• liczba odwiedzin: 419125

• Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do tej akcji, rozumiejąc znaczenie znajomości języków obcych oraz kultur innych narodów.

W poniedziałek w szkole królowały stroje w barwach flag różnych krajów, słychać było pozdrowienia w wielu językach, tu i ówdzie pojawiały się postaci znane w danym kraju europejskim, a nawet można było posmakować tradycyjnych przysmaków narodowych.

• Sprzątanie Świata

29. edycja akcji „Sprzątanie Świata” - „Wszystkie śmieci są nasze”

16 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej Akcji Sprzątania Świata.

W klasach 1-4 były to zajęcia stacjonarne, przeprowadzono pogadanki, uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki udostępnione w materiałach edukacyjnych przez Fundację Nasza Ziemia.

• Powitanie jesieni

Dzieci wspaniale przygotowały się na przyjście nowej pory roku. Na ich strojach dominowały kolory jesieni, czyli czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony i brązowy. Nie zabrakło również jesiennych kapeluszy, wianków, bukietów oraz koszy pełnych darów z lasu, sadu i ogrodu. Każda z klas zaprezentowała wspaniały występ. Były jesienne piosenki oraz tańce. Na zakończenie wszyscy otrzymali zdrowy i pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców ze smacznych darów jesieni.

• Curling

W klasie 5b w ramach zajęć z wychowawcą odbyła się nietypowa lekcja. Antek, jeden z uczniów tej klasy, przybliżył kolegom i pani wychowawczyni tajniki jednego ze swoich hobby - curlingu

Jest to mało popularny, ale jakże ciekawy sport, a niewielu zapewne wie, że można trenować go w Świdnicy, gdzie istnieje klub curlingowy "Dzik", do którego Antek należy. Co prawda trenują w nim głównie dorośli, ale młodzi adepci sportu na lodzie są mile widziani.

• Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie klas I-III oraz dzieci ze świetlicy szkolnej postanowili przyłączyć się do jego obchodów.

Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Dzieci wysłuchały książki "Kropka” autorstwa P.H. Reynolds. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po omówienu treści historii małej dziewczynki uczniowie przystapili do wykonania prac plastycznych rozwijających ich kreatywność, możliwości, umiejętności i talenty. Efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

• Narodowe Czytanie 2022

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do corocznej ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie, która miała miejsce w miniony weekend.

Tegoroczne dzieło to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Dziś uczniowie klas 4-8 mieli okazję usłyszeć ”Świteziankę” w interpretacji ósmoklasistów. Dodatkowo nauczycielki języka polskiego przybliżyły (a niektórym przypomniały) sylwetkę autora oraz cechy gatunkowe ballady takie jak obecność elementów fantastycznych czy tajemniczy nastrój.

• Partnerzy

• {#1508} 1