• Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się o godz. 9.00. O godz.8.00 Msza Święta w kościele w Pszennie dla osób, które wyrażają chęć uczestnictwa.

• Piknik rekreacyjno-sportowy

Dnia 13 czerwca uczniowie klasy Ib pojechali na wycieczkę do Jagodnika, gdzie rodzice zorganizowali dla nich piknik rekreacyjno-sportowy z okazji zbliżającego się końca roku szkolnego. Uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, bawili się na placu zabaw, puszczali olbrzymie bańki mydlane i piekli kiełbaski na ognsku. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i sportowych. Najwiekszą atrakcją okazał się olbrzymi zamek dmuchany. Dziękujemy rodzicom za dzień pełen emocji i wrażeń.

• Edukacja globalna

Dnia 11.06.2019 uczniowie kl. I-III uczestniczyli w projekcie „Edukacja globalna”. Zaproszeni goście: dyrektor szkoły oraz przedszkolaki z wychowawczynią mieli okazję usłyszeć informacje dotyczące wyglądu, kultury oraz zwyczajów mieszkańców siedmiu kontynentów. Poznali cechy charakterystyczne omawianych miejsc. Uczniowie każdej klasy z wielką fantazją prezentowali wybrany kontynent. Były zdjęcia, zagadki, tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja strojów i przedmiotów pochodzących z różnych krajów. Uczniowie zdobyli bagaż informacji, który może okazać się niezbędny podczas dalekich wakacyjnych podróży.

• Festyn rodzinny

9 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się tradycyjny festyn rodzinny organizowany przez Radę Rodziców. Przygotowano, jak zawsze, wiele atrakcji, a wśród nich oczywiste dmuchańce, malowanie twarzy, bańki, rodzinne konkurencje sportowe, tworzenie obrazków z koralików pyssla. Była też fotobudka, w której można było zrobić sobie zabawne pamiątkowe zdjęcie. Stoiska kulinarne oferowały dla każdego zgłodniałego i spragnionego szereg smakołyków. Szkolny talent show stanowił doskonałą okazję do pokazania artystycznych umiejętności naszych uczniów. Gwoździem programu był pokaz iluzjonisty Macieja Eszwowicza. Licytowano też przepiękny i, jak się później okazało, bardzo smaczny tort. Na koniec rozegrano tradycyjny mecz w siatkówkę, w którym uczniowie zmierzyli się z zespołem złożonym z rodziców i nauczycieli. Puchar przechodni dyrektora znów trafił w ręce bardziej doświadczonej drużyny. Dzięku

• Wymiana młodzieży

W Lubachowie skończyo się już spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Pszennie z młodzieżą niemiecką z Alfred-Delp-Schule w Lampertheim. Od poniedziałku, 3 czerwca, młodzi ludzie spędzali wspólnie czas. Realizując zaplanowane działania, rozwijali swoje kompetencje językowe, uczyli się postaw tolerancji i szacunku wobec innych kultur i narodowości. Nie było tu czasu na nudę. Realizowane zadania przeplatano zabawami integracyjnymi, grami zespołowymi lub zwiedzaniem, np. Sztolni w Walimiu, zamku Książ czy starego miasta w Wałbrzychu. Dużą frajdę sprawiła wszystkim wizyta na basenie w Witoszowie Dolnym. Ewaluacja spotkania dała nadzieję na kontynuację tego typu projektu.

• Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką"

Dnia 4.06.2019 uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Tutaj mieli okazję zobaczyć i dotknąć urodzone w tym roku zwierzęta: owce, kozy, króliki, świnki i kurczaki. Uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych, których celem było poznanie zwierząt i roślin łąkowych. Zbierali zioła i uczyli się je suszyć. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu mi.in.: robienia baniek mydlanych i pieczenia kiełbasek na ognisku. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3