Tadeusz Szarwaryn, pani Małgorzata Ochenduszko oraz pani Jadwiga Ostrowska. Wybór najlepszych nie był łatwy, oceniający mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie Julia Paterak z kl. IV a otrzymała wyróżnienie. Jury nagrodziło natomiast Wiktorię Muchę (IV c), Maję Szymczak (V c) i Victorię Zisiadu (VI b). Te trzy uczennice oraz Milena Wolak i Miłosz Stolpiński (z klas starszych) będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym. Gratulujemy!!!