• XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

• 16 stycznia zakończył się XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Miło nam poinformować, że nasz zespół pod opieką pani Małgorzaty Ochenduszko otrzymał wyróżnienie "za kultywowanie tradycji ludowego teatru kolędowego i ubogacenie go scenami kukiełkowymi" (cyt. z uzasadnienia jurorów). Ponadto jury przyznało nagrodę indywidualną Emilii Miszkuro (kl. 3 a gimnazjum) za rolę gospodyni. Gratulujemy!!!

• Wyjazd do Teatru Lalek we Wrocławiu

• We wtorek 15 stycznia dzieci klas 1-3 ze szkoły w Pszennie oglądnęły spektakl w Teatrze  Lalek we Wrocławiu pt.: "Babcia na jabłoni". Przedstawienie przy akompaniamencie muzyki na "żywo" rozbawiało wprowadzając  widzów  w miły nastrój.

• Niezwykłe gry piątoklasistów

• W grudniu uczniowie klas: 5a i 5c pracowali metodą projektu. Ich zadaniem było wykonanie gry planszowej na podstawie lektury ,,Opowieści z Narnii”. Prace, które powstały, dały nam wiele radości i są powodem do dumy. Przez kilka tygodni były wystawione przed salą 21G, obecnie są dostępne w szkolnej bibliotece, gdzie można z nich korzystać.

• Kwalifikacja naszych uczniów do etapu rejonowego V Olimpiady Geograficznej

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród sześciu uczestników zawodów  szkolnych V Olimpiady Geograficznej aż pięciu w pięknym stylu zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbędzie się w marcu br. we Wrocławiu. Reprezentować nas będą uczniowie kl. IIIa oddziałów gimnazjalnych: Jakub Kuryło, Jan Popkowski, Kacper Całka, Szymon Pasek i Piotr Mirecki.

Gratulujemy chłopcom i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu!

• Kartka zamiast SMS

• Przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła włączyła się w działania fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w ogólnopolskim badaniu dot. uzależnienia od smartfonów. Dzieci z klas I i II oraz niektórych klas starszych wzięły udział w projekcie "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!". Szkoła otrzymała od fundacji kartki pocztowe, które uczniowie wypisywali na lekcjach języka polskiego (starsi) lub w domu z rodzicami (młodsi). Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Ponadto chętni uczniowie najmłodszych klas wykonali kartki świąteczne na ogólnopolski konkurs organizowany przez fundację.

• Jasełka i spotkania wigilijne​​​​​​​

• W piątek 21 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Zanim jednak nadszedł czas składania życzeń, a brzuchy napełniły się ciepłym barszczem, wszyscy obejrzeliśmy świąteczny spektakl w wykonaniu koła teatralno-wokalnego pod opieką pani Małgorzaty Ochenduszko. Ponadto w krótkim przedstawieniu zaprezentowali się szkolni kolędnicy misyjni, którzy, odwiedzając mieszkańców naszych wsi, będą kwestować na rzecz swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi. Grupę kolędników przygotowała katechetka Renata Smolbik. Przy okazji świątecznego spotkania wręczono także nagrody za konkursy organizowane przez samorząd uczniowski. Klasa III c gimnazjum zwyciężyła w konkursie na świąteczną kartkę, a VI a ma najpiękniej udekorowaną klasę. Na koniec harcerze z 13 ŚDSH "Mafikeng" przekazali na ręce pana dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju.

• Wigilia klasowa

• W ostatnim przedświątecznym dniu nauki uczniowie klasy II B z wych. Aneta Pilarską brali udział w uroczystej wigilii. Panowała przemiła atmosfera, dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy, oraz raczyły się pysznościami przygotowanymi przez rodziców.

• Prezenty dla rówieśników z Przylądka Nadziei

• W przedświątecznym okresie włączyliśmy się w akcję na rzecz małych pacjentów z wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Zbieraliśmy zabawki i gry planszowe, które w formie prezentów zostały dostarczone do szpitala. Można było włączyć się indywidualnie, ale też całe klasy przekazywały dary dla swoich rówieśników. Wszystkim zaangażowanym w akcję z całego serca dziękujemy.