• "Podróż dookoła świata w karnawałowym nastroju"

     • W ostatnim tygodniu przed feriami, uczniowie klas I-III uczestniczyli w audycji muzycznej przygotowanej przez Filharmonię Sudecką. Karnawał to czas zabawy, dlatego podczas pokazu swoje umiejętności zaprezentowała para tancerzy z Wrocławskiej Szkoły Tańca. Walc angielski, samba, cha-cha- cha i polka zachwyciły naszych uczniów. Niektórzy z nich mieli okazję zatańczyć z profesjonalistami.

      Tekst Martyna Dębowczyk

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W tym tygodniu uczniowie klasy IIa oraz IIb gościli swoje Babcie i swoich Dziadków z okazji ich święta. Dzieci zaśpiewały seniorom piosenki, złożyły serdeczne życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po przedstawieniu odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez mamy uczniów.Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy STO LAT!

       

     • „Do twarzy nam w Biało-Czerwonym”

     • Dnia 24 stycznia na terenie gimnazjum odbył się kolejny etap projektu edukacyjnego „Do twarzy nam w Biało-Czerwonym”. Tym razem uczestnicy projektu zmierzyli się z tak trudnym i zawiłym tematem, jakim jest kuchnia polska.

      5- osobowe zespoły musiały wykonać trzy zadania. Pierwszym było rozpoznanie jak największej liczby produktów spożywczych, których zdjęcia należało odnaleźć na terenie szkoły. Drugim wyzwaniem były potrawy regionalne (o bardzo dziwnych i zaskakujących nazwach), do których należało dopasować właściwy opis. Trzecim zadaniem było napisanie przepisu kulinarnego na wykonanie wylosowanego dania z kuchni polskiej.

      Wszystkie zadania uczestnicy wykonali z wielkim zaangażowaniem, jednocześnie bawiąc się dobrze. Okazało się, że zagadnienia związane kuchnią polską, są doskonale znane i nie kryją wielu tajemnic. Gratulujemy Wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę.

       

     • XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

     • 16 stycznia zakończył się XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. Miło nam poinformować, że nasz zespół pod opieką pani Małgorzaty Ochenduszko otrzymał wyróżnienie "za kultywowanie tradycji ludowego teatru kolędowego i ubogacenie go scenami kukiełkowymi" (cyt. z uzasadnienia jurorów). Ponadto jury przyznało nagrodę indywidualną Emilii Miszkuro (kl. 3 a gimnazjum) za rolę gospodyni. Gratulujemy!!!  

     • Wyjazd do Teatru Lalek we Wrocławiu

     • We wtorek 15 stycznia dzieci klas 1-3 ze szkoły w Pszennie oglądnęły spektakl w Teatrze  Lalek we Wrocławiu pt.: "Babcia na jabłoni". Przedstawienie przy akompaniamencie muzyki na "żywo" rozbawiało wprowadzając  widzów  w miły nastrój. 

     • Niezwykłe gry piątoklasistów

     • W grudniu uczniowie klas: 5a i 5c pracowali metodą projektu. Ich zadaniem było wykonanie gry planszowej na podstawie lektury ,,Opowieści z Narnii”. Prace, które powstały, dały nam wiele radości i są powodem do dumy. Przez kilka tygodni były wystawione przed salą 21G, obecnie są dostępne w szkolnej bibliotece, gdzie można z nich korzystać.

     • Kwalifikacja naszych uczniów do etapu rejonowego V Olimpiady Geograficznej

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród sześciu uczestników zawodów  szkolnych V Olimpiady Geograficznej aż pięciu w pięknym stylu zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbędzie się w marcu br. we Wrocławiu. Reprezentować nas będą uczniowie kl. IIIa oddziałów gimnazjalnych: Jakub Kuryło, Jan Popkowski, Kacper Całka, Szymon Pasek i Piotr Mirecki.

      Gratulujemy chłopcom i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu!

     • Wigilia klasowa

     • W ostatnim przedświątecznym dniu nauki uczniowie klasy II B z wych. Aneta Pilarską brali udział w uroczystej wigilii. Panowała przemiła atmosfera, dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, śpiewały kolędy, oraz raczyły się pysznościami przygotowanymi przez rodziców. 

     • Kartka zamiast SMS

     • Przed świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła włączyła się w działania fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w ogólnopolskim badaniu dot. uzależnienia od smartfonów. Dzieci z klas I i II oraz niektórych klas starszych wzięły udział w projekcie "Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!". Szkoła otrzymała od fundacji kartki pocztowe, które uczniowie wypisywali na lekcjach języka polskiego (starsi) lub w domu z rodzicami (młodsi). Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Ponadto chętni uczniowie najmłodszych klas wykonali kartki świąteczne na ogólnopolski konkurs organizowany przez fundację. 

     • Prezenty dla rówieśników z Przylądka Nadziei

     • W przedświątecznym okresie włączyliśmy się w akcję na rzecz małych pacjentów z wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Zbieraliśmy zabawki i gry planszowe, które w formie prezentów zostały dostarczone do szpitala. Można było włączyć się indywidualnie, ale też całe klasy przekazywały dary dla swoich rówieśników. Wszystkim zaangażowanym w akcję z całego serca dziękujemy.

     • Jasełka i spotkania wigilijne​​​​​​​

     • W piątek 21 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Zanim jednak nadszedł czas składania życzeń, a brzuchy napełniły się ciepłym barszczem, wszyscy obejrzeliśmy świąteczny spektakl w wykonaniu koła teatralno-wokalnego pod opieką pani Małgorzaty Ochenduszko. Ponadto w krótkim przedstawieniu zaprezentowali się szkolni kolędnicy misyjni, którzy, odwiedzając mieszkańców naszych wsi, będą kwestować na rzecz swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi. Grupę kolędników przygotowała katechetka Renata Smolbik. Przy okazji świątecznego spotkania wręczono także nagrody za konkursy organizowane przez samorząd uczniowski. Klasa III c gimnazjum zwyciężyła w konkursie na świąteczną kartkę, a VI a ma najpiękniej udekorowaną klasę. Na koniec harcerze z 13 ŚDSH "Mafikeng" przekazali na ręce pana dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju.