• Zjazd Młodych Programistów

• 18 czerwca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w „Zjeździe Młodych Programistów”, który został zorganizowany na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie.

Podczas warsztatów dzieci pod okiem trenerów konstruowały roboty z wykorzystaniem klocków Lego WeDo 2.0 oraz doskonaliły swoje umiejętności z zakresu programowania. Kolejnym elementem zajęć było sterowanie robotami takimi jak: photon, gąsienica, dash, ozobot, dron.

Zjazd ten był podsumowaniem projektu „Kod do przyszłości”, który realizowany był w naszej szkole od lutego do czerwca.

• Wycieczka do Bobolandii

• 20 czerwca uczniowie klas trzecich pojechali do sali zabaw Bobolandia we Wrocławiu. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

Dzieci korzystał z takich atrakcji jak: małpi gaj, armatki na sprężone powietrze, ogródek z zabawkami, trampolina pięciopolowa, 10-cio metrowa zjeżdżalnia rolkowa, cymbergaj, góra piaskowa. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna zjeżdżalnia wulkan.

W specjalnych pokoikach, pomalowanych w różne bajkowe postacie, uczniowie mogli odpocząć i posilić się.

Dzieci powróciły do szkoły pełne niezapomnianych emocji i wrażeń.