• Ostatni sukces Miłosza w „Pegaziku”

15 marca w Świdnickim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Niezmiernie miło nam poinformować, że Miłosz Stolpiński z kl. VIII a otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Tym samym kończy on karierę recytatorską na szczeblu szkoły podstawowej. Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach Miłosz trzykrotnie brał udział w finale tego konkursu w Kłodzku, dwa razy stając na podium. Niewątpliwe zapisał się już w historii świdnickiego "Pegazika", gdyż pasmo czterech lat osiągnięć nie zdarza się często. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych scenicznych sukcesów!

• I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

​​​​​​​II LO im. Stefana Banacha jest organizatorem I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie najstarszych klas wzięli udział w etapie szkolnym, który odbył się 26 lutego 2019 r. w 16 szkołach powiatu świdnickiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowanych zostało 32 uczniów, a wśród tych osób znalazła się uczennica klasy 8 a Nina Jarosz. Następny etap anglojęzycznych zmagań odbędzie się 19 marca o godz. 11.00 w budynku II LO. Trzymamy kciuki za Ninę!

• Film i wymiana kartek w klasie II b

Klasa II B wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego p. Violettą Lęgą pozyskała szkołę partnerską do wymiany pocztówek w języku angielskim, a tym samym doskonalenia tego języka. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Trzebnicach k. Polkowic otrzymali od nas pocztówki napisane w języku angielskim. Każdy z uczniów przedstawiał tam siebie, swoje zainteresowania oraz ulubioną zabawkę lub zwierzątko. Ponadto drugoklasiści nagrali film, w którym, oprócz prezentacji ich samych, śpiewają piosenkę „Baby shark”, która jest obecnie hitem youtube'a.

• Zmagania z ortografią

13 marca odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi dyktandami w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: młodsi - Wiktor Janowski, Szymon Pamuła, Daria Szczepanik i starsi - Karolina Kuliczkowska, Agata Wańczyk, Zofia Witoń.
            Rozpiera nas duma, gdyż zdobyliśmy aż trzy z sześciu nagród! W kategorii klas IV-VI tytuł Mistrzyni Ortografii zdobyła Daria Szczepanik (opiekun - p. Teresa Dubel), wicemistrzem został Szymon Pamuła (opiekun - p. Agnieszka Karmowska), a w kategorii starszej III miejsce zajęła ubiegłoroczna mistrzyni - Zofia Witoń (opiekun p. Izabela Kozioł). Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

• "Mały Książę” nieco inaczej

8 marca uczniowie klas VI uczestniczyli w interaktywnym widowisku opartym na fabule "Małego Księcia". Przedstawienie zorganizowane przez Teatr Show miało miejsce w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury. Użyte wcześniej słowo "uczestniczyli" nie jest tu przesadą, gdyż niektórzy uczniowie rzeczywiście wzięli udział w całym przedsięwzięciu, wcielając się we wskazane postacie. Widowisko przybrało formę śledztwa, w czasie którego przybliżone zostały losy Małego Księcia i problematyka utworu. Występ aktora prowadzącego przeplatany był epizodami, podczas których uczniowie wcielali się w ekspertów z różnych dziedzin czy prawników wygłaszających mowy końcowe (w tych rolach wspaniali okazali się nasi reprezentanci). Działania głównego bohatera przybliżane były również w formie krótkich filmików, którymi przeplatany był wywód głównego aktora. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że scena przypominała st

• Partnerzy

• {#1508} 1